Jak powstała nasza strona?

Czy wiesz, że ta strona powstała dzięki:

… 1% przekazanemu Fundacji Rodzić po Ludzku?
… pracy naszych wolontariuszek?
oraz wieloletniej pracy zespołu Fundacji Rodzić po Ludzku.

Sprawdź, jak możesz nas wesprzeć!

Wyszukiwarka GdzieRodzić.info to baza szpitali i oddziałów położniczych w Polsce, stworzona przez Fundację rodzic po Ludzku z myślą o kobietach w ciąży, które zastanawiają się, gdzie urodzić swoje dziecko.

• prezentujemy oferty placówek położniczych w całym kraju: podajemy statystyki medyczne oraz dane dotyczące wyposażenia szpitali, przebiegu porodu, kontaktu z dzieckiem etc.

• pytamy o opinię i komentarze kobiety, które już rodziły w danym szpitalu – by umożliwić kobietom wymianę informacji i doświadczeń oraz by zweryfikować deklaracje szpitali dotyczące opieki okołoporodowej w ich placówce

• dzielmy się wiedzą, by pomóc w podjęciu decyzji – tłumaczymy, jak przebiega ciąża i poród, wyjaśniamy, na jakie rzeczy należy szczególnie zwrócić uwagę wybierając szpital, co oznaczają różne okołoporodowe terminy medyczne.

Dekalog „Rodzenia po Ludzku”:

1. Kobieta rodząca ma prawo do pełnej informacji, do życzliwej, serdecznej opieki oraz do szacunku ze strony personelu.

2. Kobieta ma prawo wyboru miejsca urodzenia dziecka.

3. Przyszli rodzice powinni mieć możliwość przygotowania się do porodu.

4. Kobieta ma prawo do swobody podczas porodu.

5. Kobieta musi wyrazić zgodę na środki i zabiegi stosowane podczas porodu.

6. Poród jest wydarzeniem intymnym.

7. Poród to wydarzenie rodzinne. Kobieta ma prawo do tego, by towarzyszył jej ktoś bliski.

8. Od pierwszych chwil po porodzie zdrowy noworodek powinien przebywać z matką.

9. Kobieta i dziecko mają prawo do kontaktu z rodziną.

10. "Rodzenie po ludzku" powinno być dostępne w ramach ubezpieczenia.

Więcej o Dekalogu: http://www.rodzicpoludzku.pl/Misja/Dekalog-Rodzenia-po-ludzku.html

Zapraszamy na naszą stronę www.rodzicpoludzku.pl