A A A

Kolory w tabeli

 

W tabeli podane zostały statystyki medyczne szpitali dotyczące liczby porodów, cięć cesarskich, nacięć krocza oraz znieczulenia dolarganem (petydyną).
 
W odniesieniu do zaleceń WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) oraz na podstawie średniej ze wszystkich placówek medycznych w Polsce, stworzone zostały kategorie, które opisują, czy liczba interwencji medycznych w danej placówce może zostać uznana za przeciętną (kolor żółty), czy odbiega od średniej w kierunku pozytywnym (kolor zielony) lub w sposób negatywny (kolor czerwony).
 
Im więcej koloru zielonego, tym bardziej szpital jest godny uwagi!
 
Im więcej koloru czerwonego, tym więcej interwencji medycznych – rekomendowane jest uważne przyjrzenie się szpitalowi przed podjęciem decyzji o porodzie w tej placówce.
 
Należy jednak pamiętać, że w szpitalach o II i III stopniu referencyjności (czyli takie, które specjalizują się w ciążach zagrożonych oraz intensywnej opiece nad wcześniakami i noworodkami z wadami rozwojowymi) liczby interwencji medycznych będą wyższe, gdyż to wynika z ich specjalizacji.
 
Jeśli masz prawidłowo przebiegającą, niezagrożoną ciążę, a Twoje dziecko jest zdrowe – poszukaj szpitala o I (lub II) stopniu referencyjności!
 

 

Szukaj

Wesprzyj nas!