A A A

Urodziłaś? Oceń szpital!

URODZIŁAŚ? OCEŃ SZPITAL!
SIŁA MATEK MA MOC ZMIANY!


Rok od premiery portalu www.GdzieRodzic.info – jedynej bazy informacji o  polskich placówkach położniczych, Fundacja Rodzić po Ludzku kolejny raz chce połączyć matki w dążeniu do jednego wspólnego celu – poprawy opieki okołoporodowej w Polsce. To oceny kobiet zamieszczane na portalu są siłą nacisku na szpitale. Są realnym, wspólnym i donośnym głosem kobiet w obronie ich interesów. Siła matek jest wielka. Wykorzystajmy ją!Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) „cała społeczność powinna być informowana o różnych formach opieki okołoporodowej, aby umożliwić kobiecie wybór takiej opieki, jaką ona preferuje” a „szpitale powinny ogłaszać dane statystyczne  dotyczące porodów”. Respektując te zalecenia i wychodząc naprzeciw potrzebom kobiet Fundacja Rodzić po Ludzku stworzyła ten portal, na którym udostępnia informacje dot. polskich placówek położniczych. Niestety część z nich odmawia upublicznienia swoich danych. W tej sytuacji jedyną rzetelną informacją jest opinia kobiet.

Chcemy, aby kobiety dowiedziały się o istnieniu portalu i poczuły, jakie daje im  możliwości. Chcemy przekonać je, że mają realny wpływ na zmianę opieki okołoporodowej a kontrola obywatelska i monitoring placówek są w ich rękach. Chcemy, aby uwierzyły, że to ich opinia jest najważniejsza!

Rejestrując się na portalu www.GdzieRodzic.info kobieta może – oceniając szpital – pomóc przyszłej mamie w wyborze najlepszego miejsca do porodu. Jest to bardzo ważna i trudna decyzja, która ma wpływ na pierwsze miesiące macierzyństwa.

Zależy nam, aby opinii było jak najwięcej. Każde słowo ma znaczenie!

Zarejestruj się!

Z pozdrowieniami, 

Szukaj

Wesprzyj nas!