Oddział Położniczy Swissmed Sp. z o.o.

Wileńska 44 80-215 Gdańsk Pokaż na mapie Ostatnia aktualizacja: 27-02-2015
www.swissmed.com.pl
porody@swissmed.com.pl

Dane dotyczące oddziału położniczego i neonatologicznego otrzymane od szpitala w roku 2014.
Szpital nie prowadzi statystyk na temat nacięć krocza oraz znieczulenia dolarganem.

Informujemy, że z dniem 11.01.2015 r. Oddział Położniczy Swissmed Sp. z o.o. kończy działalność dotyczącą usług porodowo-położniczych na terenie szpitala Swissmed przy ul. Wileńskiej 44 w Gdańsku.

Ordynatorzy: położnictwa – Sławomir Birkholz (od 2008),  neonatologii – Tamara Czajkowska-Łaniewska (od 2005), pielęgniarki oddziałowe: położnictwa – Urszula Łaniewska (od 2005),  neonatologii – Urszula Łaniewska (od 2005).

Stopień referencyjności oddziału położniczego i neonatologicznego - I

Szpital prowadzi płatną szkołę rodzenia. Osoba do kontaktu: Joanna Miłosz, tel.: 518 984 328, www.swissmed.com.pl

Można obejrzeć oddział położniczy przed porodem. Dokumenty potrzebne przy przyjęciu do szpitala: dowód osobisty, karta ciąży, wynik grupy krwi, wynik posiewu z pochwy (GBS). Plan porodu jest dołączony do dokumentacji. Rodząca, przy przyjęciu do szpitala, podpisuje ogólną zgodę na proponowane leczenie oraz pisemną zgodę na poszczególne zabiegi: cięcie cesarskie, nacięcie krocza, znieczulenie. Golenie i lewatywa na prośbę pacjentki.

Sale jednoosobowe dla wszystkich rodzących za opłatą. Do dyspozycji rodzących: worek sako, piłka, drabinki.

Wenflon jest zakładany tylko jest jeśli sytuacja tego wymaga (w trakcie porodu lub po). Plan porodu omawiany jest w izbie przyjęć z położną i lekarzem. Zapis KTG w porodzie niskiego ryzyka prowadzony jest co 15 minut. Badania wewnętrzne wykonywane są co 2 godziny przez położną i lekarza położnika. Można pić ale nie można jeść. Personel zachęca do aktywności.

- niefarmakologiczne: masaż, immersja wodna, TENS

- farmakologiczne: gaz wziewny, znieczulenie zewnątrzoponowe, leki rozkurczowe.

Wszystkie metody łagodzenia bólu są omawiane z rodzącą. Znieczulenie dolędźwiowe dostępne płatne (wliczone w cenę porodu). W znieczuleniu pacjentka może się poruszać.

II okres porodu najczęściej przebiega w pozycji leżącej, kucznej i kolankowo-łokciowej. Personel, z własnej inicjatywy, informuje rodzącą o przebiegu porodu i stosowanych środkach i zabiegach. Życzenia rodzącej (dotyczące ochrony krocza, parcia w wybranej pozycji etc.) są uwzględniane gdy sytuacja na to pozwala.

Możliwy poród z osobami towarzyszącymi. Rodzącej i jej partnerowi może towarzyszyć doula. Osoba towarzysząca może zostać ile chce, również w oddziale położniczym. W trakcie cesarskiego cięcia osoba towarzysząca może być obecna za szybą i może kangurować dziecko po porodzie. Przystawienie dziecka do piersi jest możliwe bezpośrednio po przewiezieniu pacjentki do sali połogowej.

Po porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na piersi i pozostaje z nią w nieprzerwanym kontakcie minimum 2 godziny. Pierwsze karmienie odbywa się jeszcze w sali porodowej. Ocena Apgar dokonywana w sali porodowej lub w sali cięć cesarskich przez położną i lekarza neonatologa. W trakcie szycia krocza dziecko, na życzenie matki, jest zabierane od matki. Ojciec może przeciąć pępowinę. Mierzenie i ważenie odbywa się w kąciku noworodka wtedy kiedy chcą rodzice. Osoba towarzysząca może być przy tym obecna. Pierwsza kąpiel zgodnie z życzeniem rodziców.

Można obejrzeć oddział neonatologiczny przed porodem. Oddział pracuje w systemie rooming –in. W oddziale jest 7 łóżek dla matek z dziećmi. 1 w.c. i 1 prysznic przypadają na 2 łóżka. Matki przebywają ze zdrowymi dziećmi przez całą dobę. Jeśli dziecko z powodów zdrowotnych znajduje się osobno, to matka może być z nim bez ograniczeń, gdy tylko chce. Pobyt w oddziale trwa średnio 2 dni po porodzie drogami natury, 3 – 4 dni po porodzie zabiegowym i po cesarskim cięciu. Na prośbę kobiety jest możliwy szybszy wypis ze szpitala. Matka uczona jest pielęgnacji dziecka, a wszystkie zabiegi pielęgnacyjne odbywają się w jej obecności. Personel z własnej inicjatywy informuje o stanie zdrowia dziecka. Matka (lub ojciec) mogą być obecni w trakcie badania lekarskiego i szczepień dziecka. Matki uczone są jak karmić piersią. Mogą też skorzystać z porady doradcy laktacyjnego. Noworodki są dokarmiane sztucznym mlekiem na prośbę matki. Oddział prowadzi całodobową poradnię laktacyjną. Istnieje możliwość konsultacji z psychologiem, który jest dostępny na wezwanie pacjentki. Odwiedziny o dowolnej porze, w sali w której leży matka.

Poród fizjologiczny - 6000 zł

Cesarskie cięcie - 7000 zł

- Znieczulenie dolarganem

Katarzyna K
04-11-2015 16:12

Niestety już tego oddziału nie ma, ale wart był swoich pieniędzy. Wspaniałe, komfortowe warunki. Miałam swój pokój z łazienką, prysznicem, jasny, przestrzenny. Regulowane łóżko, duże okna, cieplutko i przyjemnie. Opieka położnych i lekarzy - super! Bardzo żałuję, że nie ma już tego oddziału bo bez wątpienia bym ponownie skorzystałam, szczególnie że spodziewam się kolejnego dziecka

qaz
15-10-2014 20:21

Witam, polecam placowkę choć prywatna i koszt nie mały. Uważam, że opieka podczas porodu to sprawa bezcenna. Położna jest cały czas przy Tobie (doradza jak oddychać informuje szczerze o postępie porodu, do dypozycji są wszystkie możliwe znieczulenia). Po porodzie opieka równie dobra (można zaytać o kazdą kwestie pediatra omawia wszystkie wyniki maluszka więc można skorzystać z fachowej porady). Polecam rodząca wychodzi ze szpitala w bardzo dobrej kondycji psychicznej.

Mulan
23-08-2014 21:45
Rok narodzin dziecka: 2011

Niemiła położna przy przyjmowaniu na oddział, przebicie pęcherza bez mojej wiedzy i zgody, psujące się prysznice, brak środków czystości, zimne jedzenie, wymuszone uprzejmości personelu, oburzenie przy moim sprzeciwie do kąpania i szczepień.

sasza
02-01-2014 18:11

Na prawdę warto, warunki bez porównania lepsze niż w państwowym szpitalu- o podejściu do pacjenta nie wspominając. To był mój trzeci poród-cc po raz pierwszy i szczerze polecam, obsługa rewelacyjna- każda kobieta zasługuje na takie warunki i opiekę. z resztą nie ma się co dziwić- placówka prywatna to i personel lepiej pewnie oplacony i uśmiechnięty, życzliwy...

niewiem1303
09-08-2013 10:02
Rok narodzin dziecka: 2012

najlepiej wydane pieniądze. Natępny poro tylko tam :). Wspaniala opieka, nie mam zadnej traumy. Mialam cc - po 8 godzinach juz wstalam. polecam!

adzia1987
15-01-2013 15:19
Rok narodzin dziecka: 2011

Polecam, rewelacja,opieka cudowna, spokoj, cisza, jak w domu, komfortowe warunki. Naprawde polecam, drugie dziecko tylko w Swissmedzie :)

dorota
18-10-2012 16:05
Rok narodzin dziecka: 2010

Cudowna opieka, domowa atmosfera i nowoczesne wnętrza! Mam za sobą wymarzony poród. Czekam na kolejnego maluszka i z pewnością urodzę go w swissmed. Alternatywą był dla mnie poród w domu, niewątpliwie mniej kosztowny, ale szpital wart jest swojej ceny. Brak niepotrzebnych ingerencji, szanowanie zdania pacjenta, własna muzyka, przygaszone światło, wanna. Polecam gorąco!

amelia
09-10-2012 21:34
Rok narodzin dziecka: 2010

Pełen komfort! super podejście do pacjęta, pomoc położnych-we wszystkim- całą dobę!To był mój drugi poród w tym szpitalu, polecam!!! super opieka , fantastyczne warunki! łazienka w pokoju, odwiedziny męża - do woli! nie trzeba zabierać ze sobą ubranek i pieluch dla dziecka- wszystko jest, właściwie mogłam wziąć ze sobą tylko szczotkę do zębów i klapki pod prysznic.