Szpital Prywatny SALVE ZOZ Sp. z o.o.

ul. Szparagowa 10 91-211 Łódź Pokaż na mapie Ostatnia aktualizacja: 25-11-2014
www.salve.pl
poloznictwo@salve.pl

Dane dotyczące oddziału położniczego i neonatologicznego otrzymane od szpitala w roku 2014.
Szpital nie prowadzi statystyk na temat nacięć krocza.

Ordynatorzy: położnictwa – Wojciech Wiliński (od 2009), neonatologii – Anna Ptaszyńska, położna oddziałowa położnictwa – Izabela Łęgocka (od 2009), pielęgniarka oddziałowa neonatologii- Beata Górska

Stopień referencyjności oddziału położniczego – I, neonatologicznego – II

Szpital prowadzi płatną szkołę rodzenia. Osoba do kontaktu Anna Majkowska, tel.:  609603478

Można obejrzeć oddział położniczy przed porodem. Wymagane dokumenty przy przyjęciu do szpitala: dowód osobisty, skierowanie do szpitala, wyniki posiewu z pochwy i odbytu w kierunku GBS, HIV, p/c HCV, antygen HBs, grupa krwi, VDRL. Plan porodu jest dołączony do dokumentacji. Kobieta podpisuje ogólną zgodę na proponowane leczenie w Izbie Przyjęć. Przy przyjęciu do szpitale podpisuje również zgodę na: szczepienie noworodka, znieczulenie ZOP, cięcie cesarskie, podanie witaminy K. Golenie i lewatywa na prośbę pacjentki.

Sale jednoosobowe, do dyspozycji rodzących: worek sako, piłka, stołek porodowy (zydel).

Wenflon zakładany jest po przyjęciu do szpitala. Plan porodu omawiany jest w Izbie Przyjęć z położną. Zapis KTG w porodzie niskiego ryzyka prowadzony jest przez cały okres porodu, na łóżku porodowym. Badania wewnętrzne wykonywane są co godzinę przez położną i co 2 godziny przez lekarza. Można pić, nie można jeść. Personel zachęca do aktywności.

- niefarmakologiczne: muzykoterapia, prysznic, piłka, worek sako;

- farmakologiczne: znieczulenie dolędźwiowe, gaz wziewny

Wszystkie metody łagodzenia bólu są omawiane z rodzącą. Dostępne jest znieczulenie dolędźwiowe przy porodzie drogami natury nieodpłatnie dla wszystkich kobiet. Pacjentka rodząca ze znieczuleniem dolędźwiowym może się poruszać.

II okres porodu najczęściej przebiega w pozycji: w kucki, na stojąco, na fotelu porodowym. Personel informuje z własnej inicjatywy o przebiegu porodu i stosowanych środkach i zabiegach. Życzenia rodzącej (dotyczące ochrony krocza, parcia w wybranej pozycji etc.) są uwzględniane, w większości sytuacji.

Rodzącej może towarzyszyć jedna osoba, spokrewniona z rodzącą. Osoba towarzysząca może zostać ile chce. W trakcie cesarskiego cięcia osoba towarzysząca może być obecna i może kangurować dziecko. Przystawienie dziecka do piersi jest możliwe po przywiezieniu pacjentki z sali cięć.

Po porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na piersi i pozostaje z nią w nieprzerwanym kontakcie minimum 2 godziny. Pierwsze karmienie odbywa się jeszcze w sali porodowej. W trakcie szycia krocza dziecko nie jest zabierane od matki. Ojciec może przeciąć pępowinę. Wstępna ocena Apgar dokonywana jest w sali porodowej przez neonatologa i położną. Mierzenie i ważenie odbywa się w kąciku noworodka w pobliżu matki po 2 godzinach od narodzin. Osoba towarzysząca może być przy tym obecna, oraz zostać tak długo, jak chce w oddziale położniczym. Pierwsza kąpiel po ok. 6 godzinach od narodzin.

Można obejrzeć oddział neonatologiczny przed porodem. Oddział pracuje w systemie rooming –in. W oddziale jest 8 łóżek dla matek z dziećmi. 1 w.c. i 1 prysznic przypadają 1 łóżko. Matki przebywają z dziećmi przez całą dobę, ale maja możliwość oddania dziecka na parę godzin pod opiekę personelu. Pobyt w oddziale trwa średnio 2 doby po porodzie drogami natury i po porodzie zabiegowym, 3 doby po cesarskim cięciu. Na prośbę kobiety jest możliwy szybszy wypis ze szpitala. Jeżeli dziecko z powodów zdrowotnych znajduje się osobno, matka może być z nim bez ograniczeń, gdy tylko chce. Matki uczone są opieki nad dzieckiem a wszystkie zabiegi pielęgnacyjne odbywają się w jej obecności. Personel z własnej inicjatywy informuje o stanie zdrowia dziecka. Matka (lub ojciec) mogą być zawsze obecni w trakcie badania lekarskiego i szczepień dziecka. Matki uczone są jak karmić piersią. Noworodki są dokarmiane sztucznym mlekiem na prośbę matki. Można skorzystać z porady doradcy laktacyjnego. Przy oddziale działa poradnia laktacyjna. Nie ma możliwości konsultacji z psychologiem na oddziale.

Odwiedziny, 8-22 w salach, w których leżą matki.

Według cennika na stronie szpitale: www.salve.pl

- Znieczulenie dolarganem

Nie Znieczulenie gazem wziewnym

monikalodz
08-02-2013 22:00
Rok narodzin dziecka: 2012

W Salve urodziłam siłami natury moją wspaniałą córeczkę. Poród wspominam dobrze ze względu na bardzo dobrą opiekę położnej. W odpowiednim momencie otrzymałam znieczulenie mogłam wtedy odpocząć od bólów. Opieka poporodowa bardzo dobra. Warunki lokalowe na wysokim poziomie. Polecam.

Kasia
10-01-2013 10:52
Rok narodzin dziecka: 2012

W Salve rodziłam dwukrotnie - synka i córeczkę. Dwa cesarskie cięcia - ze względu na położenie pośladkowe i brak postępów w porodzie. Warunki komfortowe, dobra opieka (duży nacisk na wygodę i odpoczynek mamy) i świetna położna - doradczyni laktacyjna.

Ania
03-12-2012 11:31
Rok narodzin dziecka: 2011

Wspaniała placówka ! Wszystko jest tam nakierowane na komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Chodziłam tam całą ciążę do przychodni do cudownej dr. Stefanowicz i właściwie za jej namową zdecydowałam się na próbę sn ( choć od początku ciąży mówiłam tylko cesarka ) w końcu nic z tego nie wyszło bo termin minął i nic się nie działo. Lekarz w szpitalu, moim zdaniem wykazując się prawidziwą odpowiedzialnością za dobro matki i dziecka zalecił cc twierdząc, że nie ma co czekać i ryzykować, że stan dziecka się pogorszy a poród wywoływany zawsze jest trudny. Biorąc pod uwagę moje spanikowanie nie proszeni sami wyszli z inicjatywą cięcia w narkozie. Opieka po operacji rewelacja, nade mną i dzieckiem, czułam się świetnie, nic mnie nie bolało, dziecko zaopiekowane, mąż czy ktokolwiek kogo bym zaprosiła mógł być nawet całą dobę. Warunki bytowe jak w średniej klasie hotelu. Polecam gorąco.

Agata
23-11-2012 13:11