Szpital Prywatny SALVE ZOZ Sp. z o.o.

ul. Szparagowa 10 91-211 Łódź Pokaż na mapie Ostatnia aktualizacja: 02-03-2016
www.salve.pl
poloznictwo@salve.pl

Dane dotyczące oddziału położniczego i neonatologicznego otrzymane od szpitala w roku 2014.
Szpital nie prowadzi statystyk na temat nacięć krocza.

Ordynatorzy: położnictwa – Wojciech Wiliński (od 2009), neonatologii – Anna Ptaszyńska, położna oddziałowa położnictwa – Izabela Łęgocka (od 2009), pielęgniarka oddziałowa neonatologii- Beata Górska

Stopień referencyjności oddziału położniczego – I, neonatologicznego – II

Szpital prowadzi płatną szkołę rodzenia. Osoba do kontaktu Anna Majkowska, tel.:  609603478

Można obejrzeć oddział położniczy przed porodem. Wymagane dokumenty przy przyjęciu do szpitala: dowód osobisty, skierowanie do szpitala, wyniki posiewu z pochwy i odbytu w kierunku GBS, HIV, p/c HCV, antygen HBs, grupa krwi, VDRL. Plan porodu jest dołączony do dokumentacji. Kobieta podpisuje ogólną zgodę na proponowane leczenie w Izbie Przyjęć. Przy przyjęciu do szpitale podpisuje również zgodę na: szczepienie noworodka, znieczulenie ZOP, cięcie cesarskie, podanie witaminy K. Golenie i lewatywa na prośbę pacjentki.

Sale jednoosobowe, do dyspozycji rodzących: worek sako, piłka, stołek porodowy (zydel).

Wenflon zakładany jest po przyjęciu do szpitala. Plan porodu omawiany jest w Izbie Przyjęć z położną. Zapis KTG w porodzie niskiego ryzyka prowadzony jest przez cały okres porodu, na łóżku porodowym. Badania wewnętrzne wykonywane są co godzinę przez położną i co 2 godziny przez lekarza. Można pić, nie można jeść. Personel zachęca do aktywności.

- niefarmakologiczne: muzykoterapia, prysznic, piłka, worek sako;

- farmakologiczne: znieczulenie dolędźwiowe, gaz wziewny

Wszystkie metody łagodzenia bólu są omawiane z rodzącą. Dostępne jest znieczulenie dolędźwiowe przy porodzie drogami natury nieodpłatnie dla wszystkich kobiet. Pacjentka rodząca ze znieczuleniem dolędźwiowym może się poruszać.

II okres porodu najczęściej przebiega w pozycji: w kucki, na stojąco, na fotelu porodowym. Personel informuje z własnej inicjatywy o przebiegu porodu i stosowanych środkach i zabiegach. Życzenia rodzącej (dotyczące ochrony krocza, parcia w wybranej pozycji etc.) są uwzględniane, w większości sytuacji.

Rodzącej może towarzyszyć jedna osoba, spokrewniona z rodzącą. Osoba towarzysząca może zostać ile chce. W trakcie cesarskiego cięcia osoba towarzysząca może być obecna i może kangurować dziecko. Przystawienie dziecka do piersi jest możliwe po przywiezieniu pacjentki z sali cięć.

Po porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na piersi i pozostaje z nią w nieprzerwanym kontakcie minimum 2 godziny. Pierwsze karmienie odbywa się jeszcze w sali porodowej. W trakcie szycia krocza dziecko nie jest zabierane od matki. Ojciec może przeciąć pępowinę. Wstępna ocena Apgar dokonywana jest w sali porodowej przez neonatologa i położną. Mierzenie i ważenie odbywa się w kąciku noworodka w pobliżu matki po 2 godzinach od narodzin. Osoba towarzysząca może być przy tym obecna, oraz zostać tak długo, jak chce w oddziale położniczym. Pierwsza kąpiel po ok. 6 godzinach od narodzin.

Można obejrzeć oddział neonatologiczny przed porodem. Oddział pracuje w systemie rooming –in. W oddziale jest 8 łóżek dla matek z dziećmi. 1 w.c. i 1 prysznic przypadają 1 łóżko. Matki przebywają z dziećmi przez całą dobę, ale maja możliwość oddania dziecka na parę godzin pod opiekę personelu. Pobyt w oddziale trwa średnio 2 doby po porodzie drogami natury i po porodzie zabiegowym, 3 doby po cesarskim cięciu. Na prośbę kobiety jest możliwy szybszy wypis ze szpitala. Jeżeli dziecko z powodów zdrowotnych znajduje się osobno, matka może być z nim bez ograniczeń, gdy tylko chce. Matki uczone są opieki nad dzieckiem a wszystkie zabiegi pielęgnacyjne odbywają się w jej obecności. Personel z własnej inicjatywy informuje o stanie zdrowia dziecka. Matka (lub ojciec) mogą być zawsze obecni w trakcie badania lekarskiego i szczepień dziecka. Matki uczone są jak karmić piersią. Noworodki są dokarmiane sztucznym mlekiem na prośbę matki. Można skorzystać z porady doradcy laktacyjnego. Przy oddziale działa poradnia laktacyjna. Nie ma możliwości konsultacji z psychologiem na oddziale.

Odwiedziny, 8-22 w salach, w których leżą matki.

Według cennika na stronie szpitale: www.salve.pl

- Znieczulenie dolarganem

g0sia
31-01-2014 14:22

Generalnie warunki super, poród w porządku (anestezjolog był na każde zawołanie), ale mam zastrzeżenia do opieki poporodowej związanej z laktacją. Po pierwsze dziecko przystawiono mi do piersi dopiero po 7godzinach, po drugie niestety nie dostałam należnego szkolenia z karmienia piersią, chociaż konsultant laktacyjny jest w Salve (wzywałam panią później prywatnie do domu - 150zl). Dodatkowo istnieje podejrzenie, że dziecko zostało źle odessane, bo w 7 tygodniu rozpoznano u niej śródmiąszowe zapalenie płuc, które najczęściej bierze się właśnie ze złego odessania dróg oddechowych. Oczywiście 100% pewności nie mam, że to była przyczyna. No i niestety zostałam skaleczona w pachwinie podczas CC. Niby drobiazg, ale ok centymetrowa blizna została (poza blizną z cesarki). Pomimo powyższych, myślę, że drugi raz też bym się zdecydowała na ten szpital.

Lanai
09-12-2013 23:55

Poszanowanie godnosci i zdania rodzacej, wspaniala opieka, pomoc i nauka w opiece nad malenstwem.

renin
19-11-2013 16:00

Nie żałuje żadnej złotówki wydanej na poród SN w tym szpitalu. Naprawdę komfortowe warunki, cisza spokój, intymnie, położna cały czas opiekowała sie podczas porodu. Fachowa opieka poporodowa, bardzo pomocne położne które chętnie i z uśmiechem na twarzy pomagają doradzają itp. Jak rodzić to tylko w salve

Kamek
18-11-2013 16:12

Miałam przyjemność rodzić w tym szpitalu w marcu 2013 i mogę go z czystym sumieniem polecić każdemu. Opieka zarówno podczas porodu jak i już po jest na najwyższym poziomie. Podczas porodu była z nami cały czas położna, wszystko było dokładnie monitorowane, dostawaliśmy dokładne instrukcje co robić i dzięki temu wszystko poszło sprawnie i w miarę szybko :) już po porodzie zostałam zakwaterowana razem z dzieckiem w pokoju dwuosobowym, który miałam do pojedynczego wykorzystania-drugie łóżko było wywiezione, a wstawiony został przewijak z wszystkimi niezbędnymi artykułami higienicznymi. Sprawiło to, że mieliśmy do dyspozycji na prawdę dużą przestrzeń. Pielęgniarki i położne były dostępne w każdej sytuacji, reagowały bardzo szybko i były niezmiernie pomocne. Można im oddać dziecko pod opiekę i chwilę sobie odpocząć. Do szpitala nie trzeba zabierać wielkiej wypakowanej po brzegi torby, bo wszelkie niezbędne artykuły higieniczne zarówno dla matki jak i dziecka dostępne są na miejscu. Ciuszki dla maluszków też mają swoje, trzeba tylko zabrać jakieś na moment wyjścia ze szpitala. Ja zabrałam z domu swój ręcznik, ale dostałam też drugi szpitalny do użytku. Przy wypisie ze szpitala dostaliśmy 2 pudełka z próbkami różnych kosmetyków i artykułów dziecięcych oczywiście wraz z broszurkami informacyjnymi na temat rozwoju dziecka, sposobów karmienia itp. Podsumowując, jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru tego szpitala i kolejne dziecko z pewnością też będę tam chciała urodzić.

Samilka
07-11-2013 14:57

Wspaniali lekarze i położne.Położna cały czas przy rodzącej .Profesjonalizm i duża wiedza. Rewelacyjna opieka. Po porodzie nawet w srodku nocy przyniosła mi pielęgniarka ciepłej herbatki. Plus za pokoje jedno osobowe,przepyszne menu z karty. Lekarz po nacięciu krocza zszył tak, że nie widać że rodziłam. Kolejne dziecko też tam urodzę. Polecam. Naprawdę warto:)

Karolina
28-07-2013 13:55

Ja urodziłam córkę 1 czerwca. Opieka fantastyczna, odpowiadają na każde pytanie, pomoc bez ograniczeń. Jak dla mnie rewelacja, polecam

miu
05-05-2013 10:13
Rok narodzin dziecka: 2009

Urodziłam w tym szpitalu dwóch synów. Pierwszego jesienią 2009 drugiego wiosną 2012. W obu przypadkach opieka przed porodem, w trakcie jak i po porodzie była na najwyższym poziomie. Zapewniono mi komfort psychiczny i fizyczny, Dzieci były pod doskonałą opieką, miałam bardzo dobre wsparcie doradcy laktacyjnego, położne są prawdziwymi aniołami z powołaniem. Obie ciąże prowadził i odebrał równiez porody dr. Wiliński. Najwspanialszy lekarz jakiego mogłam sobie wymarzyć. Jeśli zdecyduję się kiedyś na trzecią ciążę to nie mam cienia wątpliwości pod czyją opiekę się udam. Bardzo polecam.

eliza
22-03-2013 01:31
Rok narodzin dziecka: 2012

Polecam! Rodziłam synka przez cesarskie cięcie w 2012r. Cudowne warunki, opieka na najwyższym poziomie i bardzo ważny dla mnie komfort psychiczny. Piękne wspomnienia z tego najważniejszego dnia zawdzięczam Personelowi Salve, dziękuję :) Przez całą ciążę, byłam pod opieką Pani doktor Stefanowicz, która jest najlepszym lekarzem, jakiego można sobie wymarzyć na ten cudowny czas :)

monikalodz
08-02-2013 22:00
Rok narodzin dziecka: 2012

W Salve urodziłam siłami natury moją wspaniałą córeczkę. Poród wspominam dobrze ze względu na bardzo dobrą opiekę położnej. W odpowiednim momencie otrzymałam znieczulenie mogłam wtedy odpocząć od bólów. Opieka poporodowa bardzo dobra. Warunki lokalowe na wysokim poziomie. Polecam.

Kasia
10-01-2013 10:52
Rok narodzin dziecka: 2012

W Salve rodziłam dwukrotnie - synka i córeczkę. Dwa cesarskie cięcia - ze względu na położenie pośladkowe i brak postępów w porodzie. Warunki komfortowe, dobra opieka (duży nacisk na wygodę i odpoczynek mamy) i świetna położna - doradczyni laktacyjna.