Szpital Prywatny SALVE ZOZ Sp. z o.o.

ul. Szparagowa 10 91-211 Łódź Pokaż na mapie Ostatnia aktualizacja: 15-03-2017
42 254 64 60, 42 254 64 61
www.salve.pl
poloznictwo@salve.pl

Ordynatorzy: położnictwa – Wojciech Wiliński (od 2009), neonatologii – Anna Ptaszyńska (od 2010), położne oddziałowe: położnictwa – Izabela Łęgocka (od 2009), neonatologii – Beata Górska-Golec (od 2010).

Stopień referencyjności oddziału położniczego – I.

Stopień referencyjności oddziału neonatologicznego – II.

Szpital prowadzi płatną szkołę rodzenia SALVE. Zajęcia odbywają się w szpitalu (osoba do kontaktu: Maria Szostak, tel.: 601 230 804) lub w przychodni SALVE przy ul Rzgowskiej 50a (osoba do kontaktu: Joanna Kobyłecka, tel.: 696 018 263), www.salve.pl.

Można obejrzeć oddział porodowy przed porodem. Przy przyjęciu do szpitala rodząca powinna mieć przy sobie: kartę ciąży, dokument tożsamości, skierowanie do szpitala, wypisy z poprzednich pobytów w szpitalu oraz plan porodu. Niezbędne są również następujące wyniki badań: grupa krwi i Rh z przeciwciałami odpornościowymi (oryginał), antygen HBs – HBS Ag (badanie w kierunku WZW B) wykonane w ciąży, przeciwciała anty-HCV (badanie w kierunku WZW C), posiew GBS, badanie na nosicielstwo wirusa HIV, oraz zaświadczenia od innych lekarzy specjalistów jeśli były przeprowadzane konsultacje (np. od kardiologa, okulisty). W przypadku planowego cięcia cesarskiego wymagana jest również morfologia oraz badanie APTT (jeden ze wskaźników oceniających krzepliwość krwi) zrobione 7 dni przed terminem. Plan porodu dołączany jest do dokumentacji medycznej. Na Izbie Przyjęć, oprócz zebrania wywiadu kobieta jest poddawana badaniom ogólnym (pomiar ciśnienia, temperatury, ważenie), badaniu wewnętrznemu, USG, wykonywany jest też zapis KTG oraz zakładany wenflon (te dwie ostatnie czynności czasem dopiero później). Lewatywa, golenie krocza nie są wykonywane. Wszystkie rodzące zaznajamiane są z prawami pacjenta.

Na oddziale porodowym znajdują się 2 sale jednoosobowe, dostępne dla wszystkich kobiet bez opłat. Do dyspozycji rodzących są: worki sako, piłki oraz stołki porodowe.

Plan porodu omawiany jest zawsze z położną w sali porodowej. Zapis KTG w porodzie niskiego ryzyka prowadzony jest co godzinę (do dwóch), przez ok. 20 minut. Badania wewnętrzne wykonywane są nie rzadziej niż co 2 godziny, przez lekarza lub położną. Rodząca w trakcie porodu może jeść i pić (wodę).

- niefarmakologiczne: praca z oddechem, ciepłe lub zimne okłady;

- farmakologiczne: gaz wziewny, znieczulenie zewnątrzoponowe.

Znieczulenie dolędźwiowe dostępne jest na życzenie pacjentki. Wszystkie metody łagodzenia bólu są omawiane z rodzącą. Pacjentka może się poruszać ze znieczuleniem.

Najczęściej stosowane pozycje w czasie II okresu porodu to parcie w kucki na łóżku porodowym lub parcie w klęku z pomocą osoby towarzyszącej.

Osoba towarzysząca może przebywać z kobietą przez cały czas trwania porodu. Zarówno rodzącej jak i jej partnerowi może towarzyszyć doula. Osoba bliska zostać przez 2 godziny po porodzie, jak również przebywać później na oddziale położniczym (w godzinach odwiedzin). W trakcie planowego cesarskiego cięcia osoba towarzysząca nie może być obecna.

Po porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na piersi i pozostaje z nią w nieprzerwanym kontakcie przez co najmniej 2 godziny. Wówczas też inicjowane jest pierwsze karmienie piersią. W trakcie szycia krocza dziecko prawie nigdy nie jest zabierane od matki. Osoba bliska może przeciąć pępowinę, jeśli wyrazi takie życzenie. Ocena w skali Apgar po porodzie fizjologicznym jest dokonywana na brzuchu matki przez położną.

Ważenie i mierzenie zdrowego dziecka odbywa się w kąciku noworodka znajdującym się w pobliżu matki, wtedy, kiedy chcą tego rodzice (po porodzie siłami natury). Osoba bliska może być przy tym obecna. Po porodzie zabiegowym oraz po cięciu cesarskim ma to miejsce między 5 a 10 minut po porodzie. Po zbadaniu przez lekarza, zdrowy noworodek urodzony drogą cesarskiego cięcia wraca na 15-20 minut na pierś mamy. Pierwsze karmienie piersią odbywa się w ciągu 2 godzin od urodzenia.

Pierwsza kąpiel noworodka wykonywana jest na życzenie opiekuna dziecka.

Na oddziale położniczym jest 1 sala jednoosobowa oraz 1 sala dwuosobowa. Obie z łazienkami. Zdrowe matki przebywają z dziećmi przez całą dobę, ale mają możliwość oddania dziecka na parę godzin pod opiekę personelu (kobiety po cięciu cesarskim). Jeśli noworodek z powodów zdrowotnych znajduje się osobno od matki to może ona być z nim bez ograniczeń, gdy tylko chce. Pobyt w szpitalu trwa średnio 2 dni po porodzie fizjologicznym, 2 do 3 dni po porodzie zabiegowym oraz po cięciu cesarskim.

Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne są wykonywane w obecności matki która jest uczona, jak pielęgnować dziecko. Informacja o stanie zdrowia noworodka jest udzielana na każdą prośbę rodzica. Opiekun jest zawsze obecny w trakcie badania lekarskiego i szczepień dziecka. Kobieta otrzymuje porady laktacyjne na życzenie. Są one udzielane przez położne lub przez doradców laktacyjnych. Noworodki są dokarmiane mlekiem modyfikowanym wyłącznie wtedy, gdy nie ma dostępu do pokarmu matki (dziecko oddzielone). Kobieta ma możliwość konsultacji z psychologiem.

Odwiedziny odbywają się w dowolnych godzinach w ciągu dnia, w sali, w której leży matka.

Szpital pobiera opłatę 15 zł od osoby towarzyszącej za strój do porodu fizjologicznego.

- Znieczulenie dolarganem

zadowolona mama
19-08-2017 15:55
Rok narodzin dziecka: 2017

W SALVE rodziłam w lutym 2017. Ze względu na ułożenie dziecka - cc planowane. Jestem bardzo zadowolona. Zarówno poród jak i opieka nade mną i dzieckiem po zasługują na uznanie. Wspaniały personel, uprzejmi, pomocni i życzliwi ludzie: lekarze, położne, neonalolodzy. Atmosfera podczas cc bardzo dobra. Lekarze dbają o dobre samopoczucie pacjentki. Dzięki nim mam zdrowego synka. Żadnego bólu. Znieczulenie podane tak, że nie poczułam, cewnik założony po znieczuleniu. Po porodzie środki przeciwbólowe na życzenie - personel sam doradza aby nie czekać aż zaboli mocniej. Pionizacja po ok 8 godz. Wykazano dużą troskę o stan zdrowia mój i dziecka. Nikt nie nakłania do karmienia piersią jeśli się nie chce. Jeśli mama chce -personel pomaga w karmieniu.Żadnych przykrych komentarzy. Mleko dostępne na korytarzu o każdej porze ( jednorazowe buteleczki i smoczki) Na pierwszą noc dziecko zostało zabrane. Mąż mógł zostać z nami codziennie do 20:00. Po cc została mi maleńka, bardzo szybko zagojona blizna. Sale komfortowe, czyste, może trochę ciasne jak na 2 osoby ale i tak można się tam czuć swobodnie. Łazienki czyste. Polecam ten szpital.

matka3
21-07-2017 16:13
Rok narodzin dziecka: 2017

Urodziłam w Salve 3 dzieci. Dwoje jeszcze za czasów, kiedy się dopłacało do pobytu, i jedno teraz w lipcu 2017. Dzieci rodziłam SN i nie było różnicy między porodami za które dopłacałam, a tym najnowszym. Położna Beata Kowalska- najcudowniejsza, najmilsza i najfajniejsza położna! Sala poporodowa po stronie neonatologii duża, łazienka łączona z drugim pokojem, czyli na 4 osoby. Minusem był brak przewijaka w naszym pokoju. Salowe są miłe, dbają o czystość, nie ma problemu ze zmianą pościeli. Po raz kolejny rodziłam w super warunkach i po porodzie również warunki były bardzo dobre - wygodne łóżka; czyste, ładne łazienki; miła atmosfera; wyczerpujące odpowiedzi na moje pytania; super wyżywienie. Minusy- pogorszyła się opieka po porodzie- nie uczą już karmić, kąpać dziecka itp., aczkolwiek przychodzą na każde wezwanie dzwonkiem i wszelkie wątpliwości przekazują potem lekarzom, co jest na plus.

A.Z.
30-11-2016 00:25

Rodziłam tam 2 razy, raz sama, raz jako osoba towarzysząca. Jest jak w domu. Miło, cicho, spokojnie, ciemno kiedy potrzeba i do tego absolutnie wyrozumiały personel, który wspiera, pomaga i szanuje potrzeby i intymność rodzącej. Polecam!

Ana
20-04-2016 17:59

Szpital super serdecznie polecam wspaniały zespół świetnych specjalistów ale najwspanialsza położna Pani Sylwia Wyroda :-) anioł człowiek przy porodzie nie zastąpiona wspomaga a nie narzuca doradza pozycje. O wszystkim byłam poinformowana cokolwiek przy mnie robiono i za to jest bardzo wdzięczna ale przede wszystkim za dobre wspomnienia z tak trudnego momentu w życiu jeśli będę mieć drugie dziecko to tylko w Salve :-D

Axk
09-02-2016 04:11

Bardzo dobra opieka cudowni lekarze i położne. Ale najwspanialsza położna jest pani D.Hałaczkiewicz, gdybym miała opisać idealna położna to w 100% byłaby nią to pani.

Magda Slomkowska
19-10-2015 12:05

Byłam podczas porodu doulą. Rodząca mogła przez cały poród robić,co chciała.Super położna D.Hałaczkiewicz: nie narzucała pozycji, rodząca krzyczała i jęczała, gdy potrzebowała (bez tekstu: proszę nie krzyczeć, bo tracisz energię),bez nacięcia krocza (nie wiem, jak inne położne). Tak poród powinien wyglądać :)

Karolina
18-10-2015 13:12

Witam serdecznie, urodziłam w Salve przez cc, jeżeli chodzi o lekarzy i ogólne warunki lokalowe to nie mam się do czego przyczepić. Gorzej z położnymi, uważam, że jak na prywatny szpital to chyba wymagana jest wymiana kadry położnych. Bez empatii, nerwowe, brak jakiejkolwiek informacji na temat opieki nad dzieckiem-tylko jak matka sama zapytała. Myślę, że przełożeni powinni się zastanowić bo mogą stracić klientki. Ja osobiście przy drugim porodzie zastanawiam się czy ponownie wybiorę ten szpital. Duży minus dla pań położnych-jeżeli są niezadowolone to niech się zwolnią albo poproszą o podwyżkę!

Paccjent
06-07-2015 17:23

Niedawno również rodziłam w tym szpitalu. Na wizycie kwalifikacyjnej Pani doktor nie kryła zdziwienia, że wybrałam poród cc, a tymczasem bez wahania mozna stwierdzić, że Salve to fabryka cc, po co więc to zdziwienie. Sam zabieg jak i warunki lokalowe bez zastrzeżeń (oprócz łazienki, w której nieprzyjemnie "pachniało" stęchlizną). Panie Salowe - przecudowne kobiety, położne pozostawiają wiele do życzenia. Zakładanie cewnika zapamiętam już na zawsze jako koszmarnie bolesne, jakby nie można było zrobić tego na sali operacyjnej po załozeniu znieczulenia. Po zabiegu nie czułam się najlepiej, ból uniemożliwiał mi spacerowanie i szybką pionizację - jaka jest zalecana już pierwszego wieczoru po zabiegu. Położne widziały, że wstawanie przychodzi mi z trudem, mimo tego zadowolone przywoziły dziecko do pokoju i zostawiały na środku (to miała być chyba motywacja dla mnie, co raczej uwazam za bezmyślne postępowanie położnych). Nie wspomnę już o zakrzepicy, która pojawiła sie po wyjsciu ze szpitala. Podano mi jedynie 2 zastrzyki fraxiparine, nie zalecono dalszego stosowania. W 3-ciej dobie wszyscy tylko patrzyli czy pokój juz został opuszczony, to raczej nie są dobre maniery prywatnej kliniki. Wyżywienie bez zastrzeżeń.

Mamusia
27-06-2015 13:24

Niedawno na świat przyszedł mój cudowny synek. Razem z mężem zdecydowaliśmy się na poród w Salve i mogę przyznać że była to bardzo dobra decyzja. Na temat warunków lokalowym nie będę się rozpisywać, bo każdy wie, że są super. Urodziłam tak jak chciałam SN, dzięki profesjonalnemu podejściu personelu i ich fachowości, super warunkom, oraz bardzo intymnej atmosferze, mój poród był najwspanialszą chwilą w moim życiu, Położna cały czas po mistrzowsku się nami zajmowała. Nie narzucała swojego zdania. Zależało mi na porodzie z ochroną krocza, co uwzględniłam w planie porodu, i tak się stało. Nie zostałam nacięta, szczęśliwie też obyło się bez pęknięcia. Opieka zarówno przed, w trakcie jak i po porodzie pierwsza klasa ;) Jedynie kontakt skora do skóry pozostawił sporo do życzenia, bo maluch był położony na mnie tylko na chwilę. Dopiero po badaniu i ubraniu, syn wrócił do mnie. Jednak z czystym sumieniem polecam SALVE :) Dziękuje całemu personelowi który się mną zajmował w czasie porodu jak i po nim, również paniom salowym za ciepłe słowa i możliwość rozmowy. Myślę, że jeszcze się spotkamy.

budziao
04-05-2015 08:10

Rodziłam w Salve w tym roku. Poród w miłej atmosferze, szybko i prawie bezboleśnie. Warunki zupełnie nieszpitalne: sale jednoosobowe, łazienka blisko i na wyłączność. Niestety personel jest zwolennikiem nacinania krocza i nawet jeśli zapewniają, że nie będą ciąć, jeśli nie będzie takiej konieczności, to nie ukrywają, że nacięcie wg nich to same korzyści. Zostałam nacięta "na wszelki wypadek" i niestety ponoszę tego konsekwencje. Ponadto tz "opieka laktacyjna" to fikcja. Nikt nie przyszedł do mnie, żeby pokazać mi jak się przystawia dziecko. Prosiłam położne, żeby przyszły i zobaczyły jak to robię, ale się niestety nie doprosiłam. W efekcie miałam pogryzione brodawki, blokadę psychiczną i zero pokarmu. Bardzo się rozczarowałam, bo myślałam, że mają bardziej nowoczesne podejście i uniknę rutynowych procedur.