Szpital Prywatny SALVE ZOZ Sp. z o.o.

ul. Szparagowa 10 91-211 Łódź Pokaż na mapie Ostatnia aktualizacja: 15-03-2017
42 254 64 60, 42 254 64 61
www.salve.pl
poloznictwo@salve.pl

Ordynatorzy: położnictwa – Wojciech Wiliński (od 2009), neonatologii – Anna Ptaszyńska (od 2010), położne oddziałowe: położnictwa – Izabela Łęgocka (od 2009), neonatologii – Beata Górska-Golec (od 2010).

Stopień referencyjności oddziału położniczego – I.

Stopień referencyjności oddziału neonatologicznego – II.

Szpital prowadzi płatną szkołę rodzenia SALVE. Zajęcia odbywają się w szpitalu (osoba do kontaktu: Maria Szostak, tel.: 601 230 804) lub w przychodni SALVE przy ul Rzgowskiej 50a (osoba do kontaktu: Joanna Kobyłecka, tel.: 696 018 263), www.salve.pl.

Można obejrzeć oddział porodowy przed porodem. Przy przyjęciu do szpitala rodząca powinna mieć przy sobie: kartę ciąży, dokument tożsamości, skierowanie do szpitala, wypisy z poprzednich pobytów w szpitalu oraz plan porodu. Niezbędne są również następujące wyniki badań: grupa krwi i Rh z przeciwciałami odpornościowymi (oryginał), antygen HBs – HBS Ag (badanie w kierunku WZW B) wykonane w ciąży, przeciwciała anty-HCV (badanie w kierunku WZW C), posiew GBS, badanie na nosicielstwo wirusa HIV, oraz zaświadczenia od innych lekarzy specjalistów jeśli były przeprowadzane konsultacje (np. od kardiologa, okulisty). W przypadku planowego cięcia cesarskiego wymagana jest również morfologia oraz badanie APTT (jeden ze wskaźników oceniających krzepliwość krwi) zrobione 7 dni przed terminem. Plan porodu dołączany jest do dokumentacji medycznej. Na Izbie Przyjęć, oprócz zebrania wywiadu kobieta jest poddawana badaniom ogólnym (pomiar ciśnienia, temperatury, ważenie), badaniu wewnętrznemu, USG, wykonywany jest też zapis KTG oraz zakładany wenflon (te dwie ostatnie czynności czasem dopiero później). Lewatywa, golenie krocza nie są wykonywane. Wszystkie rodzące zaznajamiane są z prawami pacjenta.

Na oddziale porodowym znajdują się 2 sale jednoosobowe, dostępne dla wszystkich kobiet bez opłat. Do dyspozycji rodzących są: worki sako, piłki oraz stołki porodowe.

Plan porodu omawiany jest zawsze z położną w sali porodowej. Zapis KTG w porodzie niskiego ryzyka prowadzony jest co godzinę (do dwóch), przez ok. 20 minut. Badania wewnętrzne wykonywane są nie rzadziej niż co 2 godziny, przez lekarza lub położną. Rodząca w trakcie porodu może jeść i pić (wodę).

- niefarmakologiczne: praca z oddechem, ciepłe lub zimne okłady;

- farmakologiczne: gaz wziewny, znieczulenie zewnątrzoponowe.

Znieczulenie dolędźwiowe dostępne jest na życzenie pacjentki. Wszystkie metody łagodzenia bólu są omawiane z rodzącą. Pacjentka może się poruszać ze znieczuleniem.

Najczęściej stosowane pozycje w czasie II okresu porodu to parcie w kucki na łóżku porodowym lub parcie w klęku z pomocą osoby towarzyszącej.

Osoba towarzysząca może przebywać z kobietą przez cały czas trwania porodu. Zarówno rodzącej jak i jej partnerowi może towarzyszyć doula. Osoba bliska zostać przez 2 godziny po porodzie, jak również przebywać później na oddziale położniczym (w godzinach odwiedzin). W trakcie planowego cesarskiego cięcia osoba towarzysząca nie może być obecna.

Po porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na piersi i pozostaje z nią w nieprzerwanym kontakcie przez co najmniej 2 godziny. Wówczas też inicjowane jest pierwsze karmienie piersią. W trakcie szycia krocza dziecko prawie nigdy nie jest zabierane od matki. Osoba bliska może przeciąć pępowinę, jeśli wyrazi takie życzenie. Ocena w skali Apgar po porodzie fizjologicznym jest dokonywana na brzuchu matki przez położną.

Ważenie i mierzenie zdrowego dziecka odbywa się w kąciku noworodka znajdującym się w pobliżu matki, wtedy, kiedy chcą tego rodzice (po porodzie siłami natury). Osoba bliska może być przy tym obecna. Po porodzie zabiegowym oraz po cięciu cesarskim ma to miejsce między 5 a 10 minut po porodzie. Po zbadaniu przez lekarza, zdrowy noworodek urodzony drogą cesarskiego cięcia wraca na 15-20 minut na pierś mamy. Pierwsze karmienie piersią odbywa się w ciągu 2 godzin od urodzenia.

Pierwsza kąpiel noworodka wykonywana jest na życzenie opiekuna dziecka.

Na oddziale położniczym jest 1 sala jednoosobowa oraz 1 sala dwuosobowa. Obie z łazienkami. Zdrowe matki przebywają z dziećmi przez całą dobę, ale mają możliwość oddania dziecka na parę godzin pod opiekę personelu (kobiety po cięciu cesarskim). Jeśli noworodek z powodów zdrowotnych znajduje się osobno od matki to może ona być z nim bez ograniczeń, gdy tylko chce. Pobyt w szpitalu trwa średnio 2 dni po porodzie fizjologicznym, 2 do 3 dni po porodzie zabiegowym oraz po cięciu cesarskim.

Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne są wykonywane w obecności matki która jest uczona, jak pielęgnować dziecko. Informacja o stanie zdrowia noworodka jest udzielana na każdą prośbę rodzica. Opiekun jest zawsze obecny w trakcie badania lekarskiego i szczepień dziecka. Kobieta otrzymuje porady laktacyjne na życzenie. Są one udzielane przez położne lub przez doradców laktacyjnych. Noworodki są dokarmiane mlekiem modyfikowanym wyłącznie wtedy, gdy nie ma dostępu do pokarmu matki (dziecko oddzielone). Kobieta ma możliwość konsultacji z psychologiem.

Odwiedziny odbywają się w dowolnych godzinach w ciągu dnia, w sali, w której leży matka.

Szpital pobiera opłatę 15 zł od osoby towarzyszącej za strój do porodu fizjologicznego.

- Znieczulenie dolarganem

giania
31-01-2014 16:25

Rodziłam tam 2 razy-1 raz SN w 2010. To było pierwsze dziecko, drugi pobyt w szpitalu w zyciu. 1 raz byłam w CZMP na oddziale dla ciężarnych wiec wiem jak to może wygladac gdzies indziej. Pokoje, jedzenie,obsługa, komfort i prywatnosc super. Nic nie mozna zarzucic. Drugi poród CC-również super. Tu akurat były komplikacje póxniej-mały urodził się z wrodzoną infekcją. Musiał zostać na oddziale neonatologii. Super że była obok, musiałam dopłacić za dodatkowe noce, ale mogłam byc blisko. Tam opieka pediatryczna i pielęgniarek super. Jedyny mały minus dla tej neonatologii za to że nie uprzedzili mnie o konsekwencjach podania dziecku antybiotyku-gentamycyny. W rzadkich przypadkach powoduje utratę słuchu. Podpisując zgode na leczenie dziecka nie wiedziałam o tym skutku ubocznym, bo nikt mnie nie poinformował,a ja oczywiście też o tym nie pomyslalam żeby pytać o takie rzeczy. Dopiero przy wypisie dostaliśmy zalecenie udania sie do audiologa i wtedy mnie zmroziło... Na szczęście moj synek został wyleczony, słuch ma dobry, do tej pory nie choruje, nawet jak starszy przynosi z przedszkola choroby. Ogólnie bardzo polecam, również kilka moich koleżanek które tam rodziły są zadowolone.

g0sia
31-01-2014 14:22

Generalnie warunki super, poród w porządku (anestezjolog był na każde zawołanie), ale mam zastrzeżenia do opieki poporodowej związanej z laktacją. Po pierwsze dziecko przystawiono mi do piersi dopiero po 7godzinach, po drugie niestety nie dostałam należnego szkolenia z karmienia piersią, chociaż konsultant laktacyjny jest w Salve (wzywałam panią później prywatnie do domu - 150zl). Dodatkowo istnieje podejrzenie, że dziecko zostało źle odessane, bo w 7 tygodniu rozpoznano u niej śródmiąszowe zapalenie płuc, które najczęściej bierze się właśnie ze złego odessania dróg oddechowych. Oczywiście 100% pewności nie mam, że to była przyczyna. No i niestety zostałam skaleczona w pachwinie podczas CC. Niby drobiazg, ale ok centymetrowa blizna została (poza blizną z cesarki). Pomimo powyższych, myślę, że drugi raz też bym się zdecydowała na ten szpital.

Lanai
09-12-2013 23:55

Poszanowanie godnosci i zdania rodzacej, wspaniala opieka, pomoc i nauka w opiece nad malenstwem.

renin
19-11-2013 16:00

Nie żałuje żadnej złotówki wydanej na poród SN w tym szpitalu. Naprawdę komfortowe warunki, cisza spokój, intymnie, położna cały czas opiekowała sie podczas porodu. Fachowa opieka poporodowa, bardzo pomocne położne które chętnie i z uśmiechem na twarzy pomagają doradzają itp. Jak rodzić to tylko w salve

Kamek
18-11-2013 16:12

Miałam przyjemność rodzić w tym szpitalu w marcu 2013 i mogę go z czystym sumieniem polecić każdemu. Opieka zarówno podczas porodu jak i już po jest na najwyższym poziomie. Podczas porodu była z nami cały czas położna, wszystko było dokładnie monitorowane, dostawaliśmy dokładne instrukcje co robić i dzięki temu wszystko poszło sprawnie i w miarę szybko :) już po porodzie zostałam zakwaterowana razem z dzieckiem w pokoju dwuosobowym, który miałam do pojedynczego wykorzystania-drugie łóżko było wywiezione, a wstawiony został przewijak z wszystkimi niezbędnymi artykułami higienicznymi. Sprawiło to, że mieliśmy do dyspozycji na prawdę dużą przestrzeń. Pielęgniarki i położne były dostępne w każdej sytuacji, reagowały bardzo szybko i były niezmiernie pomocne. Można im oddać dziecko pod opiekę i chwilę sobie odpocząć. Do szpitala nie trzeba zabierać wielkiej wypakowanej po brzegi torby, bo wszelkie niezbędne artykuły higieniczne zarówno dla matki jak i dziecka dostępne są na miejscu. Ciuszki dla maluszków też mają swoje, trzeba tylko zabrać jakieś na moment wyjścia ze szpitala. Ja zabrałam z domu swój ręcznik, ale dostałam też drugi szpitalny do użytku. Przy wypisie ze szpitala dostaliśmy 2 pudełka z próbkami różnych kosmetyków i artykułów dziecięcych oczywiście wraz z broszurkami informacyjnymi na temat rozwoju dziecka, sposobów karmienia itp. Podsumowując, jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru tego szpitala i kolejne dziecko z pewnością też będę tam chciała urodzić.

Samilka
07-11-2013 14:57

Wspaniali lekarze i położne.Położna cały czas przy rodzącej .Profesjonalizm i duża wiedza. Rewelacyjna opieka. Po porodzie nawet w srodku nocy przyniosła mi pielęgniarka ciepłej herbatki. Plus za pokoje jedno osobowe,przepyszne menu z karty. Lekarz po nacięciu krocza zszył tak, że nie widać że rodziłam. Kolejne dziecko też tam urodzę. Polecam. Naprawdę warto:)

Karolina
28-07-2013 13:55

Ja urodziłam córkę 1 czerwca. Opieka fantastyczna, odpowiadają na każde pytanie, pomoc bez ograniczeń. Jak dla mnie rewelacja, polecam

miu
05-05-2013 10:13
Rok narodzin dziecka: 2009

Urodziłam w tym szpitalu dwóch synów. Pierwszego jesienią 2009 drugiego wiosną 2012. W obu przypadkach opieka przed porodem, w trakcie jak i po porodzie była na najwyższym poziomie. Zapewniono mi komfort psychiczny i fizyczny, Dzieci były pod doskonałą opieką, miałam bardzo dobre wsparcie doradcy laktacyjnego, położne są prawdziwymi aniołami z powołaniem. Obie ciąże prowadził i odebrał równiez porody dr. Wiliński. Najwspanialszy lekarz jakiego mogłam sobie wymarzyć. Jeśli zdecyduję się kiedyś na trzecią ciążę to nie mam cienia wątpliwości pod czyją opiekę się udam. Bardzo polecam.

eliza
22-03-2013 01:31
Rok narodzin dziecka: 2012

Polecam! Rodziłam synka przez cesarskie cięcie w 2012r. Cudowne warunki, opieka na najwyższym poziomie i bardzo ważny dla mnie komfort psychiczny. Piękne wspomnienia z tego najważniejszego dnia zawdzięczam Personelowi Salve, dziękuję :) Przez całą ciążę, byłam pod opieką Pani doktor Stefanowicz, która jest najlepszym lekarzem, jakiego można sobie wymarzyć na ten cudowny czas :)

monikalodz
08-02-2013 22:00
Rok narodzin dziecka: 2012

W Salve urodziłam siłami natury moją wspaniałą córeczkę. Poród wspominam dobrze ze względu na bardzo dobrą opiekę położnej. W odpowiednim momencie otrzymałam znieczulenie mogłam wtedy odpocząć od bólów. Opieka poporodowa bardzo dobra. Warunki lokalowe na wysokim poziomie. Polecam.