Szpital Specjalistyczny Pro-Familia T.Wapiński, Z. Sobierzczański i Wspólnicy Sp.jawna

Witolda 6B 35-302 Rzeszów Pokaż na mapie Ostatnia aktualizacja: 25-07-2018
www.pro-familia.pl
sekretariat@pro-familia.pl

Dane dotyczące oddziału położniczego i neonatologicznego otrzymane od szpitala w roku 2016

Ordynatorzy: położnictwa – Jarosław Janeczko (od 2011),  neonatologii – Danuta Oczoś (od 2015).
Położne oddziałowe: położnictwa – Janusz Witalis (od 2011), neonatologii – Dorota Sopylak (od 2015).

Stopień referencyjności oddziału położniczego i neonatologicznego – III.

Szpital prowadzi płatną i współpracuje z płatną szkołą rodzenia.  Kontakt do szkoły rodzenia: mgr Alicja Anna Marszał, tel. 603501107, szpital@pro-familia.pl, www.pro-familia.pl

Można obejrzeć oddział położniczy przed porodem.
Dokumenty wymagane przy przyjęciu do szpitala: karta ciąży, dowód osobisty, skierowanie do szpitala, wypisy z poprzednich pobytów w szpitalu, plan porodu.
Wyniki badań wymagane przy przyjęciu do szpitala: grupa krwi i Rh z przeciwciałami odpornościowymi (oryginał), , antygen HBs - HBS Ag - badanie w kierunku WZW B - w ciąży, posiew GBS; badanie na nosicielstwo wirusa HIV, przeciwciała anty-HC (badanie w kierunku WZW C), oraz zaświadczenia od innych lekarzy specjalistów, jeśli były przeprowadzane konsultacje np. od okulisty lub kardiologa.
Plan porodu jest dołączony do dokumentacji medycznej.
Czynności wykonywane w izbie przyjęć u pacjentek przyjmowanych do porodu:
- u wszystkich pacjentek: zbieranie wywiadu, badanie ogólne (tj. pomiar ciśnienia, tętna i temperatury, ważenie), badanie KTG, zaznajomienie pacjentki z prawami pacjenta;
- w zależności od decyzji personelu: badanie wewnętrzne, zakładanie wenflonu, badanie USG, lewatywa, golenie krocza.

W oddziale porodowym jest  trakt porodowy z 5 stanowiskami podzielonymi na boksy oraz 5 sal jednoosobowych.
Szpital nie podał informacji na temat sprzętów dostępnych do dyspozycji rodzących.

Plan porodu omawiany jest zawsze z położną w sali porodowej.
Zapis KTG w porodzie niskiego ryzyka prowadzony jest przez cały okres porodu, pacjentka leży na łóżku porodowym.
Badania wewnętrzne wykonywane są co 120 minut.
Rodząca może pić wodę niegazowaną , ale nie może jeść w trakcie porodu.
- niefarmakologiczne: masaż, praca z oddechem, kąpiel/prysznic, piłka, zmiana pozycji;
- farmakologiczne: gaz wziewny, znieczulenie zewnątrzoponowe, inne.
Wszystkie metody łagodzenia bólu są omawiane z rodzącą.
Znieczulenie dolędźwiowe jest dostępne. Pacjentka może poruszać się ze znieczuleniem.
Najczęściej stosowane pozycje w czasie II okresu porodu to parcie na boku na łóżku porodowym lub w kucki na łóżku porodowym.
W szpitalu jest możliwy poród w wodzie (zakończony urodzeniem dziecka do wody).
Rodząca jest zawsze informowana o stosowanych podczas porodu środkach, badaniach i zabiegach.

Osoba bliska może przebywać z kobietą przez cały czas trwania porodu. Rodzącej nie może towarzyszyć więcej niż jedna osoba towarzysząca. W porodzie może towarzyszyć doula tak, ale tylko wtedy, gdy rodząca jest sama. Osoba towarzysząca nie może przebywać na trakcie porodowym.
Osoba towarzysząca może zostać przez 2 godziny po porodzie oraz w oddziale położniczym (w godzinach odwiedzin), ale nie może zostać w oddziale położniczym na noc.
W trakcie planowego cesarskiego cięcia osoba towarzysząca może być obecna.

Po porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na piersi i pozostaje z nią w nieprzerwanym kontakcie przez minimum 2 godziny. Pierwsze karmienie piersią zdrowego noworodka po porodzie drogami natury odbywa się do 30 minut od porodu. W trakcie szycia krocza dziecko w zależności od sytuacji jest lub nie jest zabierane od matki. Osoba towarzysząca może przeciąć pępowinę, jeśli wyrazi takie życzenie.
Ocena w skali Apgar po porodzie fizjologicznym jest dokonywana na brzuchu matki przez położną.
Ważenie i mierzenie zdrowego noworodka po porodzie drogami natury i po porodzie zabiegowym (vacuum, kleszcze) odbywa się w kąciku noworodka w pobliżu matki, najwcześniej po 2 godzinach po narodzinach. Osoba towarzysząca może być przy tym obecna.
Badanie po cięciu cesarskim odbywa się po 11 – 30 minutach od narodzin.  Po zbadaniu przez lekarza, zdrowy noworodek urodzony drogą cesarskiego cięcia, w zależności o warunków wraca na pierś mamy lub jest “kangurowany” przez osobę towarzyszącą. Pierwsze karmienie piersią zdrowego noworodka po cięciu cesarskim odbywa się w ciągu 2 godzin od urodzenia.
O czasie pierwszej kąpieli decyduje matka/opiekun.

Na oddziale położniczym jest 17 sal dwuosobowych i 1 sala trzyosobowa. We wszystkich salach są łazienki.
Zdrowe matki przebywają ze zdrowymi dziećmi przez całą dobę, ale mają możliwość oddania dziecka na parę godzin pod opiekę personelu.
Jeśli noworodek z powodów zdrowotnych znajduje się osobno od matki czas odwiedzin reguluje personel.
Pobyt w oddziale położniczym trwa średnio 2 dni po porodzie drogami natury, 2 dni po porodzie zabiegowym, 3 dni po cięciu cesarskim.
Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne są wykonywane w obecności opiekuna. Każda matka jest uczona, jak pielęgnować noworodka. Rodzic najczęściej jest informowany o stanie zdrowia dziecka po każdym badaniu, zabiegu (np. szczepieniu),  zawsze jest obecny w trakcie badania lekarskiego i szczepień dziecka.
Kobieta zawsze otrzymuje poradę laktacyjną. Porad laktacyjnych udzielają położne i doradcy laktacyjni.
Noworodki są dokarmiane mlekiem modyfikowanym na prośba matki/opiekuna lub ze wskazań medycznych (niski cukier, ubytek masy ciała do 10%).
Kobieta ma możliwość konsultacji z psychologiem.
Odwiedziny odbywają się o dowolnej porze w ciągu dnia, w sali, w której matka leży.

Brak opłat

Aga
19-02-2019 10:11
Rok narodzin dziecka: 2019

W szpitalu spędziłam trochę czasu również na oddziale Patologii Ciąży. Opieka jest rewelacyjna. Jestem niezwykle wdzięczna za troskę i pomoc personelu. Poród odbył się również w tym szpitalu. Przy porodzie towarzyszył mi mój mąż. Położna, Pan Edyta porozmawiała ze mną i ustaliłyśmy czego chcę a czego wolałabym uniknąć podczas porodu. Wszystkie moje prośby zostały spełnione. Mieliśmy również dwie godziny tylko dla siebie, kontakt skóra do skóry. Mały został również przystawiony do piersi. Sam poród wspominam bardzo dobrze co w dużej mierze jest zasługą Pani Edytki, która jest po prostu rewelacyjna! Miła, uprzejma, wesoła i profesjonalna! Jeżeli chodzi o opiekę na oddziale po porodzie też wszystko super. Najsłabszym punktem szpitala jest pokój adaptacyjny i osoby tam pracujące. Nie wszystkie oczywiście, ale jednak. Byłam bardzo mocno namawiana do podania mleka modyfikowanego już od pierwszych godzin życia maluszka. Mieli w nosie to że chce karmić tylko potrzebuje pomocy. Na doradce laktacyjnego czekałam raz 8 godzin! Zamiast wsparcia i pomocy zafundowali mi mnóstwo łez i stresu. Dopiero na trzecią dobę dotarł do mnie kolejny anioł Pani Anita, doradca laktacyjny. Pomogła z nawałem, podtrzymała na duchu i uratowała moje karmienie piersią bo już chciałam się poddać.

ela
23-06-2018 22:48
Rok narodzin dziecka: 2018

Wszystkim zestresowanym pryszłym mamom, które obawiają się swojego pierwszego porodu polecam rewelacyjną położną Katarzynę Bróż, z którą nasz poród przebiegł bezstresowo, sprawnie i w luźnej atmosferze. Dzięki Kasiu :)

mili1234
12-01-2018 07:53
Rok narodzin dziecka: 2018

Jestem w 37 tyg ciąży i chciałąbym rodzić w Pro-Familli w Rzeszowie,dodam że mieszkam 70 km od Rzeszowa i chodze do swojego lekarza na fundusz,i chciałąm wiedzieć czy aby otrzymać w Pro-Familli znieczulenie zewnatrzoponowe trzeba wykonac wczesniej jakieś dodatkowe badania ? bardzo prosze o szybką odpowiedź :)

Natalia123
01-12-2017 11:08
Rok narodzin dziecka: 2017

Pobyt w szpitalu tydzien przed porodem i po cc jest dla mnie milym wspomnieniem. Od samego poczatku czulam sie bezpiecznie i pod dobra opieka. Sam porod -cc odbyl sie sprawnie, zaraz po porodzie polożna postarala sie abym jak najszybciej dostala syna do kontaktu skora do skory, ponogla mi przystawic syna do piersi. Przez calg pobyt wszystkie polozne byly bardO pomocne, na odziale jeat rowniej doradca laktacyjyn. Lekarze odpowiadali na wszystkie pytania. W zwiazku z bolani popunkcyjnymi z inicjatywy ordynatora skonsultowal mnie anestezjolog oraz fizhoterapeuta ktory wykonal zabieg i bol natuchmiast zniknal. Szczerze polecam ten szpital, wszyscy usmiechnieci i pomocni od poloznych i lekarzy po personel zajmujacy sie porzadkiem i wydawaniem jedzenia. Oczywiscie standard szpitala jak w hotelu 4 gwiazdki :) bardzo fajnie ze bylg dostepne bez limitu srodki higieniczne - podklady porodowe itp oraz ubranka, pieluszki dla dzieci. Bardzo wysoki standard ! Wedlug monej opinii -rewelacja !

Mm
05-07-2017 18:34
Rok narodzin dziecka: 2017

To mój drugi poród przez cc, a pierwszy w Pro-familii. Dla mnie ważne było kangurowanie przez męża naszego maluszka i 2 h kontakt skóra do skóry. Dzięki temu karmię piersią. W innym szpitalu tego nie było i od razu bez mojej zgody dokarmili mi dziecko butelką.Zabieg szybko, sprawnie, dbano o mój komfort fizyczny i psychiczny. Pytano jak się czuję itp. Położne pomocne, szybko bo po 6 h pionizują, leki przeciwbólowe bez problemu, w szpitalu robią dziecku badania, m.in. usg główki i brzucha. Warunki dobre, jedzenie ok. Jestem z daleka ale jak kolejny poród to tam.

Sylwia
11-04-2017 22:43
Rok narodzin dziecka: 2017

Szczerze polecam Szpital Pro Familia opieka jest świetna, na oddziale położne pomagają, są miłe wyrozumiałe, warunki są fantastyczne, czyściutko i bardzo komfortowo. Jednak najbardziej polecam opiekę położnej przy porodzie. Z czystym sumieniem polecam szczerze Panią Katarzynę Bróż, jest to kobieta anioł, dzięki Niej poród przebiegł w świetnej atmosferze. Jest to profesjonalistka w każdym calu, zna się na rzeczy, proponuje różne rozwiązania, nie narzuca lecz informuje o tym co można zrobić i jakie są tego następstwa. W ostatniej fazie bardzo motywowała, instruowała co robić, i chwaliła co w tym momencie jest niesłychanie ważne. Brak mi słów jak jestem wdzięczna Pani Kasi za ten poród, że był naturalny pomimo przeciwności i że obyło się bez nacięcia krocza i za spokój i fantastyczną atmosferę na sali porodowej. Każdej niezdecydowanej polecam z całego serca w pierwszej kolejności położną a następnie szpital. A myślę, że najlepszą rekomendacją będzie to, że jeśli tylko będę miała kolejny poród to wrócę do Pro Familii.

KCh
01-03-2017 17:09

Rodziłam w ProFamilii w listopadzie i bardzo miło wspominam pobyt tam. Warunki w szpitalu są świetne - sprzęt nowoczesny, czysto, piękne pomieszczenia, bardzo miły, pomocny personel, pyszne jedzenie. Nie miałam do czego się przyczepić, a jestem bardzo wymagającą osobą, negatywnie nastawioną do całej polskiej służby zdrowia. Naprawdę polecam z całego serca ten szpital.

ela
19-01-2017 18:48

Długo zastanawiałam się nad wyborem szpitala w którym chciałam urodzić. Teraz w 100% wiem, że wybór był najlepszy jakiego mogłam dokonać. Warunki w szpitalu znakomite. Negatywne opinie na temat tego szpitala które tu przeczytałam są zdecydowanie wyolbrzymione, albo piszą je osoby, które tu nie rodziły a tylko słyszały od kogoś a ten ktoś z kolei jeszcze od kogoś. W pierwszej ciąży leżałam w innym szpitalu i daleko tu do porównywania go z którymkolwiek państwowym szpitalem zarówno pod względem opieki jak i warunków i wyposażenia. Profamilia jest nowocześnie urządzonym szpitalem, pokoje wraz z łazienkami czyste, zadbane, sprzątane b. dokładnie. Panie sprzątaczki bardzo solidne. Opieka b.dobra, od wejścia na izbę przyjęć poprzez porodówkę, salę noworodków i oddział położniczy byłam przyjęta bardzo życzliwie. Po porodzie -cc opiekę miałam fantastyczną, wstałam już po 6 godz., pielęgniarka pomogła mi wstać, sama zaoferowała pomoc przy umyciu się, zachęcała do aktywności i była bardzo cierpliwa, co chwilę przychodziła i pytała czy czegoś potrzebuję.W tym samym dniu zgłosiła się pani psycholog oraz położna laktacyjna, które same oferowały pomoc.Lekarze konkretni, mili, doświadczeni, udzielają wszelkich informacji, Pielęgniarki zachęcają do karmienia piersią, pomagały przystawiać mi córeczkę do piersi, dają wiele cennych rad, uczą pielęgnacji, są miłe, uśmiechnięte, jest możliwość o każdej porze dnia i nocy oddania dziecka pod opiekę personelu. W trakcie szycia po cc dziecko tulił mąż. Środki hig., pampersy, leki przeciwbólowe dostępne bez problemu. Każdej kobiecie, która chce rodzić w komfortowych, bezpiecznych warunkach z zachowaniem profesjonalnej i miłej opieki polecam ten szpital.

Katarzyna1
02-01-2017 11:43

Zalety szpitala: - super opieka podczas porodu, masaż szyjki macicy, kąpiele, skoki na piłce, wybór dogodnej pozycji do porodu, niestety dziecko się tak ułożyło, że nie było postępu porodu i po 6h zadecydowała dr. Homa o c-c. - po c-c 2h kontakt skora do skóry ( Najpiękniejsza sprawa ) - czystość 3 razy dziennie sprzątanie, - wysoki standard wyposażenia, - miła i sympatyczna opieka, - wyrozumiałość, gdy mama jest zmęczona i wszystko ją boli po porodzie dostanie leki przeciwbólowe a dzieckiem zajmuje się pielęgniarki. - wyposażenie w środki higieny typu podpaski, podkłady, szpital zapewnia również ciuszki dla dziecka, pieluchy tetra i jedna paczka pieluch pampers jedynek dla dziecka, - dopasowana dieta do każdej z mam. Wady: - marna opieka i porady położnej laktacyjnej, położne na siłę naciskały mi brodawki a mleko ani rusz. Pokarmu dostała dopiero w 6 dobie po c-c. Jak sie również okazało potrzebowałam nakładek na sutki bo były za małe. (Polecam Mendela). Po kolejnym miesiącu nakładki już nie były potrzebne. W pełni karmić piersią nauczyłam się po miesiącu walki samej ze sobą, było warto bo karmimy sie juz 10 m-cy - brak opieki psychologa, ja potrzebowałam tego jak zamkneli szpital ze względu na panująca świńska grypę w szpitalu na Lwowskiej i nikt nie mógł odwiedzać nas w szpitalu. - porady przy opiece przy dziecku, w sumie tez nie potrzebowałam, bo dziecko zaleca się wykapać po 2 tyg, obcinanie pazurków po miesiącu więc tego nauczyłam się w domu. A przewijanie i ubieranie okazało się bardzo proste. W pierwszej dobie robi to położna. Nie polecam zdjęć pani fotografki która chodzi po szpitalu, są sztuczne i przeretuszowane. Ogólnie wybiorę ten szpital po raz kolejny w maju :)

SusanneF
14-12-2016 01:45

Witajcie, Niebawem przyjdzie na swiat moje pierwsze dziecko. Decyduje sie na szpital Pro Familia. I mam tu pytanie. Podobno jako pacjent nawet NFZ mam prawo odmowic porodunaturalnego na rzecz Cc. Zamierzam tak zrobic gdy zacznie sie juz to dziac. Czy ktos tutaj mial taki przypadek ? Jesli tak prosze o opinie jak wygladala sprawa. Dla pewnosci mam zamiar udac sie do radcy prawnego z tej dziedziny aby upewnic sie jakimi artykulami moge w razie W dysponowac. Mam nadzieje ze nie beda mi robic problemow, jesli by tak bylo prosze o informacje to pojde do psychiatry po zaswiadczenie na tle psychicznym. Pozdrawiam Zuzka