Clinica Medica Sp. z o.o.

Mireckiego 11 81-229 Gdynia Pokaż na mapie Ostatnia aktualizacja: 09-08-2017
586610103
www.clinica-medica.pl
poloznictwo@clinica-medica.pl

Kierownik oddziału położnictwa i neonatologii – lek. med. Andrzej Golonko; położna oddziałowa położnictwa i neonatologii – Magdalena Szawko-Lis (od 2015); ordynator oddziału neonatologicznego: lek. med. Małgorzata Mrozińska (2015); Imię i nazwisko położnej oddziałowej oddziału neonatologicznego: Magdalena Szawko – Lis (2015)

Stopień referencyjności oddziału położniczego i neonatologicznego - I

Szpital współpracuje ze szkołą rodzenia. Osoba do kontaktu: Iwona Guć tel. 602122672 e-mail :iwona@gucie.pl; www.macierzynstwo.info

Wymagane dokumenty: dokument  tożsamości, karta ciąży,wyniki badań (grupa krwi i Rh z przeciwciałami odpornościowymi (oryginał), morfologia - z ostatnich 6 tygodni , antygen HBs - HBS Ag - badanie w kierunku WZW B - w ciąży, OWA, WR - odczyn Wassermanna - badanie w kierunku kiły, Posiew GBS, badanie na nosicielstwo wirusa HIV, badanie układu krzepnięcia, zaświadczenia od innych lekarzy specjalistów jeśli były przeprowadzane konsultacje np. od okulisty lub kardiologa). Plan porodu jest dołączony do dokumentacji.
W izbie przyjęć każdej pacjentce jest wykonywane badanie ogólne z wywiadem oraz KTG. USG, badanie wewnętrzne w zależne od decyzji personelu. Golenie i lewatywa na życzenie pacjentki.

W oddziale położniczym są 2 sale jednoosobowe. Do dyspozycji rodzących: worek sako, piłka i drabinki, materac, prysznic.

Plan porodu omawiany jest w izbie przyjęć z położną oraz w sali porodowej z położną . Zapis KTG w porodzie niskiego ryzyka prowadzony jest raz na jakiś czas zwykle co 90 minut przez ok.15 minut. Nie podano jaka jest częstotliwość badań wewnętrznych. Rodząca może pić (woda, soki, herbata) i jeść.
Dostępne są następujące sposoby łagodzenia bólu:
- niefarmakologiczne: kąpiel, prysznic, TENS, masaż, praca oddechem, ciepły/zimny okład,
- farmakologiczne: gaz wziewny, znieczulenie zewnątrzoponowe.
Wszystkie metody łagodzenia bólu są omawiane z rodzącą.
Znieczulenie dolędźwiowe jest dostępne (w cenie porodu). Podczas znieczulenia kobieta może się poruszać.
II okres porodu przebiega w pozycji na boku na łóżku porodowym lub parcie w klęku z pomocą osoby towarzyszącej. Personel z własnej inicjatywy informuje rodzącą o przebiegu porodu i stosowanych podczas porodu środkach i zabiegach.

Możliwy poród z osobami towarzyszącymi we wszystkich salach. Zarówno rodzącej jak i jej partnerowi może towarzyszyć doula. Osoba towarzysząca może zostać 2h po porodzie oraz w godzinach odwiedzin na oddziale położniczym. W czasie cesarskiego cięcia osoba towarzysząca również może uczestniczyć.

Po porodzie dziecko kładzione jest matce na piersi i pozostaje z nią w nieprzerwanym kontakcie minimum 2 godziny. Pierwsze karmienie odbywa się jeszcze w sali porodowej, nie później niż do 2 godzin od narodzin. W trakcie szycia krocza dziecko nie jest zabierane od matki. Ojciec może przeciąć pępowinę.
Oceny APGAR dokonuje lekarz neonatolog na brzuchu matki lub – po cięciu cesarskim – w sali cięć cesarskich.
Ważenie i mierzenie odbywa się  w kąciku noworodka gdy rodzice sobie tego zażyczą. Po porodzie zabiegowym ważenie i mierzenie odbywa się po ok 2 godzinach, a po cesarskim cięciu od 11 do 30 minut po urodzeniu. Osoba towarzysząca może być przy tym obecna. Pierwsza kąpiel wykonywana jest wtedy gdy chce tego matka.
W przypadku cesarskiego cięcia dziecko jest przystawiane do piersi w ciągu 2h od zakończenia operacji. Ojciec może kangurować dziecko.

W oddziale są 4 sale dwuosobowe z łazienkami..
Matki przebywają z dziećmi przez całą dobę, ale mają możliwość oddania dziecka na parę godzin pod opiekę personelu. Pobyt w oddziale trwa średnio 2 doby po porodzie drogami natury, 3 doby po porodzie zabiegowym, 4 dni po cesarskim cięciu.
Matka uczona jest pielęgnacji dziecka, a wszystkie zabiegi pielęgnacyjne odbywają się w jej obecności. Jeśli dziecko z powodów zdrowotnych znajduje się osobno, to matka może z nim przebywać bez ograniczeń. Personel informuje o stanie zdrowia dziecka z własnej inicjatywy. Matka (lub ojciec) może być obecna w trakcie badania lekarskiego i szczepień dziecka.
Noworodki są dokarmiane sztucznym mlekiem na życzenie matki. Matka jest uczona karmienia piersią, porad w tym zakresie udziela położna oraz doradca laktacyjny .Istnieje możliwość konsultacji z psychologiem.
Odwiedziny o każdej porze – w sali, w której leży matka.

Tylko płatne porody, cennik na stronie szpitala.
Poród fizjologiczny - 7 000 zł.
Cesarskie cięcie -  8 000 zł.

maria
25-11-2016 21:38

Jestem bardzo zadowolona, poród odbył się naturalnie, bez cięcia krocza, cesarskiego cięcia czy znieczulenia. Profesjonalna opieka, kontakt skóra do skóry dowolnej długości (prosiłam aby ubrali noworodka kilka godzin po porodzie). Mąż był cały czas przy mnie. Jeśli będę znowu rodzić, to tylko tam. Można prosić o wszystko i niezgodzić się na wszystko.

kawokado
05-10-2016 15:07

19 maja przez cesarskie cięcie przyszedł na świat mój synek. Cesarka to poważna operacja i przyznaje, że bardzo się bałam, ale zespół Clinici Medici potrafił mnie uspokoić. Opieka rewelacyjna, mimo, ze nie byłam przecież jedyną pacjentką na oddziale czułam się jakby własnie tak było! Wszystko z uśmiechem i troską, położne wyrozumiałe, wszystko spokojnie tłumaczyły. Na drugi dzień po cięciu wszystko na spokojnie, pionizacja bez poganiania, bez zbędnych komentarzy, wszyscy pomocni! Pani doktor neonatolog badała małego z takim uśmiechem, że aż przyjemnie się na to patrzyło. W skrócie: na własnym tyłku się nie oszczędza, przy drugim dziecku znów zdecyduję się na tę klinikę. Mam wiele koleżanek, dla których poród był traumą, ale, że to "tylko kilka dni w szpitalu" to "dało się przeżyć". Ja poród i pobyt w klinice wspominam BARDZO DOBRZE. Taka opieka powinna być wszędzie!

Kasia P
20-03-2016 13:42

Wymarzone miejsce do porodu. Moim zdaniem wszystko to czego potrzebuje kobieta i dziecko. Wykwalifikowany zespół lekarzy, położnych i pielęgniarek. Sprzęt na najwyższym poziomie, sale i pokoje o znakomitym standardzie. Wszystko to daje kobiecie poczucie bezpieczeństwa i maksymalnie niweluje obawy przed, w trakcie i po porodzie. Wspaniała i przede wszystkim rzetelna opieka ginekologiczna oraz neonatologiczna. Otwartość, pomoc i przyjazne nastawienie. Miejsce ale przede wszystkim ludzie tam pracujący- godni polecenia

Ola
20-02-2016 14:36

Jeśli rodzic po ludzku - to nie wyobrażam sobie innego miejsca niż Clinica Medica. Rodziłam siłami natury - cały czas opieka lekarza, położnej, anestezjologa, pielęgniarki anestezjologicznej. Cały personel stara się, aby rodzącej kobiecie zapewnić minimum bólu i maksimum bezpieczeństwa. W odpowiednim momencie na sali porodowej pojawia się także neonatolog i pielęgniarka neonatologiczna. Warto wydać takie pieniądze i nie mieć traumy/złych wspomnień. Warto zapamiętać przyjście na świat swojego ukochanego maleństwa jako piękne wydarzenie.

Mamusia90
06-10-2015 16:02

23 września w Clinice Medice na oddziale położniczym przyszła na świat moja córeczka (poród naturalny). Położne - przemiłe pomagające we wszystkich czynnościach przy dziecku (przychodzą na każde zawołanie). Warunki są bardzo dobre sala jednoosobowa. Przy porodzie był mój mąż, wszyscy lekarze, łącznie z neonatologiem. Polecam wszystkim mamom oczekującym dziecka poród w Clinica Medica

Monika
06-10-2015 11:05

Urodziłam synka w sierpniu przez cc. Od momentu przyjścia na oddział do wypisu ze szpitala mieliśmy bardzo dobrą opiekę. Nie musiałam prosić o środki przeciwbólowe gdyż panie pielęgniarki same się dopytywały o moje samopoczucie. Opieka lekarska bardzo dobra. Na sali operacyjnej czułam się bezpiecznie i pewnie, lekarz anestezjolog zdjął ze mnie cały stres. Synek był pod bardzo dobrą opieką, panie pomagały mi przy nim bez proszenia, poradnia laktacyjna bez zarzutu. Synka dostałam do ucałowania już na sali operacyjnej, a parę chwil później tuliłam go. Mąż był z nami na sali, bez żadnych ograniczeń godzinowych, goście również mogli nas odwiedzać.Warunki w szpitalu na wysokim poziomie, wyżywienie bardzo dobre i w 100 % wystarczające. Ponownie wybrałabym ten szpital do porodu.