Opis placówki
A A A

Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej

Małachowskiego 12 42-500 Będzin Pokaż na mapie Ostatnia aktualizacja: 27-10-2014
32 267 73 55
www.pzzoz.bedzin.pl
sekretariat@pzzoz.bedzin.pl


Dane dotyczące oddziału położniczego i neonatologicznego otrzymane od szpitala w roku 2014.
Szpital nie prowadzi statystyk na temat nacięć krocza oraz znieczulenia dolarganem.


Ordynatorzy: położnictwa – Mariusz Włusek (od 2013), neonatologii – Beata Agaś (od 2002), położne oddziałowe: położnictwa – Dorota Kasińska (od 2007), neonatologii – Katarzyna Głowacka (od 2006). Szpital posiada tytuł „Szpital Przyjazny Dziecku” – rok oceny – 1999. Stopień referencyjności oddziału położniczego i neonatologicznego – I.

Szkoła Rodzenia Szpital prowadzi bezpłatną szkołę rodzenia. Osoba do kontaktu: Dorota Kasińska, tel. kom.: 797 296 418, e-mail: d.kasinska@pzoz.bedzin.pl. Izba Przyjęć Można obejrzeć oddział położniczy przed porodem. Wymagane dokumenty przy przyjęciu do szpitala: dowód osobisty, karta ubezpieczenia zdrowotnego, karta ciąży. Plan porodu jest dołączony do dokumentacji. Kobieta podpisuje przy przyjęciu do szpitala ogólną zgodę na proponowane leczenie oraz na poszczególne zabiegi: zabieg operacyjny, przetoczenie krwi. Wyraża ustną zgodę przed wlewem oczyszczającym oraz pisemną bezpośrednio przed znieczuleniem. Nie ma golenia, o lewatywie decyduje personel (za zgodą pacjentki).

Warunki i wyposażenie Trakt porodowy z 3 stanowiskami oraz sale jednoosobowe. Do dyspozycji rodzących worek sako, piłka, stołek do porodu. Sale jednoosobowe dostępne dla wszystkich rodzących, bez opłat. Poród Wenflon zakładany jest w trakcie porodu lub po, tylko jeśli sytuacja tego wymaga. Plan porodu omawiany jest w sali porodowej z położną. Zapis KTG prowadzony jest 2 razy w trakcie porodu. Badania wewnętrzne prowadzone są co 120 minut przez położną i co 90 minut przez lekarza. Można pić, nie można jeść. Personel zachęca do aktywności.

Dostępne sposoby łagodzenia bólu:

- niefarmakologiczne: immersja wodna, TENS, masaż

- farmakologiczne: gaz wziewny

Wszystkie metody łagodzenia bólu są omawiane z rodzącą. Znieczulenie dolędźwiowe nie jest dostępne.

Parcie:

II okres porodu najczęściej przebiega w pozycji półsiedzącej na łóżku porodowym. Personel z własnej inicjatywy informuje rodzącą o przebiegu porodu i stosowanych środkach i zabiegach. Obecność studentów tylko za zgodą rodzącej. Życzenia rodzącej (dotyczące ochrony krocza, parcia w wybranej pozycji etc.) są uwzględniane, ale gdy sytuacja na to pozwala.

Poród z osobą towarzyszącą Możliwy poród z osobą towarzyszącą. Rodzącej i jej partnerowi może towarzyszyć doula, a jednocześnie szpital zaznacza, że rodzącej może towarzyszyć tylko jedna bliska osoba. Osoba towarzysząca może zostać po porodzie ile chce, również w oddziale położniczym. W trakcie cesarskiego cięcia osoba towarzysząca nie może być obecna, ale może kangurować dziecko po porodzie. Przystawienie dziecka do piersi możliwe zaraz po przewiezieniu mamy do oddziału położniczego. Kontakt z dzieckiem Po porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na piersi i pozostaje z nią w nieprzerwanym kontakcie minimum 2 godziny Pierwsze karmienie odbywa się jeszcze w sali porodowej. Ojciec może przeciąć pępowinę. Ocena Apgar dokonywana jest na brzuchu matki przez lekarza neonatologa. W trakcie szycia krocza dziecko nie jest zabierane od matki. Mierzenie i ważenie odbywa się w kąciku noworodka w pobliżu matki po 2 godzinach od narodzin. Osoba towarzysząca może być przy tym obecna. Pierwsza kąpiel w pierwszej dobie życia noworodka, jeśli jest pobrudzone smółką lub krwią, jeśli po porodzie było czyste - w kolejnej dobie. Po porodzie Można obejrzeć oddział neonatologiczny przed porodem. Oddział pracuje w systemie rooming-in. W oddziale jest 13 łóżek, wszystkie dla matek z dziećmi. 1 w.c. i 1 prysznic przypadają na 3 łóżka. Matki przebywają dziećmi przez całą dobę, ale mają możliwość oddania dziecka na parę godzin pod opiekę personelu. Jeśli dziecko z powodów zdrowotnych znajduje się osobno, to matka może być z nim bez ograniczeń, gdy tylko chce. Pobyt w oddziale trwa średnio 2-3 dni. Na prośbę kobiety jest możliwy szybszy wypis ze szpitala. Matka uczona jest pielęgnacji dziecka, a wszystkie zabiegi pielęgnacyjne odbywają się w jej obecności. Personel z własnej inicjatywy informuje o stanie zdrowia dziecka. Matka (lub ojciec) mogą być obecni w trakcie badania lekarskiego i szczepień dziecka. Matki uczone są jak karmić piersią. Mogą też korzystać z porad laktacyjnych udzielanych przez personel. Noworodki są dokarmiane sztucznym mlekiem w konkretnych przypadkach – dzieci do adopcji, matka zażywa leki przeciwwskazane przy karmieniu piersią, ciężki stan matki, matka definitywnie odmawia karmienia piersią. W oddziale działa poradnia laktacyjna tel.: 32 267 30 11 wew. 36, całodobowo. Istnieje możliwość konsultacji z psychologiem

Odwiedziny o dowolnej porze, w sali, w której leży matka. Opłaty Nie ma opłat.


Opinie

Warunki lokalowe:
Opieka w czasie porodu:
Opieka po porodzie:
Polecałabym ten szpital:
Ogółem z 7 ocen:


Rodziłaś tu? Oceń ten szpital.

Dane statystyczne

Liczba porodów
 
361 Cesarskie cięcia
 
18.80%
Nacięcia krocza
 
- Znieczulenie dolarganem
 
-
Znieczulenie zwenątrzoponowe
 
Nie Znieczulenie gazem wziewnym
 
Tak

Komentarze

Tuśka
19-12-2016 12:33
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2016

Rodziłam w listopadzie 2016. Poród rozpoczął się naturalnie. Pani położna pomagała jak tylko mogła , żeby tak też się skończył. Mogłam korzystać z wanny, piłek , worków sako. Poród zakończony cesarskim cięciem z powodu braku postępu porodu. I tu też bardzo profesjonalne podejście do operacji przeprowadzona bardzo sprawnie . Bardzo miłe położne, mimo to że cc odbyło się późnym wieczorem , położna przychodziła i pytała jak się czuje i czy w czymś pomóc. Po cc dziecko dostawione do piersi na 2 godziny. Pielęgniarki od noworodków na każdym kroku pomagały przy dzieciach. Personel zasłużył na piątke z plusem. Jednak żeby nie było tak miło, to stan sal i toalet i pryszniców bardzo słaby. Remont potrzebny od zaraz. Jednak bardzo polecam ten szpital. Gdybym miała rodzić znów to tylko tam. Mam nadzieje, że nie zamkną tej porodówki.

Katarzyna
15-06-2016 16:01
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2015

Zdecydowanie odradzam wykonywanie cc w szpitalu w Będzinie. Cesarkę wykonano mi praktycznie na żywo, gdyż pani anestezjolog pokpiła sprawę i prawdopodobnie źle dobrała znieczulenie, dodatkowo nie poczekano nawet chwili aż znieczulenie zacznie działać- może wtedy byłby jakiś efekt, ale podkreślam - nie zaczekano nawet minuty. Na moje jęki że mnie to boli, cały czas mi powtarzano "wydaje ci się". Jeśli ktoś lubi tortury to zapraszam do Będzina na cc. Opieka w porządku, położne miłe i pomocne (oprócz jednej złośliwej), sale w porządku, prysznice- same węże brak "słuchawek" natryskowych, co przy rozerwanym kroczu przy porodzie naturalnym uniemożliwia umycie się. Zalety to brak tłoku.

magda
05-12-2015 22:08
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2015

Ja rodzilam w bedzinie i jakbym miala rodzic kolejny raz to tez tam. Opieka wspaniala. Ciagle polozne przychodzily pytac jak sie czuje. 3 razy dziennie mialam robione ktg. Podczas porodu korzustalam z wanny ktora naprawde przynosi ulge oraz z pilki. Moglam korzystac z gazu rozweselajacego. Jak juz doszlo do boli partych bylo ze mna 5 pan z ktorych 3 zajmowaly sie mna a 2 czekaly na narodzenie dziecka. Byl to moj pierwszy porod ale dzieki wspanialej opieki i pomoc poloznych wspominam ten dzien bardzo milo. Moze szpital nie jest wyremontowany ale personel jest najlepszy. A przeciez nie chodzo o to zeby miec pomalowane sciany w sali. Polecam ten szpital!!

Marika
24-02-2015 18:21
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2015

Nie urodziłam w tym szpitalu ale byl taki zamiar. Do szpitala trafiłam 1,5 miesiąca przed porodem z komplikacjami i niestety trafiłam na dyżur takiego lekarza który moim zdaniem nie powinien dyżurować sam albo w ogóle. Brak mu wiedzy i kompetencji, gdyby nie moje jako takie pojęcie o poloznictwie i własnym stanie w jakim sie znajdowalam, nie wiem jakby sie to skonczylo. Ogólnie opieka jest bardzo dobra, lekarze i pielęgniarki bardzo sie starają i widac ze zalezy im na pacjencie. Na porodówce i oddziale polozniczym oblężenie podobno bardzo bardzo male.

sadowska
11-08-2014 21:58
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2014

Rodzilam w marcu 2014 drugie dziecko ( pierwsze w rudzie sl) i jestem ogromnie zadowolona. Polozne pelny profesjonalizm. Z uwagi na fakt, ze jest malo pacjentów wiekszosc osob lezy same na sali z noworodkiem. Pokoje czyste, personel bardzo mily i uczynny. Bardzo dobra opieka . lazienki nie naleza do pieknych ale dla mnie wazniejsza byla opieka, na ktora nie moge zkego slowa powiedziec.Goraco polecam.

Iwopol
28-01-2014 10:43
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2013

W tym szpitalu rodziłam drugie dziecko w marcu 2013,pierwsze rodziłam w Sosnowcu,więc mam porównanie. Warunki lokalowe kiepskie tzn łazienki i toalety ,natomiast sale dosyć przyjemne. Jeśli chodzi o opiekę przed porodem ,w trakcie i po porodzie jestem bardzo zadowolona.Położne bardzo miłe o wszystko pytają, odpowiadają na wszystkie pytania.Opieka personelu naprawdę bardzo dobra.Polecam

Silje
12-07-2013 14:35
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2013

W ostatniej chwili zdecydowałam się na szpital w Będzinie i absolutnie jestem zadowolona. Rodziłam naturalnie, po 9 godzinach akcja porodowa się zatrzymała, lekarze w ciągu kilku chwil zdecydowali o cesarskim cięciu. Dzięki temu moja córka urodziła się zdrowa i bez komplikacji. Może faktycznie toalety nie są zbyt piękne, ale za to sale odnowione, opieka zarówno w trakcie porodu, jak i po nim rewelacyjna. Położne odpowiedzą na wszystkie pytania, wyjaśnią, pomogą. Dzieci są praktycznie cały czas przy matce. Lekarze również są bardzo mili i udzielają wyczerpujących informacji na temat tego co dzieje się z rodzącą, pediatrzy informują ze szczegółami o stanie dziecka. POLECAM!

lusilu
16-10-2012 23:35
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2012

Porodówka super, minus dwa natryski i toalety w kiepskim nawet tragicznym, pokoje ok. Pomoc przy porodzie super gdyby nie Pani która nie potrafi delikatnie badać tylko sprawiać ból, rodziłam w nocy i pewnie była zmęczona daleko nie czekając od razu bez nawet uprzedzenia nacięła krocze i pół godziny je zszywała a znieczulenie wogóle nie działało ale jej to nie interesowało. Po szyciu zwijałam się z bólu ale nikogo to nie interesowało. Jest pani od laktacji która zamiast pokazać jak karmić dziecko to tylko powiedziała czego nie wolno jeść i kazała pić herbatkę z kopru nikt nawet nie sprawdził czy dziecko dobrze przykładam.

Dodaj opinię

Szukaj

Wesprzyj nas!