Szpital Powiatowy w Białogardzie

Szpitalna 7 78-200 Białogard Pokaż na mapie Ostatnia aktualizacja: 18-09-2017
www.szpitalbialogard.pl
sekretariat@szpitalbialogard.pl

Dane dotyczące oddziału położniczego i neonatologicznego otrzymane od szpitala w roku 2014.
Szpital nie prowadzi statystyk na temat nacięć krocza oraz znieczulenia dolarganem.

Opis dotyczący oddziału położniczego i neonatologicznego nie został zaaktualizowany, ponieważ szpital nie udostępnił danych, o które Fundacja Rodzić po Ludzku wnioskowała w trybie dostępu do informacji publicznej w 2016 r.

Dyrektor Centrum Dializa Sp. z o.o. do tej pory nie przekazał skargi na bezczynność do Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego w Szczecinie, złożonej przez Fundację w dn. 24.11.2016 r.

Ordynatorzy: położnictwa - Jerzy Jarski (od 2009), neonatologii - Krzysztof Hryniewicz, położna oddziałowa położnictwa - Marzena Czajkowska (od 2003), pielęgniarka oddziałowa neonatologii - Urszula Wrońska (od 2008).

Stopień referencyjności oddziału neonatologicznego - I

Szpital prowadzi bezpłatną szkołę rodzenia. Osoba do kontaktu: Czesława Sajnóg, tel.: 513 096 124, e-mail: gonjas@wp.pl.

Można obejrzeć oddział położniczy przed porodem. Wymagane dokumenty przy przyjęciu do szpitala: dowód osobisty, karta ciąży, wyniki badań: grupa krwi, Hbs, HR, GBS, HIV, HCV. Plan porodu dołączony jest do dokumentacji. Kobieta podpisuje ogólną zgodę na proponowane leczenie w Izbie Przyjęć i wyraża zgodę pisemną bezpośrednio przed zabiegami takimi jak cięcie cesarskie, porody zabiegowe. Golenie i lewatywa na prośbę pacjentki.

Sale jednoosobowe. Do dyspozycji rodzących: worek sako, piłka, drabinki, wanna.

Wenflon zakładany jest w trakcie porodu lub po porodzie, jeśli sytuacja tego wymaga. Plan porodu omawiany w sali porodowej z położną i lekarzem. Zapis KTG w porodzie niskiego ryzyka prowadzony jest przy przyjęciu do szpitala, a potem raz na jakiś czas. Badania wewnętrzne w zależności od potrzeby, ale jak najrzadziej. Rodząca może pić i jeść. Personel zachęca rodzącą do aktywności.
-niefarmakologiczne: świadomy oddech, wydawanie dźwięków, masaż, immersja wodna, aromaterapia, ruch, pozycje wertykalne, muzykoterapia.
- farmakologiczne: leki przeciwbólowe, gaz wziewny.
Znieczulenie dolędźwiowe nie jest dostępne.
II okres porodu najczęściej przebiega w pozycji półsiedzącej. Personel z własnej inicjatywy informuje rodzącą o stosowanych podczas porodu środkach i zabiegach, jak również o przebiegu porodu. Obecność studentów tylko za zgodą rodzącej. Życzenia rodzącej (dotyczące ochrony krocza, parcia w wybranej pozycji etc) są uwzględniane, ale gdy sytuacja na to pozwala.

Możliwy jest poród z osobą towarzyszącą. Rodzącej (i jej partnerowi) może towarzyszyć doula.Osoba towarzysząca może zostać, ile chce. W trakcie cesarskiego cięcia osoba towarzysząca może być obecna, ale pod pewnymi warunkami (wymogi aseptyki i przygotowanie emocjonalne). Przystawienie dziecka do piersi po przywiezieniu położnicy do oddziału położniczego. Ojciec może kangurować dziecko.

Po porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na piersi. Nieprzerwany kontakt matki z dzieckiem trwa minimum 2 godziny. W tym czasie odbywa się pierwsze karmienie. Ojciec może przeciąć pępowinę. Ocena Apgar dokonywana jest przez lekarza neonatologa. Mierzenie i ważenie w kąciku noworodka w pobliżu matki, 2 godziny po porodzie. Osoba towarzysząca może być przy tym obecna. Pierwsza w pierwszych dwóch dobach życia.

Można obejrzeć oddział neonatologiczny przed porodem. Oddział pracuje w systemie rooming-in. W oddziale jest 20 łóżek, z czego 12 dla matek z dziećmi. 1 wc na przypada na 4 łóżka, 1 prysznic na 6 łóżek. Matki przebywają ze zdrowymi dziećmi przez całą dobę, ale mają też możliwość oddania dziecka na parę godzin pod opiekę personelu. Jeśli dziecko z powodów zdrowotnych znajduje się osobno, to matka może być z nim bez ograniczeń, gdy tylko chce. Pobyt w oddziale trwa średnio d2 dni po porodzie drogami natury, 3 dni po porodzie zabiegowym i po cesarskim cięciu. Na prośbę kobiety jest możliwy szybszy wypis ze szpitala. Matka jest uczona pielęgnacji dziecka, a wszystkie zabiegi pielęgnacyjne odbywają się w jej obecności. Personel informuje o stanie zdrowia dziecka gdy wymaga tego sytuacja. Matka (lub ojciec) mogą być obecni w trakcie badania lekarskiego i szczepień dziecka. Matki uczone są jak karmić piersią. Noworodki są dokarmiane sztucznym mlekiem na prośbę matki i ze wskazań medycznych (choroba, otrzymywanie leków, zaburzenia laktacji). W oddziale można zasięgnąć porady laktacyjnej przez całą dobę, tel.: 94 312 02 85, 94 312 02 09. Możliwość konsultacji z psychologiem.

Odwiedziny 14-18, w sali, w której matka leży.

Nie ma opłat.

- Znieczulenie dolarganem

Nie Znieczulenie gazem wziewnym

Wercia0926
20-09-2017 10:40
Rok narodzin dziecka: 2017

Witam, Niestety szpital ten wspominam bardzo źle. Położne tragiczne, zachowują się jakby zjadły całą wiedzę na świecie.Odcieli pepowine jak jeszcze tetniala. Opieka nad mną po porodzie i nad moim dzieckiem była okropna. Prosiłam aby zrobic małej badania,ustalić jaką ma gęstość krwi (mamy rodzinną bardzo wysoką gęstość ) a jest to powód aby ograniczać podawanie Wit K dla dziecka,gdyż moze to grozić śmiercią. Wykonali profilaktycznie zabieg credego, nie pytając mnie o to, a przed przyjęciem dałam moje wyniki z których jasno wynikało ze zabieg ten nie był potrzeby. Do tego prosiłam aby ONI nie myli mi córki ,mialam nie przyjemność widzieć jak to robią, piguly z pazurami długimi jak bezdomne koty, zero delikatności,tak jakby myly szmaciana lalke :-( Więc opieka jest tragiczna!! Nie słuchają próśb i potrzeb pacjenta. Jeżeli przypadkiem bede na wakacjach pod koniec ciąży to szybciej urodze w pokoju hotelowym niż tam!!

kzelazny
18-09-2017 17:35
Rok narodzin dziecka: 2017

Widac atak antyszczepionkowcow i innych wielbicieci antynauki i teorii spiskowych, zorganizowany na FB w grupie: "Jerzy Zieba - grupa poparcia". Grupa ta nawoluje do ataku na szpital, co widac w pojawiajacych sie ostatnio komentarzach. To juz nawet nie jest smieszne, to jest zagrozenie na skale ogolnokrajowa. Nie pozwolmy szarlatanom i pseudonauce krzywdzic dzieci. W tym szpitalu znalazł się lekarz który NA SERIO traktuje interesy pacjenta, nieszczepionego dziecka. Zareagował prawidłowo, ryzykując swoją karierę i spokój nerwów, po to by wstawić się za najsłabszym: dzieckiem, które ma rodziców antyszczepionkowców. Trzeba o tym mówić i pisać, bo taka postawa jest bohaterska. Mógł to olać i popchnąć sprawę dalej, ale postanowił reagować od razu.

kwiat333
18-09-2017 15:10
Rok narodzin dziecka: 2017

To co zrobili lekarze tego szpitala to zbrodnia. Wolności nikt nam nie zabierze. Nigdy w życiu nie zgodziłbym się na poród w tym miejscu.

toledo82
18-09-2017 14:46

Super szpital i opieka

Marek Kleciak
18-09-2017 10:46
Rok narodzin dziecka: 2017

Szpital wysyłający prokuratora i policję na rodziców którzy odmówili zaszczepienia dziecka wcześniaka. Skandal!

olam
03-08-2017 13:18

panie położne i pielegniarki najlepsze na świecie- nastepną dzidzię też tam urodzę

Marta1234
02-08-2017 21:11

Polecam rodzić w białogardzkim szpitalu. Osobiście do szpitala mam 5 minut drogi,lecz wolałam pojechać 30km do Białogardu z polecenia koleżanki,która była bardzo zadowolona ze swojego porodu,pobytu w tym szpitalu. Nie zawiodłam się,panie kochane,cudowne,miałam taką opiekę po porodzie o jakiej nawet nie śniłam. Sam poród też przebiegł w miłej atmosferze,duże wsparcie od położnych.Na czas mojej kąpieli,mogłam zaprowadzić maluszka do pielęgniarek,same to proponowały,choć miałam w pokoju jeszcze jedną mamę.Słyszałam,że w innych szpitalach sama sobie musisz radzić,mi dziecko za każdym razem przebrały z pampersa,czyste ubranko,no super.Baaaardzo polecam.

beata
05-05-2017 09:50

Trafiłam do Białogardu ze wzgledu na przepełniona porodówke w koszalinie i bardzo się z tego cieszę. Bardzo mili lekarze jak również każda położna widać ze z powołania, nie to co u nas w koszalinie jakby za kare robili,warunki może nie najlepsze ale nie to się liczy tylko opieka.Mialam bardzo ciężki poród ale przy takiej opiece i pomocy nie żałuję że pojechałam wlasnie do Białogardu. Również opieka nad dzieckiem super.Polecam w 100%.Jeżeli w przyszłości będę rodzić będę chciała jeszcze raz w Białogardzie

Anna
23-02-2017 19:07

Nie polecam! Zostalam skandalicznie potraktowana przez polozna . Wyszlam na wlasne zyczenie. Udalam sie do polczyna zdroju, to byla najlepszaxecyzja jaka moglam podjac. Trzeci porod tylko tam. Czulam sie jak w prywatnym szpitalu z prywatna polozna.

SK
21-07-2016 07:50

Długo zbierałam się z napisaniem oceny tego szpitala. W 2015 roku urodziłam poprzez cc syna. Lekarka która była na dyżurze w porę zorientowala się, że musi być cięcie. Do momentu porodu nie mam nikomu nic do zarzucenia. Najgorsze zaczęło się po porodzie. Urodziłam w nocy, kontakt skóra do skóry tak pięknie podany w opisie dotyczył u mnie jedynie pocalowania synka. Pozniej zabrali go na cala noc, nie mówiąc mi nawet ile dostał punktów, czy ile ważył. Na pytanie mojego męża czy może wziąć syna na ręce, pielęgniarka ze zdziwieniem odpowiedziała "absolutnie". Więc opisane kangurowanie to fikcja. Opisują również pomoc i naukę w karmieniu. Nic takiego nie ma miejsca ! Kobieta musi radzić sobie sama i jedyne co słyszy to "Co z Ciebie za matka, że własnego dziecka wykarmic nie umiesz". Położne w niczym nie pomagają tylko krytykują. Jednak słowa które zapamiętam do końca życia należą do doktora Nowaka. Na moje żale na temat karmienia, że nie mam żadnej pomocy usłyszałam " A jak ci dziecko zaplacze to oddasz do domu dziecka ?". Na koniec dodam, że na oddziale panuje bałagan, położne trzeba upominać żeby nałożyły rękawiczki ! Szczerze nie polecam tego szpitala, bo jedyne z czym kobiety mogą wyjść to z depresją. Jednak liczę na to, że po zmianie właściciela to wszystko się zmieni, że zrobią tam porządek.