Prywatna Klinika Położniczo-Ginekologiczna Sp. z o.o.

Parkowa 6 15-224 Białystok Pokaż na mapie Ostatnia aktualizacja: 09-04-2015
www.klinika-ginekologiczna.pl
klinika.jtomaszewski@wp.pl

Dane dotyczące oddziału położniczego i neonatologicznego otrzymane od szpitala w roku 2015.

Ordynatorzy: położnictwa – Janusz Tomaszewski (od 1995),  neonatologii – Grzegorz Sołtysiuk (od 2000), położne oddziałowe: położnictwa – Anna Kozaczuk (od 1995),  neonatologii – Lucyna Sotowianowicz (od 2010).

Stopień referencyjności oddziału położniczego i neonatologicznego -  I

Szpital nie prowadzi własnej szkoły rodzenia, współpracuje ze szkołą rodzenia DAR, zajęcia są płatne. Osoba do kontaktu: Małgorzata Tymińska, tel.: 501 675 997, email: info@szkolarodzeniadar.pl, www.szkolarodzeniadar.pl.

Można obejrzeć oddział położniczy przed porodem. Dokumenty potrzebne przy przyjęciu do szpitala: dowód osobisty, karta ciąży, grupa krwi, morfologia, układ krzepnięcia, USG, posiew z pochwy. Plan porodu nie jest dołączony do dokumentacji. Rodząca, przy przyjęciu do szpitala podpisuje ogólną zgodę na proponowane leczenie oraz zgodę na poszczególne zabiegi. Zgoda pisemna bezpośrednio przed cesarskim cięciem i znieczuleniem zewnątrzoponowym. Nie ma golenia, lewatywa na prośbę pacjentki.

Jedna sala jednoosobowa dostępna dla wszystkich rodzących, bez opłat. Do dyspozycji rodzących piłka.

Wenflon jest zakładany tylko jeśli sytuacja tego wymaga (w trakcie porodu lub po). Plan porodu omawiany jest w sali porodowej z położną. Zapis KTG w porodzie niskiego ryzyka jest prowadzony raz na jakiś czas (co ok. 1 godzinę), w zależności od przebiegu porodu. Badania wewnętrzne wykonywane są w zależności od sytuacji położniczej. Można pić, ale nie można jeść. Personel zachęca do aktywności w I okresie porodu.

- niefarmakologiczne: masaż kręgosłupa, immersja wodna (prysznic), piłka;

- farmakologiczne: znieczulenie zewnątrzoponowe, czopki przeciwbólowe, iniekcje przeciwbólowe

Metody łagodzenia bólu są omawiane z rodzącą. Znieczulenie dolędźwiowe nieodpłatne dla wszystkich kobiet. W znieczuleniu pacjentka może się poruszać.

II okres porodu przebiega w pozycji wygodnej dla pacjentki. Personel informuje rodzącą o stosowanych środkach i zabiegach oraz o przebiegu porodu z własnej inicjatywy. Obecność studentów tylko za zgodą rodzącej. Życzenia rodzącej (dotyczące ochrony krocza, parcia w wybranej pozycji etc.) są uwzględniane w większości sytuacji.

Możliwy poród z osobami towarzyszącymi we wszystkich salach. Rodzącej może towarzyszyć więcej niż jedna osoba, w tym doula. Osoba towarzysząca może zostać ile chce, również w oddziale położniczym. W trakcie cesarskiego cięcia osoba towarzysząca nie może być obecna, ale może kangurować dziecko po porodzie. Przystawienie dziecka do piersi po cesarskim cięciu jest możliwe w zależności od samopoczucia rodzącej.

Po porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na piersi i pozostaje z nią w nieprzerwanym kontakcie od 1 do 5 minut. Pierwsze karmienie odbywa się jeszcze w sali porodowej. Ocena Apgar dokonywana jest przez lekarza neonatologa na sali porodowej. W trakcie szycia krocza dziecko jest zabierane od matki. Ojciec może przeciąć pępowinę. Mierzenie i ważenie odbywa się w kąciku noworodka na sali porodowej, po 5-10 minutach od narodzin. Osoba towarzysząca może być przy tym obecna. Pierwsza kąpiel dziecka wykonywana jest na prośbę matki.

Można obejrzeć oddział neonatologiczny przed porodem. Oddział pracuje w systemie rooming–in. Na oddziale jest 9 łóżek dla matek z dziećmi. 1 w.c. i 1 prysznic przypadają na 2 łóżka. Matki przebywają ze zdrowymi dziećmi przez całą dobę, ale mają możliwość oddania dziecka na parę godzin pod opiekę personelu. Jeśli dziecko z powodów zdrowotnych znajduje się osobno, to matka może być z nim bez ograniczeń, gdy tylko chce. Pobyt w oddziale trwa średnio 2 dni po porodzie drogami natury, po porodzie zabiegowym i po cesarskim cięciu. Na prośbę kobiety jest możliwy szybszy wypis ze szpitala. Matka uczona jest pielęgnacji dziecka, a wszystkie zabiegi pielęgnacyjne odbywają się w jej obecności. Personel z własnej inicjatywy informuje o stanie zdrowia dziecka. Matka (lub ojciec) może być obecne (obecny) w trakcie badania lekarskiego i szczepień dziecka. Matki uczone są jak karmić piersią. Noworodki są dokarmiane sztucznym mlekiem na prośbę matki. Istnieje możliwość konsultacji z doradcą laktacyjnym, poradnictwo prowadzi Szkoła Rodzenia „Dar”. Nie ma możliwości konsultacji z psychologiem.

Odwiedziny odbywają się dowolnie, o każdej porze.

Nie ma opłat.

Nie

SylwiaM
07-03-2016 10:06

Gorąco polecam! Miałam tą przyjemność rodzić w tej Klinice pomimo iż nie pochodzę z Białegostoku właśnie tą Klinikę wybrałam. Skłoniła mnie do tego opinia siostry jak i kilku koleżanek i znajomych które nie mogły się nachwalić podejścia do pacjenta dużego jak i małego oraz warunków jakie tam panują. Moim prowadzącym był dr Sobolewski, który sprawił wraz z całą ekipą, że poród okazał się zaskakująco pozytywnym wydarzeniem a nie traumatycznym przeżyciem z jakim się osłuchałam wśród znajomych. Personel medyczny niesamowicie uprzejmy i wspierający. Warunki rewelacyjne. Cena przystępna. Niesamowicie miło wspominam to miejsce, związanych z nim ludzi i czas spędzony w Białymstoku. Jeśli zdecydujemy się na rodzeństwo dla Kazika, będzie to pierwsza placówka, o której pomyślę przygotowując się do porodu.

halszka
20-10-2015 15:43

Mieliśmy szczęście, że akcja porodowa była szybka (po 4 godz zakończyła się ). Odnieśliśmy wrażenie, że inaczej zrobiono by cesarkę, żeby zwolnić łóżko następnej pacjentce. Jest jedna sala z jednym łóżkiem gdzie może odbywać się druga faza porodu. I faza porodu odbywała się w sali(bez łazienki) na piętrze w obecności innej pacjentki. Dobry kontakt w czasie I i II fazy z położną. W czasie I fazy można było chodzić, zmieniać pozycję, położna masowała plecy, doradzała jak układać ciało żeby nie bolało. Brakowało piłki- ponoć była ale w sali "na dole". W II fazie wybór pozycji był możliwy, kiedy powiedziałam lekarzowi, że nie chcę leżeć na plecach. Kontakt na sali porodowej "skóra do skóry" z dzieckiem na moją wyraźną prośbę trwał 1,5 godz . Było karmienie piersią w czasie kontaktu "skóra do skóry". Lekarka pediatra poradziła, żeby karmienie odbyło się bez dotyku innych osób oprócz rodziców. Na wyraźną moją prośbę dziecko zostało przeniesione razem ze mną od razu na salę docelową. Można dziecka nie oddawać na noc do tzw. "przedszkola" pod opiekę położnych ale to też należy zaznaczyć położnym. Wtedy matka ma przy sobie dziecko i sama je karmi piersią. Starsze wiekiem położne noworodkowe to ekipa ze szpitala z Warszawskiej więc tradycyjnie proponują dokarmianie z butelki- można odmówić. Te kobiety nie są zazwyczaj miłe ale można im delikatnie przypomnieć, że płacimy za dodatkową opiekę i wtedy zmieniają się. Można też odmówić kąpieli dziecka. Brakuje wsparcia laktacyjnego kobiet. Pediatra dr Sołtysiuk przychodzi kilka razy dziennie i odpowiada na pytania pacjentki- należy przygotować się, żeby wiedzieć o co pytać. Za dodatkową opłatą można zaszczepić dziecko przeciw WZW engerix a nie euvex. Przy pobieraniu krwi na badani przesiewowe należy zaznaczyć, że krew nie może być pobrana przed upływem trzeciej doby (http://przesiew.imid.med.pl/faq.html#procedura) ponieważ placówka ta wypisuje pacjentki z dziećmi po dwóch dobach.

Iwona
14-03-2014 15:14
Rok narodzin dziecka: 2006

Witam, To dzięki lekarzom z tej placówki moja córeczka żyje. Do kliniki trafiłam z odklejonym łożyskiem i bardzo silnym krwotokiem po godzinie 23 :00, w ciągu 5 minut cały personel stanął na głowie i byłam już na sali operacyjnej w pełnej narkozie. Nie było zbędnych pytań, lekarze zrobili wszystko by ratować mnie i moją córeczkę. Córka pomimo takich komplikacji dostała 10 punktów :-)

Edyta
31-01-2014 12:24
Rok narodzin dziecka: 2012

Bardzo polecam. I pozdrawiam serdecznie panią Ewę, młodziutka położną. Dzięki niej nie miałam naciętego krocza (to był mój drugi poród, pierwszy w innym szpitalu pochlastana byłam na dole jak cie nie mogę), rodziłam w pozycji bocznej, lekarz tylko się przyglądał, bo i nie było pwodów aby ingerował, po porodzie dzieciątko położono mi na brzuchu, nawet po mojej prośbie na sekundkę przystawiono do piersi aby choć kroplę siary spiło, potem leżalo obok w "inkubatorku" i się grzało. po porodzie co chwila przychodziły panie pytać jak sie czuję, pomgały wziąć prysznic, w nocy pomagały przy dziecku gdy płakało. są również tam i takie których więcej nie chcialabym spotkać ale to mniejszość. jedzonko dobre. Minusy - to gdy się zechce w trakcie porodu pójść pod prysznic lub siku, to trzeba przejść przez główny hol. dla mnie to był szok, żeby przy samej sali porodowej nie było łazienki. drugi mankament to nie ma windy. niosą po schodach na noszach. ja dałam radę sama już po 2 h od porodu iść, ale i tak żenujące to jest. no i jeszcze karmienie piersią jest zepchniete totalnie na drugi plan, tak jakby się bali że dziecko odpowiednio nie przybierze na wadze na samej piersi i trzeba będzie delikwentkę zostawić o dobę dłużej, a każde łóżko na wagę złota.

mg1985
16-11-2012 13:28
Rok narodzin dziecka: 2012

Polecam, poród w bardzo miłej i komfortowej atmosferze, położne bardzo uprzejme i sympatyczne, bardzo pomagają, lekarze ginekolodzy i pediatrzy bardzo fachowi i konkretni. Wszyscy gotowi do pomocy przez całą dobę.

Martyna
16-11-2012 12:47
Rok narodzin dziecka: 2012

Ja jak najbardziej polecam tą klinike. Cały personel wyjątkowo profesjonalnie podszedł do mojego przypadku. Fachowa opieka i wspaniali ludzie. Kolejne dziecko z pewnością bedę rodzić tam.

E.
15-10-2012 11:31
Rok narodzin dziecka: 2008

Ze względu na duża liczbę porodów (6 tej nocy) poczułam się jak w fabryce dzieci, pośpiesznie przenoszono mnie do 3 rożnych sal, rodziłam na stole operacyjnym, na leżąco, nic nie czułam bo znieczulenie dostałam zbyt późno. Dobrze że córka urodziła się zdrowa, bo została wypchana przez położną. Kadra bardzo profesjonalna, gorzej z podejściem do rodzącej.