Prywatna Klinika Położniczo-Ginekologiczna Sp. z o.o.

Parkowa 6 15-224 Białystok Pokaż na mapie Ostatnia aktualizacja: 01-08-2017
857 322 022
www.klinika-ginekologiczna.pl
klinika.jtomaszewski@wp.pl

Ordynatorzy: położnictwa – Jan Kupisz (od 2004), neonatologii – Grzegorz Sołtysiuk (od 2008), położne oddziałowe: położnictwa – Anna Kozaczuk (od 2004), neonatologii – Lucyna Sołowianowicz (od 2004).

Stopień referencyjności oddziału położniczego i neonatologicznego – I.

Szpital współpracuje z bezpłatną szkołą rodzenia. Kontakt do szkoły rodzenia: Bożena Ziemczyk, tel. 857415895, e-mail: szkolarodzenia.bialystok@wp.pl

Można obejrzeć oddział porodowy przed porodem.  Dokumenty wymagane przy przyjęciu do szpitala: karta ciąży, dokument tożsamości.  Wyniki badań wymagane przy przyjęciu do szpitala: grupa krwi i Rh z przeciwciałami odpornościowymi (oryginał), morfologia i badanie moczu z ostatnich 6 tygodni, antygen HBs - HBS Ag - badanie w kierunku WZW B - w ciąży, OWA, WR - odczyn Wassermanna - badanie w kierunku kiły; posiew GBS; badanie na nosicielstwo wirusa HIV, przeciwciała anty-HC (badanie w kierunku WZW C), badanie układu krzepnięcia, wszystkie wyniki badań usg wykonane w obecnej ciąży oraz zaświadczenia od innych lekarzy specjalistów jeśli były przeprowadzane konsultacje np. od okulisty lub kardiologa. Plan porodu jest dołączony do dokumentacji medycznej.
Czynności wykonywane w izbie przyjęć u pacjentek przyjmowanych do porodu:
- u wszystkich pacjentek: zbieranie wywiadu, badanie ogólne (tj. pomiar ciśnienia, tętna i temperatury, ważenie), badanie wewnętrzne, badanie KTG, zaznajomienie pacjentki z prawami pacjenta;
- w zależności od decyzji personelu:  zakładanie wenflonu, badanie USG;
- na prośbę pacjentki:  lewatywa, golenie krocza.

W oddziale porodowym są 2 sale jednoosobowe, dostępne dla wszystkich, bez opłat. Do dyspozycji rodzących są dostępne we wszystkich salach jednoosobowych: worki sako, piłki, prysznic.

Plan porodu omawiany jest zawsze z położną w sali porodowej. Zapis KTG w porodzie niskiego ryzyka prowadzony jest przez cały okres porodu, pacjentka leży na łóżku porodowym. Badania wewnętrzne wykonywane są co 120 minut.
Rodząca może jeść i  pić w trakcie porodu wodę, herbatę, soki.
- niefarmakologiczne: praca z oddechem, kąpiel/prysznic;
- farmakologiczne: znieczulenie zewnątrzoponowe.
Wszystkie metody łagodzenia bólu są omawiane z rodzącą. Znieczulenie dolędźwiowe jest dostępne. Pacjentka może poruszać się ze znieczuleniem.
Najczęściej stosowane pozycje w czasie II okresu porodu to parcie na plecach oraz w kucki na łóżku porodowym.
Rodząca jest zawsze informowana o stosowanych podczas porodu środkach, badaniach i zabiegach.

Osoba bliska może przebywać z kobietą przez cały czas trwania porodu. Rodzącej może towarzyszyć więcej niż jedna osoba towarzysząca, także doula. Osoba towarzysząca może zostać w oddziale położniczym (w godzinach odwiedzin).
W trakcie planowego cesarskiego cięcia osoba towarzysząca nie może być obecna.

Po porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na piersi i pozostaje z nią w nieprzerwanym kontakcie powyżej 5 – 30 minut. Pierwsze karmienie piersią zdrowego noworodka po porodzie drogami natury odbywa się po określonym czasie od narodzin. W trakcie szycia krocza dziecko jest zabierane od matki. Osoba towarzysząca może przeciąć pępowinę, jeśli wyrazi takie życzenie. Ocena w skali Apgar po porodzie fizjologicznym jest dokonywana w kąciku noworodka w pobliżu matki przez lekarza neonatologa.
Ważenie i mierzenie zdrowego noworodka odbywa się w kąciku noworodka w pobliżu matki, po 5 – 10 minutach po narodzinach.
Po zbadaniu przez lekarza, zdrowy noworodek urodzony drogą cesarskiego cięcia zostaje w kąciku na sali operacyjnej do zakończenia operacji. Pierwsze karmienie piersią zdrowego noworodka po cięciu cesarskim odbywa się w ciągu 2 godzin od urodzenia.
Pierwsza kąpiel noworodka odbywa się na prośbę matki/opiekuna.

W oddziale położniczym jest 1 jednoosobowa sala z łazienką, 4 sale dwuosobowe z łazienką.
Matki przebywają ze zdrowymi dziećmi przez całą dobę, ale mają możliwość oddania dziecka na parę godzin pod opiekę personelu. Jeśli noworodek z powodów zdrowotnych znajduje się osobno od matki matka może być z nim bez ograniczeń, gdy tylko chce.
Pobyt na oddziale położniczym trwa średnio 2 dni po porodzie drogami natury, 3 dni po cięciu cesarskim.
Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne są wykonywane w obecności opiekuna. Każda matka jest uczona, jak pielęgnować noworodka. Rodzic zawsze może być obecny w trakcie badania lekarskiego i szczepień dziecka, najczęściej jest informowany o stanie zdrowia noworodka w trakcie obchodu .
Porad laktacyjnych udzielają położne. Personel proponuje pomoc w zakresie porady laktacyjnej na życzenie.
Noworodki są dokarmiane mlekiem modyfikowanym na prośbę matki/opiekuna, ze względu na zauważalne trudności w karmieniu (noworodek płacze, jest niespokojny).
Kobieta ma możliwość konsultacji z psychologiem.
Odwiedziny odbywają się dowolnie, o każdej porze w ciągu dnia, w sali, w której matka leży, w miejscu przystosowanym do wizyt, poza salami matek.

Brak opłat.

- Znieczulenie dolarganem

Nie

SylwiaM
07-03-2016 10:06

Gorąco polecam! Miałam tą przyjemność rodzić w tej Klinice pomimo iż nie pochodzę z Białegostoku właśnie tą Klinikę wybrałam. Skłoniła mnie do tego opinia siostry jak i kilku koleżanek i znajomych które nie mogły się nachwalić podejścia do pacjenta dużego jak i małego oraz warunków jakie tam panują. Moim prowadzącym był dr Sobolewski, który sprawił wraz z całą ekipą, że poród okazał się zaskakująco pozytywnym wydarzeniem a nie traumatycznym przeżyciem z jakim się osłuchałam wśród znajomych. Personel medyczny niesamowicie uprzejmy i wspierający. Warunki rewelacyjne. Cena przystępna. Niesamowicie miło wspominam to miejsce, związanych z nim ludzi i czas spędzony w Białymstoku. Jeśli zdecydujemy się na rodzeństwo dla Kazika, będzie to pierwsza placówka, o której pomyślę przygotowując się do porodu.

halszka
20-10-2015 15:43

Mieliśmy szczęście, że akcja porodowa była szybka (po 4 godz zakończyła się ). Odnieśliśmy wrażenie, że inaczej zrobiono by cesarkę, żeby zwolnić łóżko następnej pacjentce. Jest jedna sala z jednym łóżkiem gdzie może odbywać się druga faza porodu. I faza porodu odbywała się w sali(bez łazienki) na piętrze w obecności innej pacjentki. Dobry kontakt w czasie I i II fazy z położną. W czasie I fazy można było chodzić, zmieniać pozycję, położna masowała plecy, doradzała jak układać ciało żeby nie bolało. Brakowało piłki- ponoć była ale w sali "na dole". W II fazie wybór pozycji był możliwy, kiedy powiedziałam lekarzowi, że nie chcę leżeć na plecach. Kontakt na sali porodowej "skóra do skóry" z dzieckiem na moją wyraźną prośbę trwał 1,5 godz . Było karmienie piersią w czasie kontaktu "skóra do skóry". Lekarka pediatra poradziła, żeby karmienie odbyło się bez dotyku innych osób oprócz rodziców. Na wyraźną moją prośbę dziecko zostało przeniesione razem ze mną od razu na salę docelową. Można dziecka nie oddawać na noc do tzw. "przedszkola" pod opiekę położnych ale to też należy zaznaczyć położnym. Wtedy matka ma przy sobie dziecko i sama je karmi piersią. Starsze wiekiem położne noworodkowe to ekipa ze szpitala z Warszawskiej więc tradycyjnie proponują dokarmianie z butelki- można odmówić. Te kobiety nie są zazwyczaj miłe ale można im delikatnie przypomnieć, że płacimy za dodatkową opiekę i wtedy zmieniają się. Można też odmówić kąpieli dziecka. Brakuje wsparcia laktacyjnego kobiet. Pediatra dr Sołtysiuk przychodzi kilka razy dziennie i odpowiada na pytania pacjentki- należy przygotować się, żeby wiedzieć o co pytać. Za dodatkową opłatą można zaszczepić dziecko przeciw WZW engerix a nie euvex. Przy pobieraniu krwi na badani przesiewowe należy zaznaczyć, że krew nie może być pobrana przed upływem trzeciej doby (http://przesiew.imid.med.pl/faq.html#procedura) ponieważ placówka ta wypisuje pacjentki z dziećmi po dwóch dobach.

Iwona
14-03-2014 15:14
Rok narodzin dziecka: 2006

Witam, To dzięki lekarzom z tej placówki moja córeczka żyje. Do kliniki trafiłam z odklejonym łożyskiem i bardzo silnym krwotokiem po godzinie 23 :00, w ciągu 5 minut cały personel stanął na głowie i byłam już na sali operacyjnej w pełnej narkozie. Nie było zbędnych pytań, lekarze zrobili wszystko by ratować mnie i moją córeczkę. Córka pomimo takich komplikacji dostała 10 punktów :-)

Edyta
31-01-2014 12:24
Rok narodzin dziecka: 2012

Bardzo polecam. I pozdrawiam serdecznie panią Ewę, młodziutka położną. Dzięki niej nie miałam naciętego krocza (to był mój drugi poród, pierwszy w innym szpitalu pochlastana byłam na dole jak cie nie mogę), rodziłam w pozycji bocznej, lekarz tylko się przyglądał, bo i nie było pwodów aby ingerował, po porodzie dzieciątko położono mi na brzuchu, nawet po mojej prośbie na sekundkę przystawiono do piersi aby choć kroplę siary spiło, potem leżalo obok w "inkubatorku" i się grzało. po porodzie co chwila przychodziły panie pytać jak sie czuję, pomgały wziąć prysznic, w nocy pomagały przy dziecku gdy płakało. są również tam i takie których więcej nie chcialabym spotkać ale to mniejszość. jedzonko dobre. Minusy - to gdy się zechce w trakcie porodu pójść pod prysznic lub siku, to trzeba przejść przez główny hol. dla mnie to był szok, żeby przy samej sali porodowej nie było łazienki. drugi mankament to nie ma windy. niosą po schodach na noszach. ja dałam radę sama już po 2 h od porodu iść, ale i tak żenujące to jest. no i jeszcze karmienie piersią jest zepchniete totalnie na drugi plan, tak jakby się bali że dziecko odpowiednio nie przybierze na wadze na samej piersi i trzeba będzie delikwentkę zostawić o dobę dłużej, a każde łóżko na wagę złota.

mg1985
16-11-2012 13:28
Rok narodzin dziecka: 2012

Polecam, poród w bardzo miłej i komfortowej atmosferze, położne bardzo uprzejme i sympatyczne, bardzo pomagają, lekarze ginekolodzy i pediatrzy bardzo fachowi i konkretni. Wszyscy gotowi do pomocy przez całą dobę.

Martyna
16-11-2012 12:47
Rok narodzin dziecka: 2012

Ja jak najbardziej polecam tą klinike. Cały personel wyjątkowo profesjonalnie podszedł do mojego przypadku. Fachowa opieka i wspaniali ludzie. Kolejne dziecko z pewnością bedę rodzić tam.

E.
15-10-2012 11:31
Rok narodzin dziecka: 2008

Ze względu na duża liczbę porodów (6 tej nocy) poczułam się jak w fabryce dzieci, pośpiesznie przenoszono mnie do 3 rożnych sal, rodziłam na stole operacyjnym, na leżąco, nic nie czułam bo znieczulenie dostałam zbyt późno. Dobrze że córka urodziła się zdrowa, bo została wypchana przez położną. Kadra bardzo profesjonalna, gorzej z podejściem do rodzącej.