Opis placówki
A A A

Szpital Powiatu Bytowskiego Sp. z o o.

Lęborska 13 77-100 Bytów Pokaż na mapie Ostatnia aktualizacja: 22-10-2014
59 822 85 00
www.szpital-bytow.com.pl
nzoz.szpital@bytow.biz


Dane dotyczące oddziału położniczego i neonatologicznego otrzymane od szpitala w roku 2014.


Ordynatorzy: położnictwa – Andrzej Kłyszejko (od 1996), neonatologii – Renata Wodzisławska (od 2013), położne oddziałowa położnictwa – Bogusława Maikowska (od 2007), pielęgniarka oddziałowa neonatologii – Renata Reclaw (od 2013).

Szpital posiada tytuł „Szpital Przyjazny Dziecku” – rok oceny 1994.Stopień referencyjności oddziału położniczego i neonatologicznego – I.Szkoła RodzeniaSzpital prowadzi bezpłatną szkołę rodzenia. Osoba do kontaktu: Bogusława Maikowska, tel. kom.: 608 370 471, e-mail: bogmai@wp.pl.Izba PrzyjęćMożna obejrzeć oddział położniczy przed porodem. Wymagane dokumenty przy przyjęciu do szpitala: dowód osobisty, dowód ubezpieczenia, karta ciąży, grupa krwi, posiew w kierunku GBS, WR, HBS. Plan porodu jest załączony do dokumentacji. Kobieta podpisuje przy przyjęciu do szpitala ogólną zgodę na proponowane leczenie oraz na poszczególne zabiegi: nacięcie krocza, pobranie krwi, iniekcje dożylne, domięśniowe, wlewy kroplowe, założenie wenflonu, cewnika i inne oraz pisemną zgodę bezpośrednio przed cięciem cesarskim, znieczuleniem. Golenie i lewatywa na prośbę pacjentki.Warunki i wyposażenieTrakt porodowy podzielony na 3 boksy i 1 sala jednoosobowa. Do dyspozycji rodzących worek sako, piłka.PoródWenflon jest zakładany tylko jeśli sytuacja tego wymaga. Plan porodu jest omawiany. W Izbie Przyjęć z lekarzem i na sali porodowej z położną. Zapis KTG w porodzie niskiego ryzyka prowadzony jest co 1 godz. przez 15-20 min. Nie ma ustalonej częstotliwości badań wewnętrznych. Nie można pić ani jeść, podawana jest kroplówka. Personel zachęca do aktywności.Dostępne sposoby łagodzenia bólu:

- niefarmakologiczne: ciepły prysznic, okłady, masaż

- farmakologiczne: gaz wziewny, opiaty

Wszystkie metody łagodzenia bólu są omawiane z rodzącą. Znieczulenie dolędźwiowe jest płatne. W znieczuleniu kobieta musi leżeć.

Parcie:

II okres porodu najczęściej przebiega w pozycji leżącej. Personel z własnej inicjatywy informuje rodzącą o przebiegu porodu oraz stosowanych środkach i zabiegach. Życzenia rodzącej (dotyczące ochrony krocza, parcia w wybranej pozycji etc.) są uwzględniane, ale gdy sytuacja na to pozwala.Poród z osobą towarzyszącąPoród z osobą towarzyszącą możliwy tylko w pojedynczej sali. Rodzącej może towarzyszyć doula, ale tylko wtedy, gdy rodząca jest sama. Osoba towarzysząca może zostać po porodzie 2 godz. W trakcie cesarskiego cięcia osoba towarzysząca nie może być obecna. Przystawienie dziecka do piersi możliwe 2 godz. po operacji.Kontakt z dzieckiemPo porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na piersi i pozostaje z nią w nieprzerwanym kontakcie 5-30 min. Pierwsze karmienie odbywa się po kilku minutach od narodzin. Ojciec może przeciąć pępowinę. Ocena Apgar dokonywana jest w kąciku noworodka w pobliżu matki przez lekarza neonatologa po ponad 30 minutach od narodzin. W trakcie szycia krocza dziecko nie jest zabierane od matki. Mierzenie i ważenie odbywa się w kąciku noworodka w pobliżu matki, 10-30 minut po narodzinach. Osoba towarzysząca może być przy tym obecna. Pierwsza kąpiel w pierwszej dobie życia.Po porodzieMożna obejrzeć oddział neonatologiczny przed porodem. Oddział pracuje w systemie rooming-in. Na oddziale jest 11 łóżek, z czego wszystkie dla matek z dziećmi. 1 w.c. przypada na 3 łóżka. 1 prysznic na 3 łóżka. Matki przebywają ze zdrowymi dziećmi przez całą dobę. Jeśli dziecko z powodów zdrowotnych znajduje się osobno, to matka może być z nim bez ograniczeń, gdy tylko chce. Pobyt w oddziale trwa średnio 3 dni po porodzie drogami natury, 3-4 dni po porodzie zabiegowym, 4 po cesarskim cięciu. Na prośbę kobiety jest możliwy szybszy wypis ze szpitala. Matka uczona jest uczona pielęgnacji dziecka, a wszystkie zabiegi pielęgnacyjne odbywają się w jej obecności. Personel z własnej inicjatywy informuje o stanie zdrowia dziecka. Matka (lub ojciec) mogą być obecni w trakcie badania lekarskiego i szczepień dziecka. Matki uczone są jak karmić piersią. Mogą też korzystać z porad laktacyjnych udzielanych przez personel. Noworodki są dokarmiane sztucznym mlekiem na prośbę matki. Na oddziale nie ma psychologa.Odwiedziny o każdej porze w sali, w której leży matka.Opłatyporód rodzinny - 68,88 zł


Opinie

Warunki lokalowe:
Opieka w czasie porodu:
Opieka po porodzie:
Polecałabym ten szpital:
Ogółem z 3 ocen:


Rodziłaś tu? Oceń ten szpital.

Dane statystyczne

Liczba porodów
 
428 Cesarskie cięcia
 
35.00%
Nacięcia krocza
 
30.00% Znieczulenie dolarganem
 
0.00%
Znieczulenie zwenątrzoponowe
 
Tak Znieczulenie gazem wziewnym
 
Tak

Komentarze

jarzebinka
01-08-2016 16:02
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2016

Po ciężkim porodzie w innym szpitalu, Szpital w Bytowie okazał się strzałem w dziesiątkę. Opieka bardzo dobra, pracownicy szpitala mili i wyrozumiali. Wszyscy mieli dla mnie czas. Jedzenie podawane do pokoju. Pielęgniarki stosują sie do wszystkich próśb. Polecam pokój rodzinny- warunki hotelowe. Ogólnie rodzących bardzo mało, co sprawia, że człowiek czuje się wręcz dopieszczony;)

Agnieszka Dis-Łoboda
24-11-2015 20:53
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2015

Witam serdecznie..chciałabym najszczerzej jak tylko mogę polecić tę placówkę szpitalną.. Położne..lekarze..pielęgniarki oraz wszyscy inni..to osoby , które troszczą się o Ciebie i Twoje nowonarodzone malenstwo z pełnym profesjonalnym podejściem..Na oddziale panuje niesamowicie miła atmosfera.. Nie ma ograniczeń pod względem odwiedzin. Polecam pokój rodzinny - fantastyczna sprawa..

szczęśliwa mama:)
03-12-2012 16:32
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2012

Położne sympatyczne, lekarze wykazują zainteresowanie pacjentką. Polecam

kiniaszuta
08-11-2012 15:24
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2011

Położne naprawdę super.

Dodaj opinię

Szukaj

Wesprzyj nas!