Opis placówki
A A A

Szpital w Dębnie Sp. z o.o.

Kościuszki 58 74-400 Dębno Pokaż na mapie Ostatnia aktualizacja: 23-09-2015
95 760 27 33
www.bip.szpital.debno.com.pl
sekretariat@szpital-debno.pl


Dane dotyczące oddziału położniczego i neonatologicznego otrzymane od szpitala w roku 2014.
Ordynatorzy: położnictwa – Piotr Paszyński (od 2011), neonatologii – Joanna Żydkiewicz-Moździerz (od 1985), położne oddziałowe: położnictwa – Izabela Pawlik (od 2005), neonatologii -  Ewa Handke (od 1995).
 
Stopień referencyjności oddziału położniczego i neonatologicznego - I.
 
Szkoła Rodzenia
 
Szpital prowadzi bezpłatną szkołę rodzenia. Osoba do kontaktu: Iwona Dudzińska, tel.: 97 760 20 63-65 wew. 48, e-mail: poradnia.k@szpital-debno.pl
 
Izba Przyjęć
 
Można obejrzeć oddział położniczy przed porodem. Wymagane dokumenty przy przyjęciu do szpitala: karta ciąży, dowód osobisty, wszystkie wyniki badań wykonywanych w ciąży (także USG), grupa krwi. Plan porodu jest dołączony do dokumentacji. Kobieta podpisuje przy przyjęciu do szpitala ogólną zgodę na proponowane leczenie i na poszczególne zabiegi. Wyraża zgodę pisemną bezpośrednio przed wkłuciem dożylnym, domięśniowym, podskórnym, podaniem leków, założeniem cewnika, przetaczaniem płynów ustrojowych oraz przed zabiegami diagnostycznymi. Nie ma golenia, lewatywa na prośbę pacjentki.
 
Warunki i wyposażenie
 
Trakt porodowy z 2 stanowiskami oddzielonymi parawanem oraz sale jednoosobowe, dostępne dla wszystkich rodzących, bez opłat. Do dyspozycji rodzących:  worek sako, piłka. 
 
Poród
 
Wenflon zakładany jest w trakcie lub po porodzie, jeśli sytuacja tego wymaga. Plan porodu omawiany jest w sali porodowej z położną lub z lekarzem. Zapis KTG w porodzie niskiego ryzyka prowadzony jest  przez cały okres porodu, na łóżku porodowym. Badania wewnętrzne prowadzone są co 2-3 godziny przez  lekarza. Rodząca może pić, ale nie może jeść. Może otrzymać także kroplówkę nawadniającą. Personel zachęca do aktywności.
Dostępne sposoby łagodzenia bólu: 
- niefarmakologiczne: immersja wodna, prysznic, masaż, piłka, worek sako
- farmakologiczne: środki rozkurczowe, gaz wziewny, opioidy
Wszystkie metody łagodzenia bólu są omawiane z rodzącą. Znieczulenie dolędźwiowe nie jest dostępne.
Parcie:
II okres porodu najczęściej przebiega w pozycji dogodnej dla rodzącej. Personel informuje z własnej inicjatywy o przebiegu porodu i o stosowanych podczas porodu środkach i zabiegach. Życzenia rodzącej (dotyczące ochrony krocza, parcia w wybranej pozycji etc.) są uwzględniane w większości sytuacji. 
 
Poród z osobą towarzyszącą
 
Poród z osobami  towarzyszącymi możliwy we wszystkich salach. Rodzącej i jej partnerowi może towarzyszyć doula. Osoba towarzysząca może zostać po porodzie ile chce, również w oddziale położniczym. Podczas cesarskiego cięcia osoba towarzysząca może oczekiwać w pomieszczeniu obok, przy zachowaniu procedur obowiązujących w bloku operacyjnym. Szpital ma w planach umożliwienie ojcu kangurowania dziecka po operacji cesarskiego cięcia. Po cesarskim cięciu matka może przystawić dziecko do piersi po przewiezieniu z bloku operacyjnego.
 
Kontakt z dzieckiem 
 
Po porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na piersi i pozostaje z nią w nieprzerwanym kontakcie od 5 do 30 minut – deklaruje oddział położniczy,  od 1 do 5 minut – informuje oddziału neonatologiczny. Pierwsze karmienie odbywa się w sali porodowej,  po 30 minutach od narodzin. Ocena Apgar dokonywana jest na brzuchu matki przez lekarza neonatologa. W trakcie szycia krocza dziecko jest zabierane od matki. Mierzenie i ważenie odbywa się w kąciku noworodka w pobliżu matki, 10-30 minut po narodzinach. Osoba towarzysząca może być przy tym obecna. Pierwsza kąpiel wykonywana jest na następny dzień po narodzinach.
 
Po porodzie
 
Można obejrzeć oddział neonatologiczny przed porodem. Oddział pracuje w systemie rooming –in. W oddziale jest 9 łóżek dla matek z dziećmi. 1 w.c. i 1 prysznic przypadają na 3 łóżka. Matki przebywają z dziećmi przez całą dobę, ale mają możliwość oddania dziecka na parę godzin pod opiekę personelu. Jeśli dziecko z powodów zdrowotnych znajduje się osobno, to matka może być z nim bez ograniczeń, gdy tylko chce. Pobyt w oddziale trwa średnio 3 dni po porodzie drogami natury, 3-4 dni po porodzie zabiegowym, 4 dni po cesarskim cięciu. Na prośbę kobiety jest możliwy szybszy wypis ze szpitala. Matka uczona jest pielęgnacji dziecka, a wszystkie zabiegi pielęgnacyjne odbywają się w jej obecności. Personel z własnej inicjatywy informuje o stanie zdrowia dziecka. Matka (lub ojciec) mogą być obecni w trakcie badania lekarskiego i szczepień dziecka. Matki uczone są jak karmić piersią. Mogą też korzystać z porad laktacyjnych udzielanych przez personel. Noworodki są dokarmiane sztucznym mlekiem na prośbę matki. Nie ma możliwości konsultacji z psychologiem.
Odwiedziny o dowolnej porze, w sali w której leży matka. 
 
Opłaty
 
Nie ma opłat.

 

Opinie

Warunki lokalowe:
Opieka w czasie porodu:
Opieka po porodzie:
Polecałabym ten szpital:
Ogółem z 5 ocen:


Rodziłaś tu? Oceń ten szpital.

Dane statystyczne

Liczba porodów
 
442 Cesarskie cięcia
 
22.39%
Nacięcia krocza
 
55.97% Znieczulenie dolarganem
 
22.74%
Znieczulenie zwenątrzoponowe
 
Nie Znieczulenie gazem wziewnym
 
Tak

Komentarze

an
14-07-2015 18:21
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2015

Musze zaczac od personelu-rewelacja..pewnie sa wyjatki-jak wszedzie...pielegniarki mile,pomocne....lekarze jeszcze sympatyczniejsi.......warunki lokalowe-takie sobie-ale to nie hotel,niestety finanse... POLECAM

aw
09-03-2015 17:09
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2015

Ogolnie szpital i opieka pozytywnie, choc jak wszystko konczy sie dobrze to trudno narzekac. Personel podczas porodu spokojny pewny i opanowany. Szczegolnie pani Jankowska. Wiekszosc poloznych mila choc zdazyly sie male wyjatki! Po porodzie jedna kobieta ktora ma rzekomo pomagac przy dziecku, byla malo sympatyczna,ale za to nastepnego dnia jej zmienniczka zatarla zle wrazenie. Ogolnie sala porodowa i sala pologowa ok nie ma co narzekac. Podczas porodu znieczulenie w kroplowce wiec jakas ulga w bolu byla. Mial byc szpital w Barlinku ale chyba na szczescie byl szpital w Debnie. Pozdrawiam

a_a
13-02-2015 13:04
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2010

Świetny personel - pomocny i bardzo miły (może z malutkim wyjątkiem :-)), lekarze bez zarzutu. Miałam 2 x cc i za każdym razem czułam się bezpiecznie. Warunków lokalowych może nie było rewelacyjnych ale to już raczej kwestie finansowe, mimo wszystko warto wybrać ten szpital.

moniccon
26-01-2014 00:25
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2013

Miałam cc w tym szpitalu. Wszytko przebiegło wzorowo! I mam prawie niewidoczna blizne ;)Przemiły personel , lekarze z powołaniem, każdego traktują indywidualnie. Panie bardzo mi pomogły w rozpoczęciu karmienia piersią co po cięciu nie było proste, ale się udało. Naprawdę polecam ten szpital może nie ma tam luksusów , ale obsługa rekompensuje wszystkie niedogodności.

martooli
13-08-2013 00:41
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2013

Placówka jak najbardziej godna polecenia - opieka przed, podczas jak i po porodzie profesjonalna i serdeczna. Podczas porodu duża dbałość o życie i zdrowie noworodka oraz matki. Możliwość rodzenia jedynie na łóżku. Szpital BARDZO MILE mnie zaskoczył całokształtem opieki. Duży PLUS!

Dodaj opinię

Szukaj

Wesprzyj nas!