Opis placówki
A A A

Szpital w Dębnie Sp. z o.o.

Kościuszki 58 74-400 Dębno Pokaż na mapie Ostatnia aktualizacja: 28-08-2017
95 760 27 33
www.bip.szpital.debno.com.pl
sekretariat@szpital-debno.pl


Opis opracowany na podstawie danych pozyskanych od szpitala w trybie dostępu do informacji publicznej w roku 2016, statystyki medyczne za rok 2015.

Ordynatorzy: położnictwa – Włodzimierz Wichliński (od 2015), neonatologii – Joanna Żydkiewicz-Moździerz (od 1980), położne oddziałowe: położnictwa – Izabela Pawlik (od 2005), neonatologii – Ewa Handke (od 1996).

Stopień referencyjności oddziału położniczego i neonatologicznego – I.

Szkoła Rodzenia
Szpital współpracuje z bezpłatną szkołą rodzenia. Kontakt do szkoły rodzenia: Elżbieta Herbin, tel: 500 182 268, e-mail: elaherbin@wp.pl
 

Izba Przyjęć
Można obejrzeć oddział położniczy przed porodem.
Dokumenty wymagane przy przyjęciu do szpitala: karta ciąży, dokument tożsamości, dodatkowe dokumenty w przypadku planowego cięcia cesarskiego – wskazania do cesarskiego cięcia inne niż położnicze.
Wyniki badań wymagane przy przyjęciu do szpitala: grupa krwi i Rh z przeciwciałami odpornościowymi (oryginał), morfologia  z ostatnich 6 tygodni, antygen HBs - HBS Ag - badanie w kierunku WZW B - w ciąży, OWA, WR - odczyn Wassermanna - badanie w kierunku kiły posiew GBS; badanie na nosicielstwo wirusa HIV, przeciwciała anty-HC (badanie w kierunku WZW C), wszystkie wyniki badań usg wykonane w obecnej ciąży oraz zaświadczenia od innych lekarzy specjalistów jeśli były przeprowadzane konsultacje np. od okulisty lub kardiologa.
Plan porodu jest dołączony do dokumentacji medycznej.
Czynności wykonywane w izbie przyjęć u wszystkich pacjentek przyjmowanych do porodu: badanie ogólne (tj. pomiar ciśnienia, tętna i  temperatury, ważenie), założenie dokumentacji.

Warunki i wyposażenie
W oddziale porodowym jest trakt porodowy z dwoma stanowiskami oddzielonymi parawanem oraz  jedna sala jednoosobowa, dostępna dla wszystkich, bez opłat. Do dyspozycji rodzących są dostępne na trakcie i w  sali jednoosobowej: worki sako, piłki, drabinki, prysznic.

Poród
Plan porodu omawiany jest często z lekarzem w sali porodowej lub  z położną w izbie przyjęć.
Zapis KTG w porodzie niskiego ryzyka prowadzony jest raz na jakiś czas i trwa ok. 25 minut. Szpital nie podał informacji o częstotliwości wykonywania badania wewnętrznego.
Rodząca może pić w trakcie porodu wodę niegazowaną, nie może jeść.
Dostępne sposoby łagodzenia bólu:
- niefarmakologiczne: masaż, praca z oddechem, prysznic,
- farmakologiczne:  gaz wziewny, petydyna, paracetamol,
Wszystkie metody łagodzenia bólu są omawiane z rodzącą. Znieczulenie dolędźwiowe nie jest dostępne ze względu na brak anestezjologów.
Parcie:
Najczęściej stosowane pozycje w czasie II okresu porodu to parcie na plecach na łóżku porodowym oraz parcie w pozycji siedzącej,
Rodząca jest zawsze informowana o stosowanych podczas porodu środkach, badaniach i zabiegach.

Poród z osobą towarzyszącą
Osoba towarzysząca może przebywać z kobietą przez cały czas trwania porodu. Rodzącej nie może towarzyszyć więcej niż jedna osoba towarzysząca, ale może towarzyszyć doula. Osoba towarzysząca może przebywać na trakcie porodowym, o ile pozostałe rodzące wyrażą zgodę.
Osoba towarzysząca może zostać przez 2 godziny po porodzie oraz w oddziale położniczym (w godzinach odwiedzin).
W trakcie planowego cesarskiego cięcia osoba towarzysząca nie może być obecna.

Kontakt z dzieckiem 
Po porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na piersi i pozostaje z nią w nieprzerwanym kontakcie przez minimum 2 godziny. Pierwsze karmienie piersią zdrowego noworodka po porodzie drogami natury odbywa się nie później niż po 2 godzinach od narodzin. W trakcie szycia krocza dziecko prawie nigdy nie jest zabierane od matki. Osoba towarzysząca może przeciąć pępowinę, jeśli wyrazi takie życzenie.
Ocena w skali Apgar po porodzie fizjologicznym jest dokonywana w kąciku noworodka przez lekarza neonatologa.
Ważenie i mierzenie zdrowego noworodka po porodzie drogami natury, po porodzie zabiegowym (vacuum, kleszcze) lub po cięciu cesarskim odbywa się w kąciku noworodka po 5-10 minutach od narodzin.
Po zbadaniu przez lekarza, zdrowy noworodek urodzony drogą cesarskiego cięcia zostaje przewieziony na oddział noworodkowy. Pierwsze karmienie piersią zdrowego noworodka po cięciu cesarskim odbywa się w ciągu 2 godzin od urodzenia.
Pierwsza kąpiel noworodka ma miejsce w drugiej lub kolejnej dobie życia.

Po porodzie
W oddziale położniczym są trzy sale dwuoosbowe bez łazienek oraz jedna sala trzyosobowa bez łazienki.
Zdrowe matki po porodzie fizjologicznym lub po cesarskim cięciu przebywają ze zdrowymi dziećmi przez całą dobę, ale mają możliwość oddania dziecka na parę godzin pod opiekę personelu. Jeśli noworodek z powodów zdrowotnych znajduje się osobno od matki matka może być z nim bez ograniczeń, gdy tylko chce.
Pobyt w oddziale położniczym trwa średnio 2 dni po porodzie drogami natury, 3 dni po porodzie zabiegowym oraz po cięciu cesarskim.
Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne są wykonywane w obecności opiekuna. Każdy rodzic jest uczony jak pielęgnować noworodka. Matka najczęściej jest informowana o stanie zdrowia dziecka po każdym badaniu, zabiegu. Opiekun jest obecny w trakcie badania lekarskiego i szczepień dziecka jeśli o to poprosi.
Kobieta otrzymuje poradę laktacyjną w określonych przez szpital sytuacjach. Porad laktacyjnych udzielają położne, lekarze neonatolodzy i edukatorzy laktacyjni.
Noworodki są dokarmiane mlekiem modyfikowanym na prośbę matki oraz ze wskazań medycznych takich jak czasowe lub stałe przeciwwskazania do karmienia, przyjmowanie leków z grupy L4 I L5.
Kobieta nie ma możliwość konsultacji z psychologiem.
Odwiedziny odbywają się w dowolnych godzinach w ciągu dnia w sali, w której leży matka.

Opłaty
Brak opłat.

Opinie

Warunki lokalowe:
Opieka w czasie porodu:
Opieka po porodzie:
Polecałabym ten szpital:
Ogółem z 6 ocen:


Rodziłaś tu? Oceń ten szpital.

Dane statystyczne

Liczba porodów
 
321 Cesarskie cięcia
 
33.00%
Nacięcia krocza
 
58.00% Znieczulenie dolarganem
 
-
Znieczulenie zwenątrzoponowe
 
Nie Znieczulenie gazem wziewnym
 
Tak

Komentarze

MMA
21-09-2017 12:23
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2016

Rodzilam w 2016 po pozytywnych opiniach znajomych. Po zmianie ordynatora w 2015 roku już nie jest tak po ludzku. Lewatywa, Oksytocyna, leżenie na plecach we wszystkich fazach porodu, ktg -podawane rutynowo. Położne w większości miłe i pomocne. Plan porodu nie brany pod uwagę. Porody w sali 2 osobowej, sala 1 osobowa tylko przy większej zajętości. Po porodzie noworodek min. 2 godziny w kontakcie skóra do skóry. Także po CC. Catering bardzo smaczny.

an
14-07-2015 18:21
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2015

Musze zaczac od personelu-rewelacja..pewnie sa wyjatki-jak wszedzie...pielegniarki mile,pomocne....lekarze jeszcze sympatyczniejsi.......warunki lokalowe-takie sobie-ale to nie hotel,niestety finanse... POLECAM

aw
09-03-2015 17:09
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2015

Ogolnie szpital i opieka pozytywnie, choc jak wszystko konczy sie dobrze to trudno narzekac. Personel podczas porodu spokojny pewny i opanowany. Szczegolnie pani Jankowska. Wiekszosc poloznych mila choc zdazyly sie male wyjatki! Po porodzie jedna kobieta ktora ma rzekomo pomagac przy dziecku, byla malo sympatyczna,ale za to nastepnego dnia jej zmienniczka zatarla zle wrazenie. Ogolnie sala porodowa i sala pologowa ok nie ma co narzekac. Podczas porodu znieczulenie w kroplowce wiec jakas ulga w bolu byla. Mial byc szpital w Barlinku ale chyba na szczescie byl szpital w Debnie. Pozdrawiam

a_a
13-02-2015 13:04
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2010

Świetny personel - pomocny i bardzo miły (może z malutkim wyjątkiem :-)), lekarze bez zarzutu. Miałam 2 x cc i za każdym razem czułam się bezpiecznie. Warunków lokalowych może nie było rewelacyjnych ale to już raczej kwestie finansowe, mimo wszystko warto wybrać ten szpital.

moniccon
26-01-2014 00:25
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2013

Miałam cc w tym szpitalu. Wszytko przebiegło wzorowo! I mam prawie niewidoczna blizne ;)Przemiły personel , lekarze z powołaniem, każdego traktują indywidualnie. Panie bardzo mi pomogły w rozpoczęciu karmienia piersią co po cięciu nie było proste, ale się udało. Naprawdę polecam ten szpital może nie ma tam luksusów , ale obsługa rekompensuje wszystkie niedogodności.

martooli
13-08-2013 00:41
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2013

Placówka jak najbardziej godna polecenia - opieka przed, podczas jak i po porodzie profesjonalna i serdeczna. Podczas porodu duża dbałość o życie i zdrowie noworodka oraz matki. Możliwość rodzenia jedynie na łóżku. Szpital BARDZO MILE mnie zaskoczył całokształtem opieki. Duży PLUS!

Dodaj opinię

Szukaj

Wesprzyj nas!