"Szpital Giżycki" Sp. z o.o.

Warszawska 41 11-500 Giżycko Pokaż na mapie Ostatnia aktualizacja: 10-08-2017
www.zozgiz.pl
sekretariat@zozgiz.pl

Ordynatorzy: położnictwa – Jerzy Szewczyk, neonatologii – lekarz koordynujący Anna Mielniczek, pielęgniarka koordynujaca położnictwo – Elżbieta Kochańska (od 2013), pielęgniarka oddziałowa neonatologii – Alicja Górynowicz (od 1991).

Stopień oddziału położniczego i neonatologicznego – I

Szpital współpracuje ze szkołą rodzenia. Osoba do kontaktu : Osoba: Ewa Chabas tel. 600924275

Wymagane dokumenty przy przyjęciu do szpitala: dokument tożsamości, karta ciąży, wyniki badań (grupa krwi i Rh z przeciwciałami odpornościowymi (oryginał), ZW B - w ciąży, OWA, WR - odczyn Wassermanna - badanie w kierunku kiły, posiew GBS, badanie na nosicielstwo wirusa HIV, przeciwciała anty-HCV (badanie w kierunku WZW C),wszystkie wyniki badań usg wykonane w obecnej ciąży, zaświadczenia od innych lekarzy specjalistów jeśli były przeprowadzane konsultacje np. od okulisty lub kardiologa), dokument potwierdzający ubezpieczenia, wypisy z poprzednich pobytów w szpitalach, zaświadczenie lekarskie ze wskazaniem do cesarskiego cięcia.  Plan porodu jest dołączony do dokumentacji. W izbie przyjęć u wszystkich pacjentek wykonuje się badanie ogólne, badanie wewnętrzne, KTG, USG. Lewatywa na prośbę pacjentki.

W oddziale są 2 sale jednoosobowe dostępne dla wszystkich rodzących, bez opłat. Do dyspozycji rodzących worek sako, piłka, drabinki, materac, prysznic.

Plan porodu omawiany jest w sali porodowej z położną. Zapis KTG w porodzie niskiego ryzyka prowadzony jest co 2 godziny przez 15 minut. Badania wewnętrzne prowadzone są co 2 godziny przez położną. Można pić przejrzyste płyny, nie można jeść. Personel zachęca do aktywności.
- niefarmakologiczne: woda (prysznic, okłady), praca oddechem, masaż
- farmakologiczne: gaz wziewny.
Wszystkie metody łagodzenia bólu są omawiane z rodzącą. Znieczulenie dolędźwiowe nieodpłatne tylko ze wskazań medycznych. W znieczuleniu pacjentka może się poruszać.
II okres porodu najczęściej przebiega w pozycji parcie na boku na łóżku porodowym, parcie w kucki z pomocą osoby towarzyszącej. Personel z własnej inicjatywy informuje rodzącą o przebiegu porodu oraz stosowanych środkach i zabiegach.

Możliwy poród z osobą towarzyszącą. Rodzącej może towarzyszyć doula ale tylko gdy jest sama. Osoba towarzysząca może zostać 2 godziny po porodzie oraz w godzinach odwiedzin oddziału położniczego. W trakcie cesarskiego cięcia osoba towarzysząca nie może być obecna ani nie może kangurować dziecka. Dziecko na chwilę jest kładzione mamie na piersi, a następnie jest przewożone na oddział noworodkowy. Przystawienie dziecka do piersi  po cięciu cesarskim możliwe po przewiezieniu do oddziału w ciągu dwóch godzin od urodzenia.

Po porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na piersi i pozostaje z nią w nieprzerwanym kontakcie powyżej 30 minut do 2 godziny. Pierwsze karmienie odbywa się w ciągu pierwszej godziny.  Osoba towarzysząca może przeciąć pępowinę. Ocena Apgar dokonywana jest na brzuchu matki przez położną. W trakcie szycia krocza dziecko nie jest zabierane od matki. Mierzenie i ważenie odbywa się w kąciku noworodka po 2 godzinach po narodzinach a w przypadku cesarskiego cięcia w ciągu 5 do 10 minut. Pierwsza kąpiel zawsze w pierwszej dobie życia.

W oddziale są: 1 sala jednoosobowa z łazienką, 2 sale dwuosobowe bez łazienki, 2 sale trzyosobowe bez łazienki. Matki przebywają z dziećmi przez całą dobę. Jeśli dziecko z powodów zdrowotnych znajduje się osobno, to matka może być z nim bez ograniczeń, gdy tylko chce. Pobyt w oddziale trwa średnio 2 dni po porodzie drogami natury i po porodzie zabiegowym oraz 4 dni po cesarskim cięciu. Matka uczona jest pielęgnacji dziecka, a wszystkie zabiegi pielęgnacyjne odbywają się w jej obecności. Personel w czasie obchodu informuje o stanie zdrowia dziecka. Matka (lub ojciec) mogą być obecni w trakcie badania lekarskiego i szczepień dziecka. Matki uczone są jak karmić piersią. Mogą też korzystać z porad laktacyjnych udzielanych przez personel. Noworodki są dokarmiane sztucznym mlekiem tylko ze wskazań medycznych.
Odwiedziny w sali , w której leży matka bez ograniczeń.

Nie ma opłat.

- Znieczulenie dolarganem

Aniolek1007
13-02-2016 06:55

Drogie mamusie strzezcie sie tego szpitala. Moje malenstwo mialo 10 tygodni gdy dowiedzialam sie, ze jego serduszko przestalo bic. Od lekarza prowadzacego dostalam skierowanie na zabieg wylyzeczkowania macicy. Nikt nie poinformowal mnie co sie stanie z moim malenstwem,nikt nie poowiedzial jaka mogla byc przyczyna,nie zapytal jak sie czuje. Kiedy zapytalam co sie stalo z moja fasolka, kazdy umywal rece i zdziwiony byl, ze nje dostalam takiej informacji a po tym wszystkim powiedziano mi ze tam nic nie bylo.jak sie czuje matka ktora slyszala serduszko swojego malenstwa, cieszyla siez kazdego mm a potem slyszy, ze tak nic nie bylo!! To nie sa lekarze, to sa bestie!!!

Marta
01-02-2016 20:07

Ogólnie ciężko jednoznacznie ocenić ten szpital. Mąż przywiózł mnie do szpitala w 40 tygodniu ciąży 4 dni przed terminem z krwawieniem i nieregularnymi skurczami. Położna nr 1 - koniec jej zmiany - po co Pani tu przyjechała jak skurcze nie są regularne. Pierwszy poród, krwawie, lęk, strach a pani tu jeszcze pretensje do mnie ma że w ogóle się pojawiłam. Podłączyła mnie pod KTG i stwierdziła no urodzi pani w nocy. Położna nr 2 była super - blondynka kręcone włosy - całą noc czuwała nade mna, bardzo mila, pomocna i wyrozumiała. Miałam żel natalis który prawie 200 zł kosztuje podała mi trochę żeby przyspieszyć poród i potem miała gdy już będzie blisko porodu. Niestety skurcze cały czas były nieregularne. I położna nr 3 - fajna konkretna babka, stwierdziła że to już za długo trwa podali mi oksytocyne i z jej wsparciem zaraz urodziłam. Tylko żelu już mi nie podała do końca stwierdziła że dla innej będzie i miałam nacięte krocze może można było tego uniknąć, dziecko nie leżało na mnie 2 h tylko może niecałe 5 min. a było zdrowe. Gdy już dostałam z powrotem synka już po zbadaniu opatulonego zostaliśmy sami sobie nie wiedziałam czy mam go nakarmić i jak, mąż chodził się pytać czy mogę nakarmić synka i tyle. Dlatego mam mieszane uczucia ale cieszę się że mam zdrowego synka i mimo wszystko jestem wdzięczna mimo iż nie było idealnie. Teraz jestem w 2 ciąży i tylko pragnę żeby nie było przy porodzie położnej nr 1 a tak powinno być ok. I jeśli chodzi o znieczulenie to poprosiłam o gaz wziewny i dostałam i piłka też dużą przynosiła ulgę wygodna i pozwala zachować równowagę i znieczulenie zewnatrzoponowe nie było wtedy dostępne nie wiem jak teraz. Poza tym mogłam pić wodę podczas porodu, jeść nie chciałam więc nie wiem i można posłuchać swojej muzyki.

@nul@
23-11-2015 10:19

Nasz Skarb urodził się 31.10 w Giżycku. W szpitalu przebywałam łącznie prawie dwa tygodnie, 3 dni przed porodem i 10 dni po – mogę więc ocenić opiekę, jaką otaczana jest kobieta. Pod koniec ciąży doktor Szewczyk skierował mnie do szpitala na ocenę dobrostanu płodu. Wykonano mi wszystkie potrzebne badania a personel cierpliwie wyjaśniał moje wątpliwości. Po trzech dniach, uspokojona, że wszystko jest w porządku, zostałam wypisana do domu. Pobyt w szpitalu wpłynął na zmianę mojej decyzji o rodzeniu w Kętrzynie (koleżanki zachęciły mnie możliwością korzystania z wanny, a w Giżycku jest prysznic). Powiedziałam mężowi, że rezygnuję z perspektywy zmniejszenia bólu w wannie, na rzecz życzliwości i ciepłego podejścia, z jakim spotkałam się w Giżycku. Opiekę podczas porodu wspominam bardzo dobrze. Położna odpowiadała na wszystkie nasze pytania, wspierała mnie, proponowała różne rozwiązania, ale jednocześnie podchodziła z szacunkiem do moich potrzeb. Po porodzie ja i maluszek zostaliśmy otoczeni profesjonalną opieką. Personel doradzał mi w pielęgnacji dziecka , laktacji i przebiegu połogu i pomagał w opiece nad synkiem. Niestety nie wyszliśmy do domu w trzecim dniu, ponieważ synek się rozchorował. Zdenerwowana, mój baby blus przeżyłam w szpitalu. W tych trudnych chwilach mogłam liczyć na wspaniałą pomoc. Ja i mój synek zostaliśmy otoczeni nie tylko profesjonalną opieką ale spotkaliśmy się z ogromną życzliwością i empatią ze strony ludzi pracujących w tym szpitalu. Pielęgniarki od noworodków, jak prawdziwe „ciocie” opiekowały się moim skarbem i robiły wszystko, aby pomóc w trudnościach. Ja natomiast zawsze mogłam liczyć na cierpliwe wysłuchanie i wsparcie. W rozmowie z jedną z pielęgniarek od noworodków, usłyszałam, że „ona nic takiego wielkiego nie robi, stara się tylko pracować sercem”. Właśnie za to okazane nam serce, jeszcze raz serdecznie dziękujemy całemu personelowi . W szkolnej skali ocen za opiekę nad pacjentkami i dziećmi wystawiam szpitalowi 6+ Mama Maćka i Olka

Martyna2605
05-11-2015 11:52

Poród nie należał do łatwych, ale pomimo to dobrze wspominam pobyt w szpitalu. Spędziłam 10 dni w szpitalu ze względu na synka. Położne otoczyły mnie swoją opieką i pomagały w trudnych chwilach. Najbardziej jestem wdzięczna pielęgniarkom z noworodków, które opiekowały się moim synkiem przez te 10 dni, w pierwszych dwóch dobach spędziły więcej czasu z Nim niż Ja niestety. Kontakt skóra do skóry trwał bardzo krótko ze względu na zły stan dziecka. Pomimo wielu przykrych chwil, polecam paniom ten szpital.

Antuanetta
23-05-2015 18:09
Rok narodzin dziecka: 2010

Bardzo miło wspominam poród w tym szpitalu, opieka podczas porodu fachowa, niestety kontakt dziecka "skóra do skóry" nieprzerwanie przez 2 godziny to klamstwo. Mój syn był zdrowy, a nie połozono mi go na piersi tylko od razu przeniesiono do badania i owinięto z wielka precyzją w sztywny kokon. Ciagle płąkał, póxniej okazało się, że załozono mu różowe śpiochy dla wcześniaka o wiele za małe, no ale cóż połozna nie chciała słuchać że urodzę chłopca. Trudno. Najgorzej jednak wspominam totalny brak wsparcia w opiece laktacyjnej. Miałam wrażenie, że każda połozna i lekarz boja się moich pytań, a było ich dużo, bo mój syn nie ssał piersi, odwracał glowę, masakra. Każdy mówił, że jakos to będzie, jakoś, tyle, że on przez dwie doby ani kropli mleka nie wypił. Wypuszczono mnie do domu i pozbyto się problemu.

moniczka
01-04-2014 19:13

Ja bym poleciła ten szpital bo lekarze są bardzo fajni. Pielęgniarki i położne nie są złe. Jak najbardziej polecam ten szpital, żebym teraz była w ciąży to bym tam rodziła :)

anetka
31-01-2014 11:53

Rodziłam w 2013r. Opieka podczas porodu była ok, pielęgniarki miłe, pomocne. Pokój w którym przebywałam był czysty, łazienka ok. Jedyne co mi się nie podobało- to, że nie mogłam rodzić na stojąco i to, że memu dziecku podali szczepionkę bez wcześniejszego poinformowania mnie.

akuszerka
03-05-2013 14:08

To będzie taka nietypowa opinia - bo położnej pracującej w tym oddziale. Opinia P. Kasi z porodu 2006 roku to przeszłość. Siedem lat (do stanu dzisiejszego) "robi różnicę". Proszę oceniać pracę konkretnych grup zawodowych, albo formułować rzeczywiste zarzuty, pretensje - choćby po to, żebyśmy mogły (my jako położne) to zmienić.

Kasia
21-11-2012 10:54
Rok narodzin dziecka: 2006

Urodziłam tu pierwsze dziecko, drugiego już tu nie rodziłam i całe szczęście!!! Opieka przed porodem, w trakcie porodu i dłuuuugi poród był koszmarem :-( Do tego stopnia, że jak wchodzę do szpitala, to oblewa mnie zimny pot do dnia dzisiejszego :-( Można by tak pisać i pisać. Jedyny minimalny plus, to przyzwoite warunki i opieka po porodzie (niektórych położnych). NIE POLECAM!!! ODPOWIEDŹ do P. AKUSZERKI: P. AKUSZERKO, z całym szacunkiem do Pani pracy. Ale z opinii moich koleżanek, które rodziły 3 lata, 2 lata temu czy nawet w zeszłym roku w Giżyckim szpitalu, to mało się zmieniło :-( One nie mają miłych wspomnień, mają podobne do moich :-( Ja swojej opinii nie zmienię bo zostałam potraktowana proszę mi wierzyć, okropnie :-( I napisałam tylko bardzo ogólnie. Nie chciałam pisać szczegółów. I nie "obwiniam" tu wszystkich. Bo tak jak napisałam, opieka NIEKTÓRYCH położnych była taka, jaka powinna być (po porodzie) w moim przypadku. Może akurat to była Pani opieka ... Ale to kropla w morzu. Pozdrawiam.