Opis placówki
A A A

ARTMEDIK Sp.z o.o. Szpital Specjalistyczny im. Władysława Biegańskiego

Małogoska 25 28-300 Jędrzejów Pokaż na mapie Ostatnia aktualizacja: 06-10-2015
41 386 14 91/92/93
www.szpital-jedrzejow.pl
biuro@szpital-jedrzejow.pl


Dane dotyczące oddziału położniczego i neonatologicznego otrzymane od szpitala w roku 2014.

Ordynatorzy: położnictwa – Tomasz Biskup (od 2002), neonatologii – Małgorzata Gołąb (od 2008), położna oddziałowa położnictwa i neonatologii – Elżbieta Maj (od 2008).

Szpital posiada tytuł „Szpital Przyjazny Dziecku” – rok oceny: 2010.

Stopień referencyjności oddziału położniczego i neonatologicznego - I

Szkoła Rodzenia

Szpital prowadzi bezpłatną szkołę rodzenia. Osoba do kontaktu: Elżbieta Maj, tel.: 692 588 368, e-mail: ela@videomaja.com

Izba Przyjęć

Można obejrzeć oddział położniczy przed porodem indywidualnie, a także w grupie, w ramach zajęć szkoły rodzenia. Wymagane dokumenty przy przyjęciu do szpitala: karta ciąży, dowód osobisty, wyniki badań. Plan porodu jest dołączany do dokumentacji. Kobieta podpisuje przy przyjęciu do szpitala zgodę na poszczególne zabiegi oraz wyraża pisemną zgodę bezpośrednio przed zabiegami/czynnościami. Golenie i lewatywa na prośbę pacjentki.

Warunki i wyposażenie

Trakt porodowy z 1 stanowiskiem oraz sale jednoosobowe dostępne są dla wszystkich rodzących, bez opłat. Do dyspozycji rodzących: worek sako, piłka, drabinka, materac.

Poród

Wenflon zakładany jest w trakcie lub po porodzie, jeśli sytuacja tego wymaga. Plan porodu jest omawiany, gdy pozwala na to czas. Zapis KTG w porodzie niskiego ryzyka prowadzony jest raz na jakiś czas. Rodząca może pić i jeść. Personel zachęca do aktywności.
Dostępne sposoby łagodzenia bólu:
- niefarmakologiczne: pozycje wertykalne, ciepły prysznic, obecność bliskiej osoby
- farmakologiczne: gaz wziewny.
Wszystkie metody łagodzenia bólu są omawiane z rodzącą. Znieczulenie dolędźwiowe nie jest dostępne.
Parcie:
II okres porodu najczęściej przebiega w pozycji leżącej. Personel informuje z własnej inicjatywy o przebiegu porodu i stosowanych środkach i zabiegach. Życzenia rodzącej (dotyczące ochrony krocza, parcia w wybranej pozycji etc.) są uwzględniane w większości sytuacji. Obecność studentów tylko za zgodą rodzącej. Życzenia rodzącej (dotyczące ochrony krocza, parcia w wybranej pozycji etc.) są uwzględniane w większości sytuacji.

Poród z osobą towarzyszącą

Możliwy poród z jedną osobą towarzyszącą. Równoczesnie szpital informuje, że rodzącej i jej partnerowi może towarzyszyć doula. Osoba towarzysząca może zostać, ile chce. W trakcie cesarskiego cięcia osoba towarzysząca nie może być obecna, ale może po porodzie kangurować dziecko. Przystawienie dziecka do piersi możliwe po zakończeniu operacji.

Kontakt z dzieckiem

Po porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na piersi. Brak jednoznacznej informacji, dotyczącej długości i przebiegu kontaktu matki z dzieckiem po porodzie. Ojciec dziecka może przeciąć pępowinę. Pierwsze karmienie odbywa się jeszcze w sali porodowej. Wstępna ocena Apgar dokonywana jest w sali porodowej przez lekarza neonatologa. Mierzenie i ważenie dziecka odbywa się po 2 godzinach od porodu w kąciku noworodka w pobliżu matki. Osoba towarzysząca może być przy tym obecna oraz zostać tak długo, ile chce, również w oddziale położniczym. Pierwsza kąpiel drugiej dobie życia dziecka.

Po porodzie

Można obejrzeć oddział neonatologiczny przed porodem. Oddział pracuje w systemie rooming-in, dysponuje 13 łóżkami, wszystkie dla matek z dziećmi. 1 w.c. i 1 prysznic przypadają na 3 łóżka. Matki przebywają ze zdrowymi dziećmi przez całą dobę, ale mają możliwość oddania dziecka na parę godzin pod opiekę personelu. Jeśli dziecko z powodów zdrowotnych znajduje się osobno, to matka może z nim przebywać bez ograniczeń. Pobyt w oddziale trwa średnio 3 dni po porodzie drogami natury, po porodzie zabiegowym i po cesarskim cięciu. Na prośbę kobiety możliwy jest szybszy wypis ze szpitala. Matka uczona jest pielęgnacji dziecka, a wszystkie zabiegi pielęgnacyjne odbywają się w jej obecności. Personel z własnej inicjatywy informuje o stanie zdrowia dziecka. Matka (lub ojciec) mogą być obecni w trakcie badania lekarskiego i szczepień dziecka. Matki uczone są jak karmić piersią, mogą skorzystać z porad doradcy laktacyjnego, a także psychologa. Noworodki są dokarmiane sztucznym mlekiem na prośbę matki oraz ze wskazań medycznych. Przy oddziale działa Poradnia Laktacyjna, tel: 41 386 21 83 (przyjęcia po uzgodnieniu telefonicznym).
Odwiedziny o dowolnej porze w sali, w której leży matka, w świetlicy lub specjalnym miejscu, przystosowanym do wizyt oraz na korytarzu.

Opłaty

Nie ma opłat.

Opinie

Warunki lokalowe:
Opieka w czasie porodu:
Opieka po porodzie:
Polecałabym ten szpital:
Ogółem z 6 ocen:


Rodziłaś tu? Oceń ten szpital.

Dane statystyczne

Liczba porodów
 
441 Cesarskie cięcia
 
52.00%
Nacięcia krocza
 
30.00% Znieczulenie dolarganem
 
0.00%
Znieczulenie zwenątrzoponowe
 
Nie Znieczulenie gazem wziewnym
 
Tak

Komentarze

Ewcia
15-01-2016 22:46
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2016

W ubiegły poniedziałek trafiłam na oddział z bólami porodowymi już od rejestracji miałam zapewnioną opiekę i wsparcie. Wszystkie badania były przeprowadzone delikatnie i profesjonalnie. Pani położna pomogła mi przejść przez poród. Trauma z pierwszego porodu i strach dzięki tej Pani został zastąpiona doświadczeniem ze mozna być traktowanym z szacunkiem. Opieka po porodzie zarówno dla mnie jak i mojego maleństwa na najwyższym poziomie. Personel miły doświadczony i zawsze chętny do pomocy bez względu na godzinę. Z czystym sumieniem mogę polecić wszystkim przyzlym mamom.

he_he
08-09-2014 16:45
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2014

moja córeczka przyszła na świat na oddziale ginekologiczno-położniczym w jędrzejowskim szpitalu im. Biegańskiego. Pełne zaangażowanie lekarzy ginekologów wraz ze wspaniałymi pielęgniarkami na oddziale wpływało na świetną atmosferę jaka tam panuje. Wspaniale poprowadzona ciąża i spokojny poród. Razem z żoną jesteśmy bardzo zadowoleni i jesteśmy pewni, że kolejne dziecko także przyjdzie na świat na tym oddziale.

Adamo
08-08-2014 00:04
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2014

Witam, Jestem świeżo upieczonym ojcem prześlicznej, maluteńkiej dziewczynki :) Z żoną trafiliśmy na odział położniczy w szpitalu w Jędrzejowie. Zostaliśmy mile zaskoczeni Personel był w pełni profesjonalny. Podejście do pacjenta wyśmienite, żona była pod dobra opieką :) Do tego odział jest nowy, a więc przytulne sale jedno lub dwuosobowe w przyjaznych kolorach co pomaga w odprężeniu :) Panowała bardzo przyjazna atmosfera :) Położna sympatyczna, była wsparciem w tej sytuacji. Przed porodem mieliśmy pełno obaw z nim związanych, ale jak się okazało były one nieuzasadnione! Po porodzę, żona mogła liczyć na pełną pomoc przy dzidziusiu :) Gorąco polecam ten szpital przyszłym rodzicom :)! Dużo pomogła nam przy szpitalna szkoła rodzenia :)

OPWP
14-12-2013 13:59
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2011

Córkę rodziłam trzy lata temu, ale wiele się zmieniło od tamtej pory w Jędrzejowskim szpitalu. Warunki lokalowe jeszcze przed dwoma laty były takie same jak 20 lat temu - teraz jest nowy oddział (P.-N.), nowe sale (jedno- i dwu-osobowe z łazienkami). Oczywiście wszystko nowe i zadbane. Co do opieki to te kilka lat temu było moim zdaniem dobrze z malutkim plusem; jak jest teraz ocenię za kilka tygodni bo oczekuję kolejnego dzieciątka. Polecam też gorąco szkołę rodzenia przy szpitalu - pomaga mamom i tatusiom nawet za drugim razem:) (s. rodzenia jest darmowa).

ol
30-09-2013 08:33
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2013

Gdy dziecko płakało położne wmawiały ,że brak instynktu macierzyńskiego, a dziecko było głodne, szkoda że nikt się nie zorientował że mama nie ma pokarmu, a waga dziecku spadała, ale co tam...

alicja
19-04-2013 04:13
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2013

To byl istny horror! Nikt nigdy w zyciu mnie tak nie zgnoil jak podczas porodu w szpitalu w Jedrzejowie! Polozne bardziej interesowaly moje osobiste sprawy, niz sam porod. Brak intymnosc! Caly personel (wlacznie z pryszczata salowa) przeparadowal przed moim kroczem. Nacinano mnie bez znieczulenia i szyto bez znieczulenia, przy otwartych drzwiach, wstyd mi bylo krzyczec! Nie wszystkie rodzace byly tak odporne jak ja - ich dzikie wycie przesladuje mnie do dzis. I te niewybredne komentarze na temat mojego krocza. Pielegniarka powiedziala mi, ze ogladala program, w ktorym kobiety «operowaly sobie cipki», a polozna, ktora mnie szyla, dodala, ze zalozi mi jeszcze jeden szew, zeby «mezowi dobrze zrobic»! A i dalam E. Maj lapowke, a po porodzie chamowate polozne dostaly placek i butle wodki. Limit 2000 znakow nie pozwala mi opisac wszystkich upokorzen na jakie mnie tam narazono. Omijac te rzeznie szerokim lukiem!

Kasia
22-10-2012 13:47
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2012

Brak pomocy przy karmieniu piersią, w trudnościach z laktacją, każą podpisywać dokumenty, że się taką pomoc uzyskało,słaba opieka ze strony pielęgniarek od noworodków, ciężko uzyskać jakiekolwiek informacje na temat pielęgnacji dziecka . Pielęgniarki od noworodków i położne w momencie kiedy się zaczyna od nich oczekiwać pomocy robią się opryskliwe i nieprzyjemne. Pobyt w tym szpitalu to dla mnie była straszna trauma.

lusilu
16-10-2012 23:52
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2012

Sąsiadka tu rodziłą w tym roku i opowiadała, że zamiast normalnego łóżka to miała deskę położoną pod materacem, personel bardzo nie przyjemny, gdy poszła do położnej w nocy to ta miała pretensje że ją obudziła. Powiedziała też że gdy 17 letnią dziewczynę przywieziono po cesarskim i dano jej dziecko i ta nie umiała go przyłożyć do piersi to lekarka powiedziała do niej że nie nadaje się na matkę. SZOK

Dodaj opinię

Szukaj

Wesprzyj nas!