ARTMEDIK Sp.z o.o. Szpital Specjalistyczny im. Władysława Biegańskiego

Małogoska 25 28-300 Jędrzejów Pokaż na mapie Ostatnia aktualizacja: 06-10-2015
41 386 14 91/92/93
www.szpital-jedrzejow.pl
biuro@szpital-jedrzejow.pl

Dane dotyczące oddziału położniczego i neonatologicznego otrzymane od szpitala w roku 2014.

Ordynatorzy: położnictwa – Tomasz Biskup (od 2002), neonatologii – Małgorzata Gołąb (od 2008), położna oddziałowa położnictwa i neonatologii – Elżbieta Maj (od 2008).

Szpital posiada tytuł „Szpital Przyjazny Dziecku” – rok oceny: 2010.

Stopień referencyjności oddziału położniczego i neonatologicznego - I

Szpital prowadzi bezpłatną szkołę rodzenia. Osoba do kontaktu: Elżbieta Maj, tel.: 692 588 368, e-mail: ela@videomaja.com

Można obejrzeć oddział położniczy przed porodem indywidualnie, a także w grupie, w ramach zajęć szkoły rodzenia. Wymagane dokumenty przy przyjęciu do szpitala: karta ciąży, dowód osobisty, wyniki badań. Plan porodu jest dołączany do dokumentacji. Kobieta podpisuje przy przyjęciu do szpitala zgodę na poszczególne zabiegi oraz wyraża pisemną zgodę bezpośrednio przed zabiegami/czynnościami. Golenie i lewatywa na prośbę pacjentki.

Trakt porodowy z 1 stanowiskiem oraz sale jednoosobowe dostępne są dla wszystkich rodzących, bez opłat. Do dyspozycji rodzących: worek sako, piłka, drabinka, materac.

Wenflon zakładany jest w trakcie lub po porodzie, jeśli sytuacja tego wymaga. Plan porodu jest omawiany, gdy pozwala na to czas. Zapis KTG w porodzie niskiego ryzyka prowadzony jest raz na jakiś czas. Rodząca może pić i jeść. Personel zachęca do aktywności.
- niefarmakologiczne: pozycje wertykalne, ciepły prysznic, obecność bliskiej osoby
- farmakologiczne: gaz wziewny.
Wszystkie metody łagodzenia bólu są omawiane z rodzącą. Znieczulenie dolędźwiowe nie jest dostępne.
II okres porodu najczęściej przebiega w pozycji leżącej. Personel informuje z własnej inicjatywy o przebiegu porodu i stosowanych środkach i zabiegach. Życzenia rodzącej (dotyczące ochrony krocza, parcia w wybranej pozycji etc.) są uwzględniane w większości sytuacji. Obecność studentów tylko za zgodą rodzącej. Życzenia rodzącej (dotyczące ochrony krocza, parcia w wybranej pozycji etc.) są uwzględniane w większości sytuacji.

Możliwy poród z jedną osobą towarzyszącą. Równoczesnie szpital informuje, że rodzącej i jej partnerowi może towarzyszyć doula. Osoba towarzysząca może zostać, ile chce. W trakcie cesarskiego cięcia osoba towarzysząca nie może być obecna, ale może po porodzie kangurować dziecko. Przystawienie dziecka do piersi możliwe po zakończeniu operacji.

Po porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na piersi. Brak jednoznacznej informacji, dotyczącej długości i przebiegu kontaktu matki z dzieckiem po porodzie. Ojciec dziecka może przeciąć pępowinę. Pierwsze karmienie odbywa się jeszcze w sali porodowej. Wstępna ocena Apgar dokonywana jest w sali porodowej przez lekarza neonatologa. Mierzenie i ważenie dziecka odbywa się po 2 godzinach od porodu w kąciku noworodka w pobliżu matki. Osoba towarzysząca może być przy tym obecna oraz zostać tak długo, ile chce, również w oddziale położniczym. Pierwsza kąpiel drugiej dobie życia dziecka.

Można obejrzeć oddział neonatologiczny przed porodem. Oddział pracuje w systemie rooming-in, dysponuje 13 łóżkami, wszystkie dla matek z dziećmi. 1 w.c. i 1 prysznic przypadają na 3 łóżka. Matki przebywają ze zdrowymi dziećmi przez całą dobę, ale mają możliwość oddania dziecka na parę godzin pod opiekę personelu. Jeśli dziecko z powodów zdrowotnych znajduje się osobno, to matka może z nim przebywać bez ograniczeń. Pobyt w oddziale trwa średnio 3 dni po porodzie drogami natury, po porodzie zabiegowym i po cesarskim cięciu. Na prośbę kobiety możliwy jest szybszy wypis ze szpitala. Matka uczona jest pielęgnacji dziecka, a wszystkie zabiegi pielęgnacyjne odbywają się w jej obecności. Personel z własnej inicjatywy informuje o stanie zdrowia dziecka. Matka (lub ojciec) mogą być obecni w trakcie badania lekarskiego i szczepień dziecka. Matki uczone są jak karmić piersią, mogą skorzystać z porad doradcy laktacyjnego, a także psychologa. Noworodki są dokarmiane sztucznym mlekiem na prośbę matki oraz ze wskazań medycznych. Przy oddziale działa Poradnia Laktacyjna, tel: 41 386 21 83 (przyjęcia po uzgodnieniu telefonicznym).
Odwiedziny o dowolnej porze w sali, w której leży matka, w świetlicy lub specjalnym miejscu, przystosowanym do wizyt oraz na korytarzu.

Nie ma opłat.

Nie Znieczulenie gazem wziewnym

Ewcia
15-01-2016 22:46

W ubiegły poniedziałek trafiłam na oddział z bólami porodowymi już od rejestracji miałam zapewnioną opiekę i wsparcie. Wszystkie badania były przeprowadzone delikatnie i profesjonalnie. Pani położna pomogła mi przejść przez poród. Trauma z pierwszego porodu i strach dzięki tej Pani został zastąpiona doświadczeniem ze mozna być traktowanym z szacunkiem. Opieka po porodzie zarówno dla mnie jak i mojego maleństwa na najwyższym poziomie. Personel miły doświadczony i zawsze chętny do pomocy bez względu na godzinę. Z czystym sumieniem mogę polecić wszystkim przyzlym mamom.

he_he
08-09-2014 16:45

moja córeczka przyszła na świat na oddziale ginekologiczno-położniczym w jędrzejowskim szpitalu im. Biegańskiego. Pełne zaangażowanie lekarzy ginekologów wraz ze wspaniałymi pielęgniarkami na oddziale wpływało na świetną atmosferę jaka tam panuje. Wspaniale poprowadzona ciąża i spokojny poród. Razem z żoną jesteśmy bardzo zadowoleni i jesteśmy pewni, że kolejne dziecko także przyjdzie na świat na tym oddziale.

Adamo
08-08-2014 00:04

Witam, Jestem świeżo upieczonym ojcem prześlicznej, maluteńkiej dziewczynki :) Z żoną trafiliśmy na odział położniczy w szpitalu w Jędrzejowie. Zostaliśmy mile zaskoczeni Personel był w pełni profesjonalny. Podejście do pacjenta wyśmienite, żona była pod dobra opieką :) Do tego odział jest nowy, a więc przytulne sale jedno lub dwuosobowe w przyjaznych kolorach co pomaga w odprężeniu :) Panowała bardzo przyjazna atmosfera :) Położna sympatyczna, była wsparciem w tej sytuacji. Przed porodem mieliśmy pełno obaw z nim związanych, ale jak się okazało były one nieuzasadnione! Po porodzę, żona mogła liczyć na pełną pomoc przy dzidziusiu :) Gorąco polecam ten szpital przyszłym rodzicom :)! Dużo pomogła nam przy szpitalna szkoła rodzenia :)

OPWP
14-12-2013 13:59
Rok narodzin dziecka: 2011

Córkę rodziłam trzy lata temu, ale wiele się zmieniło od tamtej pory w Jędrzejowskim szpitalu. Warunki lokalowe jeszcze przed dwoma laty były takie same jak 20 lat temu - teraz jest nowy oddział (P.-N.), nowe sale (jedno- i dwu-osobowe z łazienkami). Oczywiście wszystko nowe i zadbane. Co do opieki to te kilka lat temu było moim zdaniem dobrze z malutkim plusem; jak jest teraz ocenię za kilka tygodni bo oczekuję kolejnego dzieciątka. Polecam też gorąco szkołę rodzenia przy szpitalu - pomaga mamom i tatusiom nawet za drugim razem:) (s. rodzenia jest darmowa).

ol
30-09-2013 08:33

Gdy dziecko płakało położne wmawiały ,że brak instynktu macierzyńskiego, a dziecko było głodne, szkoda że nikt się nie zorientował że mama nie ma pokarmu, a waga dziecku spadała, ale co tam...

alicja
19-04-2013 04:13

To byl istny horror! Nikt nigdy w zyciu mnie tak nie zgnoil jak podczas porodu w szpitalu w Jedrzejowie! Polozne bardziej interesowaly moje osobiste sprawy, niz sam porod. Brak intymnosc! Caly personel (wlacznie z pryszczata salowa) przeparadowal przed moim kroczem. Nacinano mnie bez znieczulenia i szyto bez znieczulenia, przy otwartych drzwiach, wstyd mi bylo krzyczec! Nie wszystkie rodzace byly tak odporne jak ja - ich dzikie wycie przesladuje mnie do dzis. I te niewybredne komentarze na temat mojego krocza. Pielegniarka powiedziala mi, ze ogladala program, w ktorym kobiety «operowaly sobie cipki», a polozna, ktora mnie szyla, dodala, ze zalozi mi jeszcze jeden szew, zeby «mezowi dobrze zrobic»! A i dalam E. Maj lapowke, a po porodzie chamowate polozne dostaly placek i butle wodki. Limit 2000 znakow nie pozwala mi opisac wszystkich upokorzen na jakie mnie tam narazono. Omijac te rzeznie szerokim lukiem!

Kasia
22-10-2012 13:47
Rok narodzin dziecka: 2012

Brak pomocy przy karmieniu piersią, w trudnościach z laktacją, każą podpisywać dokumenty, że się taką pomoc uzyskało,słaba opieka ze strony pielęgniarek od noworodków, ciężko uzyskać jakiekolwiek informacje na temat pielęgnacji dziecka . Pielęgniarki od noworodków i położne w momencie kiedy się zaczyna od nich oczekiwać pomocy robią się opryskliwe i nieprzyjemne. Pobyt w tym szpitalu to dla mnie była straszna trauma.

lusilu
16-10-2012 23:52
Rok narodzin dziecka: 2012

Sąsiadka tu rodziłą w tym roku i opowiadała, że zamiast normalnego łóżka to miała deskę położoną pod materacem, personel bardzo nie przyjemny, gdy poszła do położnej w nocy to ta miała pretensje że ją obudziła. Powiedziała też że gdy 17 letnią dziewczynę przywieziono po cesarskim i dano jej dziecko i ta nie umiała go przyłożyć do piersi to lekarka powiedziała do niej że nie nadaje się na matkę. SZOK