ARTMEDIK Sp.z o.o. Szpital Specjalistyczny im. Władysława Biegańskiego

Małogoska 25 28-300 Jędrzejów Pokaż na mapie Ostatnia aktualizacja: 06-10-2015
41 386 14 91/92/93
www.szpital-jedrzejow.pl
biuro@szpital-jedrzejow.pl

Dane dotyczące oddziału położniczego i neonatologicznego otrzymane od szpitala w roku 2014.

Ordynatorzy: położnictwa – Tomasz Biskup (od 2002), neonatologii – Małgorzata Gołąb (od 2008), położna oddziałowa położnictwa i neonatologii – Elżbieta Maj (od 2008).

Szpital posiada tytuł „Szpital Przyjazny Dziecku” – rok oceny: 2010.

Stopień referencyjności oddziału położniczego i neonatologicznego - I

Szpital prowadzi bezpłatną szkołę rodzenia. Osoba do kontaktu: Elżbieta Maj, tel.: 692 588 368, e-mail: ela@videomaja.com

Można obejrzeć oddział położniczy przed porodem indywidualnie, a także w grupie, w ramach zajęć szkoły rodzenia. Wymagane dokumenty przy przyjęciu do szpitala: karta ciąży, dowód osobisty, wyniki badań. Plan porodu jest dołączany do dokumentacji. Kobieta podpisuje przy przyjęciu do szpitala zgodę na poszczególne zabiegi oraz wyraża pisemną zgodę bezpośrednio przed zabiegami/czynnościami. Golenie i lewatywa na prośbę pacjentki.

Trakt porodowy z 1 stanowiskiem oraz sale jednoosobowe dostępne są dla wszystkich rodzących, bez opłat. Do dyspozycji rodzących: worek sako, piłka, drabinka, materac.

Wenflon zakładany jest w trakcie lub po porodzie, jeśli sytuacja tego wymaga. Plan porodu jest omawiany, gdy pozwala na to czas. Zapis KTG w porodzie niskiego ryzyka prowadzony jest raz na jakiś czas. Rodząca może pić i jeść. Personel zachęca do aktywności.
- niefarmakologiczne: pozycje wertykalne, ciepły prysznic, obecność bliskiej osoby
- farmakologiczne: gaz wziewny.
Wszystkie metody łagodzenia bólu są omawiane z rodzącą. Znieczulenie dolędźwiowe nie jest dostępne.
II okres porodu najczęściej przebiega w pozycji leżącej. Personel informuje z własnej inicjatywy o przebiegu porodu i stosowanych środkach i zabiegach. Życzenia rodzącej (dotyczące ochrony krocza, parcia w wybranej pozycji etc.) są uwzględniane w większości sytuacji. Obecność studentów tylko za zgodą rodzącej. Życzenia rodzącej (dotyczące ochrony krocza, parcia w wybranej pozycji etc.) są uwzględniane w większości sytuacji.

Możliwy poród z jedną osobą towarzyszącą. Równoczesnie szpital informuje, że rodzącej i jej partnerowi może towarzyszyć doula. Osoba towarzysząca może zostać, ile chce. W trakcie cesarskiego cięcia osoba towarzysząca nie może być obecna, ale może po porodzie kangurować dziecko. Przystawienie dziecka do piersi możliwe po zakończeniu operacji.

Po porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na piersi. Brak jednoznacznej informacji, dotyczącej długości i przebiegu kontaktu matki z dzieckiem po porodzie. Ojciec dziecka może przeciąć pępowinę. Pierwsze karmienie odbywa się jeszcze w sali porodowej. Wstępna ocena Apgar dokonywana jest w sali porodowej przez lekarza neonatologa. Mierzenie i ważenie dziecka odbywa się po 2 godzinach od porodu w kąciku noworodka w pobliżu matki. Osoba towarzysząca może być przy tym obecna oraz zostać tak długo, ile chce, również w oddziale położniczym. Pierwsza kąpiel drugiej dobie życia dziecka.

Można obejrzeć oddział neonatologiczny przed porodem. Oddział pracuje w systemie rooming-in, dysponuje 13 łóżkami, wszystkie dla matek z dziećmi. 1 w.c. i 1 prysznic przypadają na 3 łóżka. Matki przebywają ze zdrowymi dziećmi przez całą dobę, ale mają możliwość oddania dziecka na parę godzin pod opiekę personelu. Jeśli dziecko z powodów zdrowotnych znajduje się osobno, to matka może z nim przebywać bez ograniczeń. Pobyt w oddziale trwa średnio 3 dni po porodzie drogami natury, po porodzie zabiegowym i po cesarskim cięciu. Na prośbę kobiety możliwy jest szybszy wypis ze szpitala. Matka uczona jest pielęgnacji dziecka, a wszystkie zabiegi pielęgnacyjne odbywają się w jej obecności. Personel z własnej inicjatywy informuje o stanie zdrowia dziecka. Matka (lub ojciec) mogą być obecni w trakcie badania lekarskiego i szczepień dziecka. Matki uczone są jak karmić piersią, mogą skorzystać z porad doradcy laktacyjnego, a także psychologa. Noworodki są dokarmiane sztucznym mlekiem na prośbę matki oraz ze wskazań medycznych. Przy oddziale działa Poradnia Laktacyjna, tel: 41 386 21 83 (przyjęcia po uzgodnieniu telefonicznym).
Odwiedziny o dowolnej porze w sali, w której leży matka, w świetlicy lub specjalnym miejscu, przystosowanym do wizyt oraz na korytarzu.

Nie ma opłat.

Nie Znieczulenie gazem wziewnym

Ewcia
15-01-2016 22:46

W ubiegły poniedziałek trafiłam na oddział z bólami porodowymi już od rejestracji miałam zapewnioną opiekę i wsparcie. Wszystkie badania były przeprowadzone delikatnie i profesjonalnie. Pani położna pomogła mi przejść przez poród. Trauma z pierwszego porodu i strach dzięki tej Pani został zastąpiona doświadczeniem ze mozna być traktowanym z szacunkiem. Opieka po porodzie zarówno dla mnie jak i mojego maleństwa na najwyższym poziomie. Personel miły doświadczony i zawsze chętny do pomocy bez względu na godzinę. Z czystym sumieniem mogę polecić wszystkim przyzlym mamom.

07-01-2016 17:27

Trafiłam na oddział położniczy już po terminie i bardzo się bałam. Miałam jednak bardzo miłą położną i lekarza. Dostałam na wywołanie porodu i po około godzinie córeczka byłą już na świecie. Panie z noworodków również miłe i życzliwe. Polecam ten szpital.

xxxx
16-12-2015 20:48

Trafiłam na oddział położniczy już po terminie i powiem że bardzo się bałam.Trafiłam na bardzo miłą panią położną i pana doktora. Dostałam kroplówkę na wywołanie porodu i po około godzinie córka była już na świecie. Panie z noworodków również bardzo miłe. Polecam ten szpital.

09-12-2015 22:01

Witam, chcę zachęcić mamy do porodu w szpitalu w Jędrzejowie. Ja zostałam przyjęta bardzo miło, położne, miłe, oddane swojej pracy jak i cały personel na ginekologii i położnictwie pełen profesjonalizm, podejście do pacjentki i maleństwa zawsze z szacunkiem i sercem.

xxxx
03-12-2015 16:40

Rodziłam w tym szpitalu i polecam innym rodzącym. Opieka personelu na najwyższym poziomie. Czułam się tam komfortowo i bezpiecznie. Polecam.

Asia
22-10-2015 19:53

Polecam szpital w Jędrzejowie, opieka profesjonalna, świetna kadra medyczna a położne z prawdziwym powołaniem Oddział czysty i przyjazny młodej mamie i jej dzieciątku.

Asia
15-10-2015 20:59

W szpitalu w Jędrzejowie rodziłam w lutym. Poród przebiegł bardzo sprawnie, opieka podczas porodu jak i po bardzo dobra. Zawsze można się pielęgniarek jak i położnych o wszystko zapytać i chętnie odpowiadają. Bardzo mili lekarze.

08-10-2015 10:39

Rodziłam w tym szpitalu w zeszłym roku. Opieka, podejście do sytuacji, zaangażowanie personelu rewelacyjne, czułam się tam komfortowo i bezpiecznie. Opieka neonatologiczna również bez zastrzeżeń.

Basia
11-09-2015 12:29

Serdecznie polecam oddział ginekologiczno położniczy tego szpitala. Urodziłam tu synka i jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni, że zdecydowaliśmy się na poród w tym szpitalu. Warunki lokalowe na oddziale są bardzo dobre, a opieka personelu na najwyższym poziomie. Było widać że personel wykonuje swoją pracę z przyjemnością, a ja po porodzie zawsze mogłam liczyć na pomoc pielęgniarek w opiece nad maluchem.

08-09-2015 21:58

To mój drugi poród w tym szpitalu. Zarówno teraz jak i przy poprzednim porodzie byłam bardzo zadowolona z opieki nade mną jak i nad dzidziusiem. Położna bardzo pomocna i życzliwa.