Opis placówki
A A A

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Malarkiewicz i Spółka” Sp.j.

Jagiellońska 78 10-357 Olsztyn Pokaż na mapie Ostatnia aktualizacja: 05-11-2014
89 535 73 03
www.szpital-olsztyn.pl
nzoz@szpital-olsztyn.pl


Dane dotyczące oddziału położniczego i neonatologicznego otrzymane od szpitala w roku 2014.

Ordynatorzy: położnictwa – Jan Malarkiewicz (od 1999), neonatologii – Maria Kuśmierska (od 2011), położna oddziałowa położnictwa i neonatologii – Agnieszka Terska (od 2012).

Stopień referencyjności oddziału położniczego i neonatologicznego - I

Szkoła Rodzenia

Szpital prowadzi płatną szkołę rodzenia. Osoba do kontaktu: Agnieszka Terska, tel.: 502 288 883, e-mail: nzoz@szpital-olsztyn.pl

Izba Przyjęć

Można obejrzeć oddział położniczy przed porodem. Wymagane dokumenty przy przyjęciu do szpitala: dowód osobisty, karta ciąży, wyniki badań, grupa krwi, HBS, WR, morfologia, cukier, mocz – badanie ogólne, GBS, HIV, HVC, ToxoJgM, USG. Plan porodu nie jest dołączony do dokumentacji. Kobieta wyraża zgodę pisemną bezpośrednio przed zabiegami (nacięcie krocza, cięcie cesarskie, znieczulenie do porodu/cięcia). Golenie i lewatywa na prośbę pacjentki.

Warunki i wyposażenie

Jednoosobowe sale, do dyspozycji rodzących: worek sako, piłka, materace.

Poród

Wenflon zakładany jest po przyjęciu do szpitala. Plan porodu omawiany jest z położną w sali porodowej. Zapis KTG w porodzie niskiego ryzyka prowadzony jest co 2-3 godziny. Badania wewnętrzne prowadzone co 2 godziny przez położną. Można pić, nie można jeść. Personel zachęca do aktywności.
Dostępne sposoby łagodzenia bólu:
- niefarmakologiczne: TENS, prysznic, masaż, muzykoterapia
- farmakologiczne: gaz wziewny, znieczulenie dolędźwiowe
Wszystkie metody łagodzenia bólu są omawiane z rodzącą. Znieczulenie dolędźwiowe jest dostępne nieodpłatnie dla wszystkich pacjentek. W znieczuleniu rodząca może się poruszać.
Parcie:
II okres porodu najczęściej przebiega w pozycji „swobodnej”. Rodząca jest informowana przez personel o stosowanych podczas porodu środkach i zabiegach oraz o przebiegu porodu. Życzenia rodzącej (dotyczące ochrony krocza, parcia w wybranej pozycji etc.) są uwzględniane w większości sytuacji. Możliwy poród w wodzie – zakończony urodzeniem dziecka do wody.

Poród z osobą towarzyszącą

Możliwy poród z osobą towarzyszącą. Rodzącej może też towarzyszyć doula. Osoba towarzysząca może zostać, ile chce. W trakcie cesarskiego cięcia osoba towarzysząca może być obecna (konieczny strój), a po porodzie kangurować dziecko. Przystawienie dziecka do piersi możliwe jeszcze w sali operacyjnej.

Kontakt z dzieckiem

Po porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na piersi. Nieprzerwany kontakt matki z dzieckiem po porodzie trwa powyżej 30 minut. Ojciec dziecka może przeciąć pępowinę. Pierwsze karmienie odbywa się jeszcze w sali porodowej. Wstępna ocena Apgar dokonywana jest przez lekarza neonatologa w sali porodowej. Mierzenie i ważenie dziecka odbywa się w kąciku noworodka w pobliżu matki po 30 minutach - 2 godzinach od porodu lub wtedy, gdy chcą rodzice dziecka. Osoba towarzysząca może być przy tym obecna oraz zostać tak długo, ile chce, może zostać także na noc. Pierwsza kąpiel po pierwszej dobie.

Po porodzie

Można obejrzeć oddział neonatologiczny przed porodem. Oddział pracuje w systemie rooming-in, jest 13 łóżek dla matek z dziećmi. 1 wc i 1 prysznic przypadają na 1 łóżko. Matki przebywają ze zdrowymi dziećmi przez całą dobę, ale mają możliwość oddania dziecka na parę godzin pod opiekę personelu. Jeśli dziecko z powodów zdrowotnych znajduje się osobno, to matka może z nim przebywać bez ograniczeń. Pobyt w oddziale trwa średnio 2 dni po porodzie drogami natury, 4 dni po porodzie zabiegowym i cesarskim cięciu. Na prośbę kobiety możliwy jest szybszy wypis ze szpitala. Matka uczona jest pielęgnacji dziecka, a wszystkie zabiegi pielęgnacyjne odbywają się w jej obecności. Personel z własnej inicjatywy informuje o stanie zdrowia dziecka. Matka (lub ojciec) mogą być obecni w trakcie badania lekarskiego i szczepień dziecka. Noworodki są dokarmiane sztucznym mlekiem ze wskazań medycznych. Matki uczone są jak karmić piersią, mogą skorzystać też z porad doradcy laktacyjnego, a także psychologa. Przy oddziale działa Poradnia Laktacyjna, tel.: 89 535 73 03, w godzinach 9-14.
Odwiedziny o dowolnej porze, w sali, w której leży matka lub specjalnym miejscu, przystosowanym do wizyt.

Opłaty

Nie ma opłat.

 

Opinie

Warunki lokalowe:
Opieka w czasie porodu:
Opieka po porodzie:
Polecałabym ten szpital:
Ogółem z 22 ocen:


Rodziłaś tu? Oceń ten szpital.

Dane statystyczne

Liczba porodów
 
868 Cesarskie cięcia
 
29.00%
Nacięcia krocza
 
46.00% Znieczulenie dolarganem
 
0.00%
Znieczulenie zwenątrzoponowe
 
Tak Znieczulenie gazem wziewnym
 
Tak

Komentarze

ela123
12-02-2015 12:52
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2015

Nie polecam tam rodzić. Od samego początku porodu prosiłam o znieczulenie, takze zapis znieczulenie jest dostępne nieodpłatnie dla wszystkich pacjentek nie jest prawdą. Przy rozwarciu 4 cm, podobno miałam za rzadkie skurcze (co nie jest argumentem zeby nie podać znieczulenia), a mysle ze poprostu nie dostałam znieczulenia, bo była niedziela, albo może trzeba było się drzeć w niebogłosy. no nie wiem. W każdym bądź razie zwodzenie pacjentki, że otrzyma znieczulenie dolędźwiowe, chociaz wiadomo ze tak nie będzie nie jest ok. Gazu wziewnego mi nawet nie zaproponowano, wiec nie wiem czy go mają. Personel zachęca do aktywności. Ja po każdym skurczu nie miałam siły, ale łóżko było rozbierane i na piłce musiałam odpoczywać. Tylko w trakcie ktg mogłam odpocząć na leżąco. Parłam bardzo mocno, także nie zostałam nacięta tylko popękałam. Szycie było w znieczuleniu miejscowym, niestety niektóre miejsca nie były znieczulone i odczuwałam ból przy szyciu. Także z małą na piersi, ciężko mi sie było skupić na niej, jak jeszcze szycie bolało .) Położna pomogła mi w porodzie, gdy głowka wychodziła, także tutaj plus. Jeśli chodzi o warunki no to są super. Ja przez pierwszy dzień byłam sama w pokoju. Czysto, ładnie, łazienka na dwu-osobowy pokój. Minus, że nie ma jakiegoś dzwonka by wezwać położną, więc trzeba krzyczeć albo czekać aż ktos zajrzy. Opieka po porodzie, no nie wiem co napisać. Były robione badanie małej, można było sie spytać zawsze o coś. Co jakiś czas przychodził ktoś i pytał czy jest dobrze. Pieluchy na początku partner przebierał, gdy jeszcze ja nie miałam siły wstać, a później już ja, wiec pomocy nie potrzebowałam. Tyle. NIe mam porównania z innymi szpitalami, więc nie wiem jak jest gdzieś indziej. Jeśli kobieta chce rodzić bez żadnego znieczulenia to jak najbardziej polecam ;)

ala
01-02-2015 20:38
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2014

Polecam, Wszystko się odbyło jak chciałam. No może oprócz tego, że nie udało się naturalnie. Pani doktor uratowała decyzją o cesarce zdrowie mojego synka. Wszystko jasne przejrzyste. Położne miłe i uczynne i super Panie salowe :)

sylwia
21-05-2014 00:21
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2013

Bardzo polecam ten magiczny szpital :) tam nie odczuwa się aż tak stresu i bólu. Super warunki. Położne bardzo miłe i pomocne. Jeśli miałabym rodzić drugi raz to tylko tam. Poród wspominam bardzo pozytywnie. To był mój pierwszy raz..towarzyszył strach i obawa..lecz przy takiej położnej jak Pani Sylwia czułam się spokojniej :) po porodzie warunki na sali były komfortowe. Miła i uprzejma obsługa. Sale zadbane i czyste. Mimo tego że to szpital nie odczuwałam zmęczenia tym miejscem. Polecam bardzo wszystkim przyszłym mamom które jeszcze nie wiedzą gdzie rodzić. ;) Ja dziewięć miesięcy temu też byłam w takiej sytuacji i szukałam najlepszej placówki. Lecz całkiem przez przypadek znalazłam ten cudowny szpital w lesie :) Ja i moja Antosia Lubimy Go ;)

Ewa Paulinek
02-05-2014 20:50
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2014

Jestem zachwycona pobytem w szpitalu Malarkiewicza! Miałam wykonywane planowane cesarskie cięcie - co prawda nie mam materiału porównawczego, ale do obsługi na sali operacyjnej nie mam najmniejszych zastrzeżeń, anestezjolog na bieżąco informował mnie o przebiegu operacji, a dziecko po zważeniu i zmierzeniu, na moja prośbę, dostałam "za pazuchę" i była cały czas przy mnie. Znakomite warunki lokalowe - nowy budynek, pokoje 1 lub 2-osobowe, każdy z łazienką. Fantastyczni lekarze i pediatrzy oraz największy skarb tego szpitala - cudowne położne, zawsze uśmiechnięte, gotowe pomagać w każdej sytuacji. Specjalne podziękowania dla pani Agnieszki Terskiej, która wyprowadziła nas z dużego problemu z karmieniem. Wyżywienie ( jak się siedzi w szpitalu tydzień to dość istotny temat) - jedzenie dobre, w ilościach zaspokajających duży głód. Z kateringu, szpital nie ma swojej kuchni. Pokoje sprzątane codziennie, śmieci usuwane nawet trzy razy dziennie - przesympatyczne salowe. Bezpłatny, nielimitowany dostęp do telewizora (tv naziemna). Dodatkowo dzięki położeniu szpital jest zaciszny, wręcz kameralny - za oknem zieleń i brak tłumów przewalających się przez korytarz. Jeżeli będę miała kolejne dzieci - to w Olsztynie TYLKO u Malarkiewicza!

paprykha
20-03-2014 22:31
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2014

Można rodzić po ludzku. W tym szpitalu tak !!! Był to mój drugi poród i całkowicie inny od pierwszego (rodziłam wtedy w innym szpitalu, poród był traumą). Personel uszanował mój plan porodu, wszystko odbyło się zgodnie z moimi "wymaganiami" (czyli jak najmniej interwencji medycznych). Położne cudowne, dzięki jednej z nich nie zostałam nacięta, a 3 dni po porodzie nie czułam, że rodziłam. I NARESZCIE szpital, w którym nie wymuszają pozycji półleżącej !!! A to bardzo bardzo ważne !! Opieka po porodzie profesjonalna i miła, nie wspominając już o warunkach jak w hotelu. Nie ma lepszego szpitala w Olsztynie :) Na koniec dodam, że Szpital Miejski i olsztyńscy lekarze są w zmowie i kreują fałszywy wizerunek Malarkiewicza rozsiewając nieprawdziwe plotki o szpitalu i kierując swoje pacjentki do Miejskiego. Nie wierzcie w te brednie !! W szpitalu jest wszystko co potrzeba, specjalistyczny sprzęt. Można przejść się w ciąży, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, oprowadzają po oddziale. Gorąco wszystkim polecam szpital :)

Rybka
08-03-2014 21:39
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2014

Urodziłam mojego Jasia w tym Szpitalu 2tyg.temu.Jestem z trojmiasta i włożyłem wiele wysiłku by trafić do tej kliniki.(200km).Sserdecznie polecam to miejsce wymarzone do porodu i powitania swojego maleństwa.Polozne Gosia i Agnieszka cudowne miłe i cierpliwe.Cały perso nel bardzo troskliwy.Respektuja wszystkie oczekiwania rodzącej.sale i warunki sanitarne na szóstkę.

pozytywna
04-03-2014 14:30
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2014

a jednak można rodzić po ludzku!można rodzić w świetnym zespole, na który ja trafiłam w trakcie porodu. Rodziłam ze wspaniałą położną, każdy krok porodu był konsultowany i omawiany ze mna, w miare rozwoju sytuacji tworzyłyśmy z położną plan porodu, moje życzenia i sugestie były respektowane, traktowano mnie z szacunkiem, tłumaczono krok po kroku co się dzieje co za chwilę się wydarzy i jak powinnam postępować aby poród dla mnie i maleństwa nie był drogą przez mękę. Nie wspomne już o wysokim komforcie związanym z warunkami jakie panują w opisywanej placówce. Nie byłam pozostawiona sama sobie, dopytywano się o moje potrzeby i wyobrażenia o porodzie, mobilizowano mnie i wspierano. Znieczulenie obecnie nie jest już podawane odpłatnie, Po porodze jeśli wszystko jest w porządku od razu kładą maluszka na brzuszku mamy, potem na krótko zabierają aby zbadać i zmierzyć, a następnie malec wraz z mamą przebywa pełne 2 godziny na sali porodowej, co oznacza ze od pierwszych chwil jest się z maleństwem. Oczywiście osoba towarzysząca takze może w tym czasie przebywać z mamą i dzieckiem. Na marginesie warto zauważyć, że osoba towarzysząca jest traktowana jak niemalże równorzędny uczestnik porodu, o ile oczywiscie sama chce w nim w miarę aktywnie uczestniczyć. Jak rodzić to tylko tam i z takimi ludźmi. szczerze polecam.

elinka
07-02-2014 22:31
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2013

Gorąco polecam ten szpital, opieka wspaniała. Gdyby nie doradca laktacyjny to pewnie bym nie karmiła naturalnie. Każdy krok w czasie porodu był konsultowany ze mną. Jak będę miał kolejny raz rodzić to tylko tam.

bies_czadniczka
01-02-2014 11:21
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2011

Rewelacyjny personel, świetna opieka, fachowa pomoc, super warunki szpitalne. Rodziłam tu moją już 2 i pół letnią córeczkę i szczerze polecam!

Adriana
16-01-2014 10:56
Zaloguj się aby wysłać wiadomość.
Rok narodzin dziecka: 2012

Super szpital. Położne niezwykle pomocne i uprzejme. Podejście do pacjenta rewelacyjne, na żadnym etapie porodu nie byłam pozostawiona sama sobie, opieka nad dzieckiem po porodzie świetna, na pomoc mogłam liczyć o każdej porze dnia i nocy, przy czym nikt się z niczym nie narzucał.

Dodaj opinię

Szukaj

Wesprzyj nas!